Składanie ofert

Przedsiębiorstwo mające charakter "wielobranżowy" - zajmuje się głównie produkcją zbrojeniową oraz mechaniczną na rzecz wojska. Koncentruje się także by działać w jego ramach na rzecz rynku cywilnego, gdyż niektóre kwestie, jak np. produkcja pojazdów może być jak najbardziej zbieżna.

Moderator: Ronon Dex

Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Składanie ofert

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Zapytam specjalnie w innym wątku, by nie psuć tego cudownego katalogu, stąd mam kilka pytań.

Primo - Czy zablokować możliwość pisania w "Katalogu" poza Herr Dexem? Zamówienia składało by się choćby i tutaj.
Secundo - Dlaczego Ty mi to robisz? Ten katalog jest po prostu przewspaniały. :)
Tertio - Czy jakikolwiek z tych modeli dałoby się zobrazować jako czerwona straż pożarna? Jeśli tak, to w zasadzie idealnie zaspokaja moje potrzeby "miejskie".

Od samego początku kiedy zamierzałem rozwijać trzy miasta nazwijmy to startowe, planowałem, by ich zarzadcy - oberstamm mieli w obowiązku zakupić pojazdy "komunalne" i użyteczności publicznej.
-karetka (chocby i wariant "wojskowy"-nikt nie nakazuje mieć w bieli)
-straż pożarna
-być może żandarmeria miejska/milicja, ale niekonieczne
-auta wywozu nieczystości płynnych
-ew.odśnieżarki, śmieciarki etc...
To otwiera moje wizualne potrzeby. :)

Poza tym nie wypada zagadnąć czy dostaniemy zniżkę. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 718
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Składanie ofert

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 01 lutego 2023, 21:10 Primo - Czy zablokować możliwość pisania w "Katalogu" poza Herr Dexem? Zamówienia składało by się choćby i tutaj.
Masz rację... zamknąłem, tylko uzupełnij mi uprawnienia w dziale, abym mógł otworzyć i uzupełniać.

Co do zamówień to chyba zrobię tak jak w przypadku RAT czyli "Dział sprzedaży".
Heinz-Werner Grüner pisze: 01 lutego 2023, 21:10 Tertio - Czy jakikolwiek z tych modeli dałoby się zobrazować jako czerwona straż pożarna? Jeśli tak, to w zasadzie idealnie zaspokaja moje potrzeby "miejskie".

Od samego początku kiedy zamierzałem rozwijać trzy miasta nazwijmy to startowe, planowałem, by ich zarzadcy - oberstamm mieli w obowiązku zakupić pojazdy "komunalne" i użyteczności publicznej.
-karetka (chocby i wariant "wojskowy"-nikt nie nakazuje mieć w bieli)
-straż pożarna
-być może żandarmeria miejska/milicja, ale niekonieczne
-auta wywozu nieczystości płynnych
-ew.odśnieżarki, śmieciarki etc...
To otwiera moje wizualne potrzeby. :)
Problem polega na tym, że Arma III to gra o czasach współczesnych... i to wojenna. Modów z karetkami i wozami pożarniczymi jest sporo... tylko, ze współczesne. Ilość pojazdów pasujących do Edelweiss jest ograniczona mocno (stąd niewielki wybór), bo to tylko mody nieoficjalne dotyczące DWS i PWS. O ile cywilnych pojazdów współczesnych w modach jest od groma, to jakoś mody "drugowojenne" w zasadzie ich nie przewidują (ilość śladowa). No cóż taka w sumie była specyfika tamtej wojny, ze w zasadzie wszystko mobilizowano i przemalowywano...

Z pojazdem sanitarnym nie ma problemu, nawet bez przerabiania, bo jest taka odmiana ciężarówki, którą planuje produkować jako LKW-5 (do tego katalogu nie weszła... bo w sumie większość malowań się nie nadaje do wojska, ale jednolite "pustynne" mogą robić za cywilne). Feldgrau zmieszany z białym... nada się chyba bez przeróbek.

Obrazek

Ze strażą pożarną jest gorzej... wyspecjalizowanych nie ma. Muszę zobaczyć czy w jakimś modzie jest jakaś zwykła, a niepotrzebna do niczego innego ciężarówka z teksturą w odpowiednim formacie (nie wszystkie są obsługiwane przez dostępne narzędzie do modowania) i przemalować... w tej materii nic nie obiecuję.

Z policją problemu nie będzie, bo właśnie znalazłem samochód oznaczony w katalogu jako PKW-4 w kilku kolorach (czyli jednak nie będzie musiał być tylko czarny... w katalogu to żart z reklamy realowego Forda T, pierwszego samochodu produkowanego prawdziwie seryjne - faktycznie takie uwaga tam była), jest nawet taki policyjno-niebieski, format pliku jest odpowiedni to wystarczy tylko napisy zrobić. Małe piwo... ale pod warunkiem znaku, a nie napisu bo właśnie sprawdziłem, że jest tylko jeden bok - czyli napis z drugiej strony będzie w lustrzanym odbiciu. Trzeba nam jakiegoś symetrycznego znaku dla tej policki.

Co do "służb komunalnych"... to wyspecjalizowane pojazdy były "w tamtych czasach" chyba tylko w mocno zmotoryzowanych krajach np. w USA, w większości używano po prostu zwyczajnych skrzyniowych ciężarówek.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Składanie ofert

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Co do "handlu" to bardzo dobre posunięcie.
RAT w tym wypadku wypada świetnie.


Ja wiem, że dzialasz w ramach ARMY, ale dlatego własnie pytam. Nie chodzi mi by Ci utrudniać, ale właśnie o mozliwości, tak by to sprawiało Ci, ale i innym frajdę jako taką
Edelweiss nie musi być jak mikronacje umiejscowione w czasie teraźniejszym - pojazdy umalowane wojskowymi odcieniami to podstawa, a domalowanie - jak w przypadku sanitarki czy innych instytucji to tylko ewentualność.
Nic nie musimy się dostosowywać, ale jak jakiś projekt ma np. "wąż" czy "drabinę" na dachu to już z miejsca aplikuje do bycia pojazdem strazy pożarnej. Nie musimy być aż tak dosłowni.

Same projekty bazowe PKW sąwłaśnie idealne do wykorzystania. Nawet jak nie ma w modach to da się je zaimplikować w "obrazie", prawda? Dogadamy się co do produkcji, Herr Dex,dogadamy!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 718
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Składanie ofert

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 01 lutego 2023, 21:10 Od samego początku kiedy zamierzałem rozwijać trzy miasta nazwijmy to startowe, planowałem, by ich zarzadcy - oberstamm mieli w obowiązku zakupić pojazdy "komunalne" i użyteczności publicznej.
-karetka (chocby i wariant "wojskowy"-nikt nie nakazuje mieć w bieli)
-straż pożarna
-być może żandarmeria miejska/milicja, ale niekonieczne
-auta wywozu nieczystości płynnych
-ew.odśnieżarki, śmieciarki etc...
To otwiera moje wizualne potrzeby. :)
Nie wszystkie da się zaspokoić, ale szukałem i znalazłem... czyli mogę zaproponować władzom cywilnym samochód do celów sanitarnych, pożarniczych oraz ogólnego przeznaczenia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czerwony pożarniczy i takie ładne szare (anonimowe) kolory, w sam raz dla pojazdów służb miejskich. :lol:

Ciężarówka byłaby przeznaczona właśnie dla celów cywilnych... jako oferta specjalna. Jeżeli "władza cywilna" jest zainteresowana to możemy to w RDW Motorfabrik wprowadzić do oferty katalogowej jako LKW-5. Teoretycznie ciężarówko jako sanitarka wydaje się dziwna... ale tylko z pozoru. Edelweiss jest słaba zaludniony, zapewne jest wiele wsi bez lekarza, o placówce medycznej nie wspominam. Taki pojazd ma sporo miejsca, a więc mógłby być też mobilnym ambulatorium... pewnie okoliczna ludność w kurach i jajkach wynagrodzi.

Strażaki trochę militarnie wyglądają...

Obrazek

... w dawnym realu użycie przez nich starych hełmów wojskowych i strojów wyglądających militarnie - to jakoś ewenementem nie było. ;)

Choć teoretycznie mógłbym ją też kiedyś tam zaoferować lotnictwu (w odpowiednim kolorku bym znalazł... a ciekawie by było by ten rodzaj wojsk miał własne zaopatrzenie, nieco odmienne od wojsk lądowych).

Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Składanie ofert

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jak mnie tym właśnie zaimponowałeś! :)

Właśnie o taki uniwersalnym model pojazdu ciężarowego mi chodziło. Na co wymyślać kilka, jak jeden bazowy daje radę.

Oczywiście będzie zamawiane. Pojazd nawet wizualnie jest takim jaki mi siępo prostu wymarzył.
Co ciekawe w realu chyba był nawet autobus!

A poza tym...

Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 718
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Składanie ofert

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 14 lutego 2023, 22:08 Właśnie o taki uniwersalnym model pojazdu ciężarowego mi chodziło. Na co wymyślać kilka, jak jeden bazowy daje radę.
Tak ten model jest w kilku wersjach... u mnie... czyli też cysterna, sanitarka, warsztat i zabudowa skrzyniowa. Co prawda te pozostałe malowane są w niemieckie "camo", ale oznakowania chyba da się "wyłączyć". Może to być też rozwiązanie dla wojska choć cysterna chyba jest też jednolita w kolorze żółtym-pustynnym (DAK, ale chyba też da się oznakowania wyłączyć) to i do celów cywilnych się nada. W zasadzie ta straż pożarna to też przerobiona cysterna, ale z drugiej strony część wozów pożarniczych to właśnie była cysterna na środek gaśniczy (wtedy zwykle woda) + agregat do jej pompowania pod ciśnieniem.

Dotychczas ciężarówki planowałem jednolite-zielone, podobnie jak czołgi. Jednak Piotr podjął decyzję, że podstawą będą tylko czołgi lekki to zapewne w weekend zaproponuję i zrobię testy również innych typów niż dotychczas proponowany LP-9. Może coś ładnie da się dopasować... zobaczymy.
Heinz-Werner Grüner pisze: 14 lutego 2023, 22:08 Co ciekawe w realu chyba był nawet autobus!
Tak był... niestety w grze go nie mam. Ale wersja ciężarówki z działkiem przeciwlotniczym jest... to by nam mogło rozwiązać w armii problem jakiejś obrony przeciwlotniczej.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Składanie ofert

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ja myślę, że ten model przyda się w każdej konfiguracji. Chiałbym w przyszłości wprowadzić jakieś wymogi minimalne na konkretne ilości pojazdów do obsługi miast.
Załóżmy straż pożarna.
Miasto startowe - 3 zwykłe wozy pozarnicze - każde kolejne 10 tysięcy mieszkańców (co też miałoby wynikać z poziomu zaawnasowania miasta-ilości określonych obiektów itd.) - jeden dodatkowy, a powyżej np. 100tysięcy, jakiś wóz specjalny, inny, większy bardziej zaawansowany technicznie etc.
I tak samo z karetkami, wywozem nieczystości płynnych czy co tam sobie założymy.
Wiem, że to trochę "trąca" jakąś grą strategiczną, ale dla mnie w wydaniu mikronacyjnym rozwój miast tak właśnie powinien wyglądać.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 718
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Składanie ofert

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 15 lutego 2023, 11:00 Wiem, że to trochę "trąca" jakąś grą strategiczną, ale dla mnie w wydaniu mikronacyjnym rozwój miast tak właśnie powinien wyglądać.
Masz coś przeciwko grom strategicznym? ja tam się na takich wychowałem... no przesadzam, bo jak pierwsze komputery się "Bolandzie" pojawiły to już dwadzieścia kilka lat miałem.
Heinz-Werner Grüner pisze: 15 lutego 2023, 11:00 Miasto startowe - 3 zwykłe wozy pozarnicze - każde kolejne 10 tysięcy mieszkańców (co też miałoby wynikać z poziomu zaawnasowania miasta-ilości określonych obiektów itd.) - jeden dodatkowy, a powyżej np. 100tysięcy, jakiś wóz specjalny, inny, większy bardziej zaawansowany technicznie etc.
Jeszcze mógłbyś policzyć ilu gliniarzy potrzeba... moim zdaniem powinno to być 1 policjant na 350-700 osób, gdzie ta proporcja 1/700 to minimum, a 1/350 to bardziej współczesne już jest... choć dzisiaj bywają miasta na świecie gdzie 1/200 się zdarza. Moim zdaniem 1/500 byłby dobrym układem... w 10 tys. miasteczku (lub okolicy wiejskiej o tej liczbie ludności) byłoby 20 policjantów. To daje 4 na jedną zmianę (licząc 7/24)... w porywach 5-ciu.
Ronon Dex pisze: 15 lutego 2023, 10:11 Jednak Piotr podjął decyzję, że podstawą będą tylko czołgi lekki to zapewne w weekend zaproponuję i zrobię testy również innych typów niż dotychczas proponowany LP-9. Może coś ładnie da się dopasować... zobaczymy.
Może oprócz LP-9 (czołg z reala brytyjsko-radziecki... czyli brytyjski Vickers E z radzieckimi modyfikacjami wieży i uzbrojenia), zaproponuję LP-8, LP-10 i LP-11 oraz tankietkę TK-2 (w RDW te "numerki" biorą się od przybliżonej masy czołgu). Pojazdy na wzór czeskich... czeskie wzorce są o tyle w Edelweiss pasujące, że czeski przemysł zbrojeniowy po PWS rozwinął się na bazie wcześniejszego Austriackiego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Można by przeprowadzić testy porównawcze itp. Co Wy na to @Piotr Romanow, @Heinz-Werner Grüner?
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Składanie ofert

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 15 lutego 2023, 20:57 Heinz-Werner Grüner pisze: ↑2023-02-15 11:00:10
Wiem, że to trochę "trąca" jakąś grą strategiczną, ale dla mnie w wydaniu mikronacyjnym rozwój miast tak właśnie powinien wyglądać.
Masz coś przeciwko grom strategicznym? ja tam się na takich wychowałem... no przesadzam, bo jak pierwsze komputery się "Bolandzie" pojawiły to już dwadzieścia kilka lat miałem.
Wręcz przeciwnie! Ja uwielbiam strategię i przez to wydaje mi się, że mam lekką schizę. :D
Ronon Dex pisze: 15 lutego 2023, 20:57 Heinz-Werner Grüner pisze: ↑2023-02-15 11:00:10
Miasto startowe - 3 zwykłe wozy pozarnicze - każde kolejne 10 tysięcy mieszkańców (co też miałoby wynikać z poziomu zaawnasowania miasta-ilości określonych obiektów itd.) - jeden dodatkowy, a powyżej np. 100tysięcy, jakiś wóz specjalny, inny, większy bardziej zaawansowany technicznie etc.
Jeszcze mógłbyś policzyć ilu gliniarzy potrzeba... moim zdaniem powinno to być 1 policjant na 350-700 osób, gdzie ta proporcja 1/700 to minimum, a 1/350 to bardziej współczesne już jest... choć dzisiaj bywają miasta na świecie gdzie 1/200 się zdarza. Moim zdaniem 1/500 byłby dobrym układem... w 10 tys. miasteczku (lub okolicy wiejskiej o tej liczbie ludności) byłoby 20 policjantów. To daje 4 na jedną zmianę (licząc 7/24)... w porywach 5-ciu.
A to ja nie widze problemu. Możemy przyjąć jakiś "prosty wzór", to przecież nic zobowiązującego, a tworzy się szansa na kreowanie "nowego kierunku działań". :)
Ronon Dex pisze: 15 lutego 2023, 20:57 Można by przeprowadzić testy porównawcze itp. Co Wy na to @Piotr Romanow, @Heinz-Werner ?
Oczywiście! Przecież nic nie weźmiemy w ciemno. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 718
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Składanie ofert

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 15 lutego 2023, 21:10 Oczywiście! Przecież nic nie weźmiemy w ciemno. ;)
Ma to też pewien sens logistyczny... wprowadzamy uniwersalne karabiny maszynowe w piechocie. Coś trzeba zrobić w tymi posiadanymi ckm-ami (te rkm-y w stylu jakiegoś "alien gun" to tylko na złom... to w ogóle strzelało?). Jak się przyjrzysz screenom to te km-y w czołgach powinny się Tobie skojarzyć z dotychczas używanymi ckm-mami w piechocie. Można je przerobić na czołgowe i spożytkować.... sam real by z tego był czyli coś jak Hotchkissy w WP IIRP. W piechocie je zastąpiono (ckm wz. 1930), a ponieważ coś trzeba było z nimi zrobić to po przeróbkach trafiły do pojazdów pancernych i tam przetrwały do 1939.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ronon Dex Werke (RDW)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości