Zjazd 2023

Edelweiss NachrichtenAgentur (ENA) ma spełniać rolę komunikatora Szarotkowej Krainy ze światem zewnętrznym. Chcesz się dowiedzieć co się dzieje w innej części mikroświata? Zajrzyj właśnie tu!
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Orjon Surma Stempel
Posty: 206
Rejestracja: 02 marca 2022, 21:10

ODZNACZENIA

Zjazd 2023

Post autor: Orjon Surma »

Życie bez zjazdu? No niby jest, ale co to za życie...

...więc jest propozycja! ;)
4-6 sierpnia. Toruń. Tramp Camp.

Co Wy na to?

Wiem, że niektórzy będą niepocieszeni (znoooowu ten Toruń?), ale to nie moja propozycja, a ponadto mimo wszystko Toruń nie jest jakoś źle skomunikowany z resztą Polski. Chyba z większości kraju da się tam jakoś sensownie dojechać różnymi środkami lokomocji.

Zapisy nie będą trwać zbyt długo, bo z tego co wiem nie ma zbyt wielu miejsc w Trampie.
Organizator - @Oswald Baskerville, więc o dodatkowe pytania najlepiej zagadywać go właśnie :)
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1488
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zjazd 2023

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Ronon Dex pisze: 03 czerwca 2023, 22:45
Albert Fryderyk de Espada pisze: 27 maja 2023, 23:32 Niby @Heinz-Werner Grüner pytał się mnie czy się zjawię ale niestety u mnie występuje poważny problem z transportem, bo jak przystało na studenta groszem nie śmierdzę.
A skąd jesteś? Może ktoś Cię podrzuci... w zeszłym roku ludziska zjeżdżały się z różnych miejsc, może uda się z kimś dogadać?
Niby @Heinz-Werner Grüner wspomniał że @Alfred Fabian dojeżdża gdzieś z południowego-wschodu do Warszawy i tam ktoś go już do Torunia podrzuca.

Więc jeżeli ktoś dojeżdża z okolic Podkarpacia to może dać znać, ewentualnie faktycznie zrobić przesiadkę w Warszawie to może dać znać chociaż daje będzie to duże "może" z mojej strony.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Alfred Fabian Stempel
Oktoberfestmeister 1922
Posty: 264
Rejestracja: 01 marca 2022, 18:52

ODZNACZENIA

Re: Zjazd 2023

Post autor: Alfred Fabian »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 03 czerwca 2023, 23:10
Ronon Dex pisze: 03 czerwca 2023, 22:45
Albert Fryderyk de Espada pisze: 27 maja 2023, 23:32 Niby @Heinz-Werner Grüner pytał się mnie czy się zjawię ale niestety u mnie występuje poważny problem z transportem, bo jak przystało na studenta groszem nie śmierdzę.
A skąd jesteś? Może ktoś Cię podrzuci... w zeszłym roku ludziska zjeżdżały się z różnych miejsc, może uda się z kimś dogadać?
Niby @Heinz-Werner Grüner wspomniał że @Alfred Fabian dojeżdża gdzieś z południowego-wschodu do Warszawy i tam ktoś go już do Torunia podrzuca.

Więc jeżeli ktoś dojeżdża z okolic Podkarpacia to może dać znać, ewentualnie faktycznie zrobić przesiadkę w Warszawie to może dać znać chociaż daje będzie to duże "może" z mojej strony.
Rok temu z Warszawy dojechałem z Oswaldem, ale w tym roku z tego co mówił - Oswald jedzie pociągiem
Obrazek
Każdy Winkuliczyk ma te trzy cechy
Leocki kunszt, sarmacką elegencję i edelwajski splendor
~JKW Mateusz I, Król-Senior Związku Winkulijskiego
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1488
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zjazd 2023

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Niestety na dojazd samochodem pozwolić sobie nie mogę a jedynym rozwiązaniem zostaje dla mnie załapanie się z kimś z Warszawy lub Krakowa. Wciąż jednak jest to duże "MOŻE" gdyż nie wiem czy będę w stanie wygospodarować sobie czas.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 699
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zjazd 2023

Post autor: Ronon Dex »

Alfred Fabian pisze: 04 czerwca 2023, 17:24 ...ale w tym roku z tego co mówił - Oswald jedzie pociągiem
Przyznam, że sam chyba w tym roku pojadę pociągiem... to raptem 50 km - ale w zeszłym roku jechałem na zjazd o 16 po robocie, to nie było wyjścia. W tym roku takiego uwarunkowania nie mam, to pewnie wybiorę pociąg, bo przynajmniej w sobotni wieczór, nie trzeba się będzie "oszczędzać". :lol:
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zjazd 2023

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 03 czerwca 2023, 22:45 Nie wiem czy takie rozdrabnianie jest sensowne... w zeszłym roku przecież spotkali się ludzie z różnych mikronacji. To ma zarówno swój urok, jak i wpływa pozytywnie na ogólne kontakty mikronacyjne.
Tu nie chodzi o rozdrabnianie, ale pozwolenie by Edle spotkali się w większym gronie. Po prostu wiem, z rozmów prywatnych, że gdbyby to było gdzieś bardziej na południu to 2-3 Edle więcej by przybyły. I tu nie chodzi o edelwajski zjazd, a ogólny, oczywiście!

Ronon Dex pisze: 03 czerwca 2023, 22:45 W sumie jadąc przez Poznań dokładam raptem 100 km... zawsze możemy w ten sposób koszty ograniczyć.
Ja się nie będę ograniczał kosztami. Skupmy się najpierw na tym by w ogóle był jakikolwiek zjazd. ;)


Jeśi mógłbym polecać to wybrałbym pociąg! :D
Ja mieszkam w mieście graniczącym z P-niem. Do centrum - do Dworca Głównego mam raptem max.15 minut, a za Ubera zapłaciłam 25-30zeta.
Za pociąg linii Poznań-Toruń, 48. :) I jaka wygoda! :D

Po drugie, gdyby ktoś faktycznie (z Edli) nie mógł przyjechać ze względów finansowych, to jestem w stanie wspomóc w kwocie powiedzmy 100zł na dojazd.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 699
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zjazd 2023

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 04 czerwca 2023, 20:49 Ja się nie będę ograniczał kosztami. Skupmy się najpierw na tym by w ogóle był jakikolwiek zjazd. ;)
To jest oczywiście najważniejsze.
Heinz-Werner Grüner pisze: 04 czerwca 2023, 20:49 Tu nie chodzi o rozdrabnianie, ale pozwolenie by Edle spotkali się w większym gronie. Po prostu wiem, z rozmów prywatnych, że gdbyby to było gdzieś bardziej na południu to 2-3 Edle więcej by przybyły. I tu nie chodzi o edelwajski zjazd, a ogólny, oczywiście!
Mnie tam rybka... dojechałbym bez problemu i do Krakowa to raptem 500 km (ale w tym przypadku zapewne samochodem), a że 600 km przez Poznań... no cóż zawsze to byłoby raźniej mieć przez te parę godzin jazdy do kogo ryja otworzyć. A że koszty by się nieco zmniejszyły... no cóż... nadwyżkę zawsze można przepić w miłym towarzystwie... :lol:

Ale do Torunia w tym roku pojadę chyba pociągiem, bo to niecała godzina, a jednocześnie brak w tym czasie ograniczeń typu praca, bo sobie zrobiłem na stare lata wakacje jak student i na pewno do października pracą się nie zamierzam skalać.

No, ale tak to już bywa... są ludzie, którym miejsce nie pasuje, woleli by bliżej. Co prawda pociąg bezpośredni (IC) z Krakowa do Torunia jedzie raptem nieco ponad 5 godzin (zdarzało mi się za młodych lat jeździć z Bydgoszczy do Krakowa pociągiem na sobotnie imprezy i nie umarłem od tego... choć to godzina dłużej jazdy, przynajmniej obecnie), ale zawsze można zwalić na odległość. Tylko, że zwykle nie ma chętnych do zajęcia się sprawami organizacyjnymi... znam to z niejednego forum (zróbcie bliżej to przyjadę, ale sam się organizacją nie zajmę... niech inni to zorganizują). Choć jeździłem na takie zloty nawet gdy odległość i dojazd był o wiele bardziej utrudniony niż ta trasa Kraków-Toruń.

Chwała więc za to, że ktoś wziął na siebie to "dzieło" zorganizowania" zjazdu (i chylę czoła organizatorowi) - bo z doświadczenia wiem (organizowałem niegdyś parę zlotów forumowych, choć akurat nie w mikro), że to o wiele bardziej czasochłonne i upierdliwe niż dojazd na zlot (i powrót) z najdalszego rejonu kraju "na gotowe".

A więc nie marudzić, tylko się spiąć i przyjechać... z doświadczenia zeszłorocznego powiem, że naprawdę warto się raz do roku osobiście spotkać. Inaczej zaczynamy na siebie patrzeć... nieprawdaż Herr Oberhaupt?
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zjazd 2023

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Tutaj masz absolutną rację @Ronon Dex. Liczy się przede wszystkim dobre towarzystwo.
Co do wspólnej jazdy, to tak, jak najbardziej! Tu nie ma problemu, zawsze raźniej, taniej etc.

A Leszek spisał się znakomicie z organizacją noclegu. To było dobre miejsce na tego typu wydarzenie. :)
Ronon Dex pisze: 04 czerwca 2023, 22:52 A więc nie marudzić, tylko się spiąć i przyjechać... z doświadczenia zeszłorocznego powiem, że naprawdę warto się raz do roku osobiście spotkać. Inaczej zaczynamy na siebie patrzeć... nieprawdaż Herr Oberhaupt?
Święte słowa. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3916
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zjazd 2023

Post autor: Joachim Cargalho »

Powodzenia wszystkim i samych przyjemności! :E :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zjazd 2023

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 06 czerwca 2023, 06:21 Powodzenia wszystkim i samych przyjemności! :E :D
Spokojnie, dla Ciebie miejsce w rikszy też jest przewidziane. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3916
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zjazd 2023

Post autor: Joachim Cargalho »

Jeśli się pojawię to na chwilę, bez noclegu. Także można wykreślić :D
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Agencja Informacyjna Edelweiss (ENA)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości