Team Sarmatia - szachy

Edelweiss NachrichtenAgentur (ENA) ma spełniać rolę komunikatora Szarotkowej Krainy ze światem zewnętrznym. Chcesz się dowiedzieć co się dzieje w innej części mikroświata? Zajrzyj właśnie tu!
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Santi Vilarte
Posty: 74
Rejestracja: 19 czerwca 2022, 22:27
Lokalizacja: Angemont

ODZNACZENIA

Team Sarmatia - szachy

Post autor: Santi Vilarte »

Jak być może wielu nie wie, Sarmacja ma "w realu" swój klub szachowy, który reprezentuje ją na portalu chess.com w meczach drużynowych. Udało nam się umówić mecz z klubem pracowników realowego Santander Bank Polska:
https://www.chess.com/club/matches/team ... ia/1473507

Gorąco zapraszam każdego, kto chce spróbować swoich sił, im nas więcej tym lepiej. A jeśliby ktoś nie wiedział, jak dołączyć wcześniej do klubu Team Sarmatia, zapraszam na pw, najchętniej via Discord, wszystko wyjaśnię :)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11641
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Team Sarmatia - szachy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 24 kwietnia 2023, 07:58 Santander nie oddał na razie żadnego punktu, natomiast @Santi Vilarte dzielnie walczy o ten honorowy. Jest już chyba całkiem blisko. :D
Widzę, że cały czas śledzone. Tak sobie myślę, że takie granie nie należy do najłatwiejszych. Ja bym pewnie przegrał (pomijając umiejętności) przez zapomnienie. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Team Sarmatia - szachy

Post autor: Joachim Cargalho »

Oczywiście, że śledzone!
Takie szachy dzienne są w moim mniemaniu dużo trudniejsze od szybkich (np. 10 minut na całą grę) albo blitzów (poniżej 5 minut na grę).
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11641
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Team Sarmatia - szachy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 24 kwietnia 2023, 09:42 Oczywiście, że śledzone!
Takie szachy dzienne są w moim mniemaniu dużo trudniejsze od szybkich (np. 10 minut na całą grę) albo blitzów (poniżej 5 minut na grę).
No, a byłbyś mi w stanie wytłumaczyć jak to jest rozgrywane? W sensie,zakładając, że gram czarnymi, gość daje ruch i ja mam 24h na odpowiedź czy jak to jest? I czy ruch mi przepada, tracę czas?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Team Sarmatia - szachy

Post autor: Joachim Cargalho »

Dokładnie tak. Szachy dzienne, czyli po ruchu przeciwnika masz 24h na wykonanie swojego ruchu. Dzięki temu możesz długo analizować ustawienie na szachownicy i szukać dogodnego rozwiązania. Przeciwnik ma te same możliwości, dlatego myślę, że to trudniejsze rozgrywki. Natomiast, jeśli nie wykonasz ruchu w czasie 24h, to poddajesz mecz.

W szachach szybkich łatwiej o błąd przeciwnika. Oczywiście, podobnie łatwo o Twój błąd.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11641
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Team Sarmatia - szachy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 24 kwietnia 2023, 11:36 Dokładnie tak. Szachy dzienne, czyli po ruchu przeciwnika masz 24h na wykonanie swojego ruchu. Dzięki temu możesz długo analizować ustawienie na szachownicy i szukać dogodnego rozwiązania. Przeciwnik ma te same możliwości, dlatego myślę, że to trudniejsze rozgrywki. Natomiast, jeśli nie wykonasz ruchu w czasie 24h, to poddajesz mecz.

W szachach szybkich łatwiej o błąd przeciwnika. Oczywiście, podobnie łatwo o Twój błąd.
A! Czyli 24 godziny na ruch, a nie, że od 0:00 do 23:59 mam wykonać ruch. No tak, w sumie łatwo się było domyśleć. :D
Dzięki za upewnienie, mimo wszystko to wymaga sporo wiedzy i przede wszystkim czasu. Raz zapomnisz, lub po prostu będziesz poza dostępem i out.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Team Sarmatia - szachy

Post autor: Joachim Cargalho »

No z drugiej strony daje ci to możliwość znalezienia tej chwili skupienia w czasie dnia. Nawet w toalecie. Raczej musiałbyś być odcięty od internetu żeby to się nie udało.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11641
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Team Sarmatia - szachy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 24 kwietnia 2023, 17:46 No z drugiej strony daje ci to możliwość znalezienia tej chwili skupienia w czasie dnia. Nawet w toalecie. Raczej musiałbyś być odcięty od internetu żeby to się nie udało.
Ja to może faktycznie, ale jakiś drwal w lesie? :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Team Sarmatia - szachy

Post autor: Joachim Cargalho »

Ten, to nie zaczyna meczu w ogóle. :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11641
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Team Sarmatia - szachy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 24 kwietnia 2023, 20:58 Ten, to nie zaczyna meczu w ogóle. :D
Pewnie gra tylko blitze. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Team Sarmatia - szachy

Post autor: Joachim Cargalho »

Ta. Zanim drzewo mu się położy. :lol:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Agencja Informacyjna Edelweiss (ENA)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości