Spis powszechny Pollinu

Edelweiss NachrichtenAgentur (ENA) ma spełniać rolę komunikatora Szarotkowej Krainy ze światem zewnętrznym. Chcesz się dowiedzieć co się dzieje w innej części mikroświata? Zajrzyj właśnie tu!
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Posty: 233
Rejestracja: 08 kwietnia 2022, 11:59

ODZNACZENIA

Spis powszechny Pollinu

Post autor: Anastasia Windsachen »

Szanowni i Szanowne,

Mikronacyjny Instytut Ankiet po raz kolejny wystartował ze spisem powszechnym Pollinu, który ma na celu zebranie danych do statystyk, takich, jak:
  • staż w mikronacjach,
  • średnia wieku w mikronacjach,
  • dominujący stan cywilny w mikronacjach,
  • ulubiony trunek mikronacji,
  • dominująca metoda "konsumpcji" mikronacji,
  • oraz wiele innych
Zapraszam do udziału. Spis dostępny jest do północy 20 grudnia :).

Königin des Voxland-Königreiches, Generalissima der Pfalz Leotia

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Posty: 233
Rejestracja: 08 kwietnia 2022, 11:59

ODZNACZENIA

Re: Spis powszechny Pollinu

Post autor: Anastasia Windsachen »

Joachim Cargalho pisze: 11 grudnia 2022, 23:50 No tak to kiedyś wyglądało, że lepiej było pokombinować i mieć za darmo. Teraz zmienia się optyka i lepiej zapłacić, a mieć szybciej. Wygoda kosztuje :D
No, i unikamy złośliwego oprogramowania instalowanego w gratisie. A kamerki pewnie cały czas zaklejone... :P
Teraz już bez kamerki bo stacjonarny (zdalne leciały bez kamerki albo kombinowanie z telefonem itd.), ale tak... leciało się szybko przez instalator, a po chwili się łapało za głowę, ze to jakiś antywirus, a to przeglądarka nowa itd... Teraz jeszcze, jak się już większość własności przeniosła do internetu (bank, podpis zaufany etc.) to poziom paranoi pod kątem jakiegoś złośliwego oprogramowania wzrósł heh
Königin des Voxland-Königreiches, Generalissima der Pfalz Leotia

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3916
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Spis powszechny Pollinu

Post autor: Joachim Cargalho »

Dlatego też wszelka dwuetapowa weryfikacja jest zawsze warta rozważenia. Choć też pewnie liczba możliwości, przez które można się dostać na nasze konta jest olbrzymia. Z resztą, niejednokrotnie sami podajemy swoje dane
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Spis powszechny Pollinu

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 12 grudnia 2022, 00:01 Dlatego też wszelka dwuetapowa weryfikacja jest zawsze warta rozważenia. Choć też pewnie liczba możliwości, przez które można się dostać na nasze konta jest olbrzymia. Z resztą, niejednokrotnie sami podajemy swoje dane
Ja się łapię na tym coraz częściej. Starość mnie dopada i rozdaje personalia na prawo i lewo.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3916
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Spis powszechny Pollinu

Post autor: Joachim Cargalho »

Personalia to jeszcze najmniejszy problem. Gorzej, gdy w ruch idą dane do logowania w bankowości elektronicznej albo kody BLIK. Czasami jestem naprawdę zdumiony jak ludzie dają się podejść. I to w każdym wieku...
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Spis powszechny Pollinu

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 12 grudnia 2022, 17:13 Personalia to jeszcze najmniejszy problem. Gorzej, gdy w ruch idą dane do logowania w bankowości elektronicznej albo kody BLIK. Czasami jestem naprawdę zdumiony jak ludzie dają się podejść. I to w każdym wieku...
No tak, co racja to racja. Ja mam nawet dodany "obrazek" weryfikujący, by zabezpieczyć ile się da konto bankowe. Nie ma na nim kokosów, ale jakby ktoś dostęp uzyskał to problemów wiele.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3916
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Spis powszechny Pollinu

Post autor: Joachim Cargalho »

W ramach ciekawostki, linkuję do artykułu/wideo sprzed 4 lat, kiedy to pewien pan chciał sprawdzić jak dużo czasu będzie potrzebne, żeby okraść jego konto, gdy "przez głupotę" opublikuje pełne dany swojej karty kredytowej.
Ciekawy jest też wątek reakcji znajomych i innych osób, które widziały to i reagowały na różne sposoby.

LINK DO ARTYKUŁU

Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Spis powszechny Pollinu

Post autor: Femme Mystere »

Sposób zawsze się znajdzie, na spiracenie treści. Kwestia umiejętności i wyobraźni.

Obecnie rzeczywiście każdy czuje kasę w kieszeni. Wszystko zależy od tego, w jakim kierunku pójdą wydarzenia na świecie. Sami widzicie, że jest problem choćby z węglem. Wszystki podrożało. Jeśli będzie gorzej, to i ludzie będą woleli oszczędzić.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Spis powszechny Pollinu

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Fajny link - dzięki Joachimie.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Posty: 233
Rejestracja: 08 kwietnia 2022, 11:59

ODZNACZENIA

Re: Spis powszechny Pollinu

Post autor: Anastasia Windsachen »

Femme Mystere pisze: 12 grudnia 2022, 20:51 Sposób zawsze się znajdzie, na spiracenie treści. Kwestia umiejętności i wyobraźni.

Obecnie rzeczywiście każdy czuje kasę w kieszeni. Wszystko zależy od tego, w jakim kierunku pójdą wydarzenia na świecie. Sami widzicie, że jest problem choćby z węglem. Wszystki podrożało. Jeśli będzie gorzej, to i ludzie będą woleli oszczędzić.
Aktualnie jestem w czasie kończenia pierwszej części biografii Obamy. W niej wspomina właśnie pierwsze lata polityki oraz prezydentury w czasach po krachu na Wall Street. Jak wiemy wtedy cały świat dotknął kryzys i inflacja. Przepisem na rozwiązanie problemu jest nie trzymanie pieniędzy, a ich wydawanie. Gdy klienci mało wydają to sprzedawca musi dawać wysokie ceny by sobie rewanżować straty wynikłe z braku takiej ilości zakupów. Oczywiście nie odwołuję się tu wprost do węgla, zwłaszcza, że mam wrażenie, że to temat polityczny bo od dawna słychać, że da się go skupować w normalnych cenach (w Polsce), ale kwestią są wszelkie podatki, marże etc. Aczkolwiek chyba się zgadzam z tym, co Obama przedstawił w biografii (i co widać ostatecznie wyciągnęło USA z kryzysu zaraz obok pakietów stymulacyjnych) - ludzie powinni wydawać by napędzać, a nie oszczędzać. Ale no jak jest i gdzie jest to każdy widzi...
Königin des Voxland-Königreiches, Generalissima der Pfalz Leotia

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Spis powszechny Pollinu

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Anastasia Windsachen pisze: 12 grudnia 2022, 22:33
Femme Mystere pisze: 12 grudnia 2022, 20:51 Sposób zawsze się znajdzie, na spiracenie treści. Kwestia umiejętności i wyobraźni.

Obecnie rzeczywiście każdy czuje kasę w kieszeni. Wszystko zależy od tego, w jakim kierunku pójdą wydarzenia na świecie. Sami widzicie, że jest problem choćby z węglem. Wszystki podrożało. Jeśli będzie gorzej, to i ludzie będą woleli oszczędzić.
Aktualnie jestem w czasie kończenia pierwszej części biografii Obamy. W niej wspomina właśnie pierwsze lata polityki oraz prezydentury w czasach po krachu na Wall Street. Jak wiemy wtedy cały świat dotknął kryzys i inflacja. Przepisem na rozwiązanie problemu jest nie trzymanie pieniędzy, a ich wydawanie. Gdy klienci mało wydają to sprzedawca musi dawać wysokie ceny by sobie rewanżować straty wynikłe z braku takiej ilości zakupów. Oczywiście nie odwołuję się tu wprost do węgla, zwłaszcza, że mam wrażenie, że to temat polityczny bo od dawna słychać, że da się go skupować w normalnych cenach (w Polsce), ale kwestią są wszelkie podatki, marże etc. Aczkolwiek chyba się zgadzam z tym, co Obama przedstawił w biografii (i co widać ostatecznie wyciągnęło USA z kryzysu zaraz obok pakietów stymulacyjnych) - ludzie powinni wydawać by napędzać, a nie oszczędzać. Ale no jak jest i gdzie jest to każdy widzi...
Na ekonomii znam się słabo, choć dzięki niej zarabiam. Nie mniej to dla mnie oczywiste, że jak "stłumi" się popyt to będzie ciężko z podażą. Mądre głowy mikroświata pewnie ostudzą moje zapędy, ale pamiętam doskonale kryzys sprzed jego rzadów, a więc z 2007 roku, kiedy to miało wszystko się sypać, a jednak do dziś słyszymy "kiedyś to było".
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Agencja Informacyjna Edelweiss (ENA)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość