Schwalben - sklep jubilersko-rzemieślniczy

Górnicze miasteczko znajdujące się w północno-zachodniej części kotliny u źródeł rzeki Hirschfluss oraz wysokich zachodnicz szczytów. Cały region żyje dzięki wydobyciu lokalnych zasobów naturalnych w tym występujących tu, nader obfito, złóż złota. Sa to również dziewicze obszary nieobjęte do tej pory ludzkim okiem z bogatą fauną i florą.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1496
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Schwalben - sklep jubilersko-rzemieślniczy

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Schwalben
Sklep jubilersko-rzemieślniczy

********

Obrazek
********


Obrazek

Herr Herman Schwalben wraz ze swoją rodziną przybyli do Glänzbergu wraz z gorączka złota jaka miała miejcie w okolicy miasteczka. Senior rodziny wraz z dwójką synów już wcześniej posiadali niezwykle dobrą reputację utalentowanych rzemieślników szczególnie w jubilerstwie.
Ich uwagę w Glänzbergu przykuły nienaruszone ludzką egzystencją złoża złota które jest w tym regionie intensywnie eksploatowane. Zapewnia to bardzo wygodny i co najważniejsze tani dostęp do tego jak że ważnego w jubilerstwie kruszca.

Obrazek

Prócz biżuterii w postaci czy to pierścieni, bransolet, wisiorków czy kolczyków rodzina Schwalben to mistrzowie kowalstwa i metalurgii. Często dzięki swoim umiejętnościom potrafią z prostego kawałka metalu stworzyć prawdzie dzieło sztuki pożądane przez wielu dokoła.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Schwalben - sklep jubilersko-rzemieślniczy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Nie byłbym sobą, jakbym nie zobrazował sobie Herr Schwalbena. "EjAj" postarała się znakomicie, choć nie wiem czy trafiłem w "rocznik" owego edelwajskiego mistrza przetopu złotego kruszcu, nie mniej by kontynuować wątek...
Obrazek
Herr Schwalben wyszedł do dziennikarzy i tak opowiadał o sobie:
"W latach kiedy was, młode gagatki, na świecie nie było, ta ja wyszukiwałem co ciekawsze kamienie, w pięknych rejonach pobliskiej rzeki. Nie nie powiem wam gdzie, bo do dzisiaj czasem mi się zdarza tam przechadzać. A dobry kruszec, wyjątkowo charyzmatyczny w swoim wyglądzie to znakomite "płótno" dla mojej pracy.
Nie ma co zwlekać, róbcie te swoje "pstryki", raz, dwa. Czas wracać do pracy, w końcu klientela nie będzie czekać tydzień, aż ich ktoś obsłuży.
Tymczasem! Życzę szanownym panom miłego dnia!"
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Glänzberg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość