Jodeln Zeitung - w telegraficznym skrócie

Edelweiss NachrichtenAgentur (ENA) ma spełniać rolę komunikatora Szarotkowej Krainy ze światem zewnętrznym. Chcesz się dowiedzieć co się dzieje w innej części mikroświata? Zajrzyj właśnie tu!
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Jodeln Zeitung - w telegraficznym skrócie

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Obrazek
TELEGRAM INFORMACYJNY
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Jodeln Zeitung - w telegraficznym skrócie

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 11 sierpnia 2022, 17:05 A gdybyśmy organizowali takie fabularne ćwiczenia mikroświatowe?
Po pierwsze, nie musielibyśmy generować żołnierzy w obrębie Edelweiss. Po drugie, zebralibyśmy w jednym miejscu wszystkich fanatyków wojskowości (może i dziesięciu). Pytanie jak wygląda sposób prowadzenia armii w innych miejscach...
Masz nawet w dzisiejszym JZ - Busola - to własnie manewry...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Jodeln Zeitung - w telegraficznym skrócie

Post autor: Joachim Cargalho »

We wczorajszych też było!
Zgadza się to i akurat nie jest dla mnie zaskoczenie, gdyż bierze w nich udział znakomity w wojskowości @Albert Fryderyk de Espada.
Pytam natomiast o inne mikronacje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Jodeln Zeitung - w telegraficznym skrócie

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 11 sierpnia 2022, 17:28 We wczorajszych też było!
Zgadza się to i akurat nie jest dla mnie zaskoczenie, gdyż bierze w nich udział znakomity w wojskowości @Albert Fryderyk de Espada.
Pytam natomiast o inne mikronacje.
Na pewno są w Sarmacji, Muratyce, chyba w Insulii, ale to jest "konik" w większości mikronacji. Daj hasło w Leocji to też będzie "wzięcie"-gwarantuje udział Frau @Anastasia Windsachen. NIe wiem jak Herr @Ronon Dex, ale kto wie.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Posty: 236
Rejestracja: 08 kwietnia 2022, 11:59

ODZNACZENIA

Re: Jodeln Zeitung - w telegraficznym skrócie

Post autor: Anastasia Windsachen »

Heinz-Werner Grüner pisze: 11 sierpnia 2022, 21:43
Joachim Cargalho pisze: 11 sierpnia 2022, 17:28 We wczorajszych też było!
Zgadza się to i akurat nie jest dla mnie zaskoczenie, gdyż bierze w nich udział znakomity w wojskowości @Albert Fryderyk de Espada.
Pytam natomiast o inne mikronacje.
Na pewno są w Sarmacji, Muratyce, chyba w Insulii, ale to jest "konik" w większości mikronacji. Daj hasło w Leocji to też będzie "wzięcie"-gwarantuje udział Frau @Anastasia Windsachen. NIe wiem jak Herr @Ronon Dex, ale kto wie.
Jeszcze jak! Ja na manewry to hop siup, już się zbieram.
Königin des Voxland-Königreiches, Generalissima der Pfalz Leotia

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Jodeln Zeitung - w telegraficznym skrócie

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Anastasia Windsachen pisze: 12 sierpnia 2022, 14:28
Heinz-Werner Grüner pisze: 11 sierpnia 2022, 21:43
Joachim Cargalho pisze: 11 sierpnia 2022, 17:28 We wczorajszych też było!
Zgadza się to i akurat nie jest dla mnie zaskoczenie, gdyż bierze w nich udział znakomity w wojskowości @Albert Fryderyk de Espada.
Pytam natomiast o inne mikronacje.
Na pewno są w Sarmacji, Muratyce, chyba w Insulii, ale to jest "konik" w większości mikronacji. Daj hasło w Leocji to też będzie "wzięcie"-gwarantuje udział Frau @Anastasia Windsachen. NIe wiem jak Herr @Ronon Dex, ale kto wie.
Jeszcze jak! Ja na manewry to hop siup, już się zbieram.
Oho, wywołaliśmy akcję-czekamy na reakcję. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Posty: 236
Rejestracja: 08 kwietnia 2022, 11:59

ODZNACZENIA

Re: Jodeln Zeitung - w telegraficznym skrócie

Post autor: Anastasia Windsachen »

Heinz-Werner Grüner pisze: 12 sierpnia 2022, 20:37
Anastasia Windsachen pisze: 12 sierpnia 2022, 14:28
Heinz-Werner Grüner pisze: 11 sierpnia 2022, 21:43
Na pewno są w Sarmacji, Muratyce, chyba w Insulii, ale to jest "konik" w większości mikronacji. Daj hasło w Leocji to też będzie "wzięcie"-gwarantuje udział Frau @Anastasia Windsachen. NIe wiem jak Herr @Ronon Dex, ale kto wie.
Jeszcze jak! Ja na manewry to hop siup, już się zbieram.
Oho, wywołaliśmy akcję-czekamy na reakcję. :)
Poniekąd wywołaliście również i reakcję bo w końcu się ruszyłam by przeprowadzić sprawozdanie z manewrów leockich. Nie były narracyjne bo Leocja wakacyjnie odpoczywa, ale już przyszłe czy to leockie, czy leocko-edelwejskie widzę w postaci akcji narracyjnej na kilka dni tak by każdy mógł się wykazać i zarobić na żołd :)
Königin des Voxland-Königreiches, Generalissima der Pfalz Leotia

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Jodeln Zeitung - w telegraficznym skrócie

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Anastasia Windsachen pisze: 12 sierpnia 2022, 20:54
Heinz-Werner Grüner pisze: 12 sierpnia 2022, 20:37
Anastasia Windsachen pisze: 12 sierpnia 2022, 14:28

Jeszcze jak! Ja na manewry to hop siup, już się zbieram.
Oho, wywołaliśmy akcję-czekamy na reakcję. :)
Poniekąd wywołaliście również i reakcję bo w końcu się ruszyłam by przeprowadzić sprawozdanie z manewrów leockich. Nie były narracyjne bo Leocja wakacyjnie odpoczywa, ale już przyszłe czy to leockie, czy leocko-edelwejskie widzę w postaci akcji narracyjnej na kilka dni tak by każdy mógł się wykazać i zarobić na żołd :)
Widziałem, prezentują się znakomicie!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 716
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Jodeln Zeitung - w telegraficznym skrócie

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 11 sierpnia 2022, 21:43 NIe wiem jak Herr @Ronon Dex, ale kto wie.
Zasadniczo od początku działań w Mikroświecie Sarmacja budziła moje obrzydzenie... no, ale było to spowodowane faktem, że od moich początków w Mikroświecie działałem w Bialenii czyli Sarmacja była naturalnym wrogiem.

Sytuacja się zmieniła... dziś już nie działam w Bialenii (a oni mnie z jakiś przyczyn przestali mnie lubić, a wręcz wrogiem obwołali... obraźliwi niczym Sarmaci się okazali), to i może ta cała Sarmacja nie jest aż tak mi obrzydliwa.

Tylko obecnie moja wartość jako uczestnika takich manewrów jest w zasadzie żadna... nie mam już władzy nad żadnymi siłami zbrojnymi, a tworzona obecnie (i powoli) Gwardia Oceanii Leockiej jest tak mała, że nie stanowi nijakiej wartości w skali Mikroświata... no chyba, że odwalę numer w stylu starego serialu z 2012 czyli Last Resort ;) :lol: .
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Jodeln Zeitung - w telegraficznym skrócie

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 14 sierpnia 2022, 21:17 Tylko obecnie moja wartość jako uczestnika takich manewrów jest w zasadzie żadna... nie mam już władzy nad żadnymi siłami zbrojnymi, a tworzona obecnie (i powoli) Gwardia Oceanii Leockiej jest tak mała, że nie stanowi nijakiej wartości w skali Mikroświata... no chyba, że odwalę numer w stylu starego serialu z 2012 czyli Last Resort .
Wsparcie motoryczne, techniczne i przede wszystkim doświadczenie, ot to jaką widziałbym rolę dla Szanownego. Gdziekolwiek i jakkolwiek znasz sie na tym jak nikt inny i nawet jakbyś miał odegrać rolę "podrzędną" to i tak okaże się ona znaczaca. Jeśli cokolwiek powstanie w tym zakresie to będę zachęcał do zabawy, choćby i w opisywaniu "z punktu widzenia zwykłego fliegera, soldata czy innego szarego żołdaka".

Ronon Dex pisze: 14 sierpnia 2022, 21:17 Zasadniczo od początku działań w Mikroświecie Sarmacja budziła moje obrzydzenie... no, ale było to spowodowane faktem, że od moich początków w Mikroświecie działałem w Bialenii czyli Sarmacja była naturalnym wrogiem.

Sytuacja się zmieniła... dziś już nie działam w Bialenii (a oni mnie z jakiś przyczyn przestali mnie lubić, a wręcz wrogiem obwołali... obraźliwi niczym Sarmaci się okazali), to i może ta cała Sarmacja nie jest aż tak mi obrzydliwa.
A ja przez lata zastanawiałem się co oni temu biednemu Rononowi zrobili, że ich tak nie cierpi. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 716
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Jodeln Zeitung - w telegraficznym skrócie

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 14 sierpnia 2022, 21:21 A ja przez lata zastanawiałem się co oni temu biednemu Rononowi zrobili, że ich tak nie cierpi. :D
Byłem lojalny wobec moje ówczesnej v-ojczyzny czyli Bialenii, a to co wyprawiali (tfu) Sarmacji, którym ten kraj przez lata "stał solą w oku" to było studium żenady. Zabawne jest to, że za chwilę (choć już to widać dobitnie, czyli już się zaczęło) moi nie tak dawni współbracia zrobią to samo wobec mnie i mojej obecnej działalności... czyli wcale nie są tak odlegli od (tfu) Sarmatów. No, ale tak jak wobec Sarmacji miałem przez lata zasadę, że "psy szczekają, a karawana idzie dalej", tak pewnie teraz będę musiał przyjąć taką zasadę wobec mojej niedawnej v-ojczyzny... z przykrością, ale tak pewnie będzie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Agencja Informacyjna Edelweiss (ENA)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości