Międzynardowy dzień 1-Numbres

Edelweiss NachrichtenAgentur (ENA) ma spełniać rolę komunikatora Szarotkowej Krainy ze światem zewnętrznym. Chcesz się dowiedzieć co się dzieje w innej części mikroświata? Zajrzyj właśnie tu!
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel
Chef-Raketenwerfer
Posty: 906
Rejestracja: 27 kwietnia 2022, 22:16

ODZNACZENIA

Międzynardowy dzień 1-Numbres

Post autor: Damiano Windsachen »

Szanowni Państwo,
Dzisiaj obchodzimy międzynarodowy dzień planety karłowatej 1-Numbres oraz jego dwóch księżyców, Rybośka i Pohlebi. Jako Mikronacyjny Instytut Astronomiczny jesteśmy zachwyceni możliwością uczczenia tej szczególnej okazji i możliwością wyjaśnienia szczególnego znaczenia badania tych niezwykłych ciał niebieskich. Planeta 1-Numbres została odkryta w 2021 roku przez Joahima Windsachen von Ribertrop von Sarma. Znajduje się ona pomiędzy Pollinem, a Ceresem. Jedną z najbardziej fascynujących cech 1-Numbres są jej dwa księżyce, Rybośka i Pohlebi.

Obrazek

Oba księżyce są stosunkowo małe, Rybośka mierzy około 5.3 kilometrów średnicy, a Pohlebi około 7,5 kilometrów. Badanie planet karłowatych takich jak 1-Numbres może dostarczyć wiedzy na temat procesów, które ukształtowały cały Układ Auriański. Badając kratery i inne niesamowite elementy planety 1-Numbres astronomowie mogą dowiedzieć się więcej o wcześniejszych kolizjach planet, które mogły przyczynić się do ukształtowania naszego Układu Aurian. Świętując odkrycie planety 1-Numbres oraz jego księżyców, pamiętajmy o wielkim znaczeniu badania tych ciał niebieskich. Dzięki nieustannym badaniom v-kosmosu jesteśmy w stanie lepiej go zrozumieć i wyjaśnić procesy, które kształtowały go przez wiele miliardów lat.
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3916
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Międzynardowy dzień 1-Numbres

Post autor: Joachim Cargalho »

A ja jestem ciekawy co nam zaproponują nasi astronomowie!
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11787
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Międzynardowy dzień 1-Numbres

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 11 kwietnia 2023, 19:52 A ja jestem ciekawy co nam zaproponują nasi astronomowie!
Być może gdzieś to nawet zostało wyjaśnione, ale poczekamy na naukowców. To dobry plan. Zatem WKM @Joahim von Ribertrop, jak się ma sprawa z księżycami 1-Numbresa?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Agencja Informacyjna Edelweiss (ENA)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość