Przebieg prac nad budową elektrowni węglowej "Stromberg 1"

Przedsiębiorstwo zarządzajace przesyłową infrastrukturą energetyczną w Kotlinie Edelweiss. To dzięki nejże instytucji nasze społeczeństwo w końcu będzie mogło mieć "prąd" w domach. Koncept jej wykorzystania w całości został opracowany w styczniu 1923 roku przez specjalistę w tej dziedzinie F.Rhynera.
Awatar użytkownika
Fabio Rhyner Stempel
Posty: 135
Rejestracja: 20 września 2022, 17:04

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Przebieg prac nad budową elektrowni węglowej "Stromberg 1"

Post autor: Fabio Rhyner »

Roman Schädel pisze: 21 lipca 2023, 09:42
Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss ks. bp corp. Roman Schädel przyjechał dziś do południa swoim małym samochodem na plac budowy pomodlić się i poświęcić go. Ubrany był w togę z befkami i narzuconą na nie stułą.

Panie, błogosław tej budowie, by ta wspaniała elektrownia dawała światło naszej krainie. Pamiętajmy, z czego ta elektrownia jest budowana. Z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy. Ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt. To wszystko dary Boże. Dziękujemy ci za nie. Niech robotnicy pracują bezpiecznie ku twojej chwale. Amen.


Obrazek


Bóg zapłać waszej eminencji za słowo skierowane do naszych robotników! - odrzekł 30 letni Rhyner - To bardzo dużo dla nas znaczy, bo widzi ksiądz nasi ludzie tutaj ciężko zasuwają żeby nam wszystkim było łatwiej. Żeby w kotlinie popłynął prąd (przez krótką chwilę w oczach mężczyzny dostrzegalny był ślad wzruszenia a wokół odczuwalna podniosła atmosfera). Rhyner przetarł oczy ze wzruszenia po czym kontynuował oprowadzenie kapłana po terenie budowy. Zgromadzeni na placu budowy pracownicy przeżegnali się a następnie powrócili do wykonywania swoich obowiązków.

Ps. @Joachim Cargalho, @Heinz-Werner Grüner Damy radę panowie pracownicy naszej spółki wyklepią wirnik turbiny parowej na kolanie a co dopiero z wyszkoleniem waszych chłopców w zakresie obsługi żarówek :lol: :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Przebieg prac nad budową elektrowni węglowej "Stromberg 1"

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Fabio Rhyner pisze: 21 lipca 2023, 15:07 amy radę panowie pracownicy naszej spółki wyklepią wirnik turbiny parowej na kolanie a co dopiero z wyszkoleniem waszych chłopców w zakresie obsługi żarówek
W takim razie nie ma co się bać. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Przebieg prac nad budową elektrowni węglowej "Stromberg 1"

Post autor: Joachim Cargalho »

Fabio Rhyner pisze: 21 lipca 2023, 15:07 Ps. @Joachim Cargalho, @Heinz-Werner Grüner Damy radę panowie pracownicy naszej spółki wyklepią wirnik turbiny parowej na kolanie a co dopiero z wyszkoleniem waszych chłopców w zakresie obsługi żarówek :lol: :lol:
Jestem tego samego zdania.
Najsłabsi odpadną w piorunującym tempie!
Obrazek
Awatar użytkownika
Fabio Rhyner Stempel
Posty: 135
Rejestracja: 20 września 2022, 17:04

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Przebieg prac nad budową elektrowni węglowej "Stromberg 1"

Post autor: Fabio Rhyner »

17 sierpnia 1923 roku

Pracownicy Energiekonzern Edelweiss pomimo niesprzyjających warunków górskich do prowadzenia budowy oraz pojawiającej się wśród pracowników, gwałtownie rozprzestrzeniającej się epidemii realiozy nie zwalniają tempa! Konstrukcja statyczna budynku oraz podstawowa instalacja technologiczna są już praktycznie na ukończeniu. Nasz zespół przygotowuje zespół generatora turbinowego. Przedsiębiorstwo pragnie wskazać, iż jest to przedsięwzięcie na skalę ogólnokrajową. Dotychczas poza przemysłem zbrojeniowym, nigdy w historii Edelweiss w sektorze cywilnym nie wykonywano tak precyzyjnych oraz zakrojonych na tak szeroką skalę prac. W załączeniu zdjęcia z toczących się prac:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Korzystając z okazji nasi pracownicy pozwolili sobie podsumować dotychczasową działalność na placu budowy
Dziennik z budowy elektrowni węglowej z 1923 roku

Dzień 1:
Rozpoczęliśmy budowę elektrowni węglowej na terenie przedestynowanym w ramach projektu "STROMBERG 1" Przygotowaliśmy teren pod fundamenty i rozpoczęliśmy wykopy. Prace przebiegają zgodnie z planem.

Dzień 7:
Kontynuujemy prace związane z wykopami. Wydobywamy dużą ilość ziemi, która będzie potrzebna do wzniesienia fundamentów. Przygotowujemy także miejsce na składowanie materiałów budowlanych.

Dzień 12:
Zakończyliśmy wykopy i przystępujemy do budowy fundamentów. Przygotowujemy beton i wylewamy go do wykopów. Zaczynamy widzieć pierwsze kontury przyszłej elektrowni.

Dzień 21:
Kontynuujemy prace związane z budową fundamentów. Wznosimy mury z cegieł i betonu, aby stworzyć solidną podstawę dla budynku elektrowni. Pracownicy pilnują, aby wszystko było zgodne z planem.

Dzień 24:
Rozpoczynamy prace nad instalacją systemu odprowadzania spalin. Wznosimy wysoki komin, który będzie odprowadzał szkodliwe substancje pochodzące z procesu spalania węgla. Pracownicy muszą być ostrożni ze względu na wysokość i niebezpieczeństwo.

Dzień 31:
Przystępujemy do montażu kotłów i turbin. Kotły będą odpowiedzialne za spalanie węgla i wytwarzanie pary, która napędzi turbiny, a te z kolei wygenerują prąd elektryczny. Pracownicy muszą być bardzo precyzyjni podczas montażu, aby wszystko działało sprawnie.

Dzień 43:
Kontynuujemy prace nad montażem turbin i przyłączeniem ich do generatorów elektrycznych. Montujemy także instalację elektryczną i sprawdzamy, czy wszystkie połączenia są wykonane poprawnie. Elektrownia zaczyna nabierać kształtów.

Dzień 51:
Przystępujemy do instalacji sieci elektroenergetycznej, która połączy elektrownię z miastem. Przewody są układane pod ziemią, aby zapewnić bezpieczeństwo i estetykę. Pracownicy muszą być bardzo ostrożni, aby uniknąć uszkodzenia przewodów.

Dzień 60:
Kończymy prace nad instalacją sieci elektroenergetycznej. Testujemy wszystkie połączenia i sprawdzamy, czy elektrownia jest gotowa do wytwarzania energii elektrycznej. Pracownicy są pełni entuzjazmu, widząc efekty swojej ciężkiej pracy.

Dzień 63:
Elektrownia węglowa jest gotowa do uruchomienia. Przeprowadzamy ostatnie testy i procedury bezpieczeństwa. Otrzymujemy pozytywne wyniki, co oznacza, że elektrownia jest gotowa do rozpoczęcia produkcji energii elektrycznej.

Podsumowanie:
Budowa elektrowni węglowej zakończona sukcesem. Pracownicy wykazali się dużą determinacją i umiejętnościami, co przyczyniło się do terminowego ukończenia projektu. Elektrownia będzie dostarczać energię elektryczną dla miasta, co przyczyni się do rozwoju przemysłu i poprawy jakości życia mieszkańców.
W najbliższym czasie zarząd przedsiębiorstwa ogłosi datę potencjalnego rozpoczęcia wytwarzania energii elektrycznej. Zarząd ma również w planach rozpisać konkurs na logotyp przedsiębiorstwa oraz rozpocząć procedurę zbierania ofert na dostawę węgla kamiennego. :!: :!: :!: Szczegóły już niebawem, zachęcam do śledzenia na bieżąco naszej tablicy ogłoszeń.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Przebieg prac nad budową elektrowni węglowej "Stromberg 1"

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Całość przepiękna!

A co do spraw badziej obarhauptowskich, to logo się zaradzi, jak mi Sznaowny jakiś koncept zada. I tak samo z ofertami na węgiel. Będą się "zabijać" - Slaownia, ZSKHiW, MAW a i do tego jeszcze pewnie IIFN plus Leocja i inne takie "rynki" co chciały by wejść z łapami na nasz strategiczny poziom gospodarki. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Przebieg prac nad budową elektrowni węglowej "Stromberg 1"

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Herr @Fabio Rhyner czy jest już Szanowny gotów na przyjęcie nominacji na szefa EE?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Fabio Rhyner Stempel
Posty: 135
Rejestracja: 20 września 2022, 17:04

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Przebieg prac nad budową elektrowni węglowej "Stromberg 1"

Post autor: Fabio Rhyner »

Heinz-Werner Grüner pisze: 29 sierpnia 2023, 21:01 Herr @Fabio Rhyner czy jest już Szanowny gotów na przyjęcie nominacji na szefa EE?
Myślę że tak ten czas już nastał, realioza trochę odpuściła i myślę że będę gotowy przysiąść do pracy i zakasać rękawy.
Siedziba główna Energiekonzern Edelweiss, 25.09.1923

25 września 1923 roku, na pozór mogłoby się wydawać że to kolejny dzień jak codzień w siedzibie Energiekonzern Edelweiss. Masa pracowników oraz inżynierów uwijająca się w ukropie tak aby uruchomić w końcu blok elektrowni Stromberg 1. Projekt ten kosztował przedsiębiorstwo niewyobrażalną ilość pracy w tym poświęconych roboczogodzin oraz masę środków własnych niezbędnych do prowadzenia oraz utrzymywania tępa projektu. Jak już wielokrotnie wskazywano w dzienniku budowy, lokalna ludność ochoczo wspomagała wszelkie prace wykonywanie w terenie jak również raczyła pracowników górskimi przysmakami.

Skala przedsięwzięcia była tak duża że na stosie p.o. dyrektora Energiekonzern Edelweiss uzbierała się olbrzymia sterta dokumentów projektowych oraz finansowych. Rhyner był człowiekiem ambitnym z jednej strony podjął się prowadzenia nowego przedsiębiorstwa państwowego i największej w dotychczasowej historii kotliny inwestycji prywatno - państwowej, z drugiej zaś strony wierzył że jego obowiązki jako żołnierz ELuK są równie ważne stąd też liczne wizyty na placu budowy przeplatały niezliczone ilości godzin "w powietrzu" bądź w koszarach 2 eskadry. Tego dnia o poranku gdy tylko młody Rhyner wszedł do biura, rozpoczął swój rytuał od zaparzenia mocnej kawy z dodatkiem górskiego mleka. Po krótkiej chwili dekoncentracji dostrzegł stertę zalegających na biurku dokumentów i zawołał swoją osobistą asystentkę 26 letnią, rodowitą mieszkankę Edelweiss - Judith Lange do swojego biura. Judith była wysoką, całkiem ponętną kobietą o filigranowych kształtach i subtelnym wyrazie twarzy. Jej szaro-niebieskie oczy i długie kręcone włosy powodowały zaczerwienienie u nie jednego pracownika koncernu, czasami kurtuazyjne wizyty pracowników w sekretariacie dyrektora były spowodowane tylko chęcią spotkania młodej, eleganckiej asystentki. Jednakże 26 latka znana była nie tyle z jej urody co ostrego niczym brzytwa umysłu oraz nietuzinkowej inteligencji, tak potrzebnej w tego rodzaju przedsięwzięciach.

Gdy tylko usłyszała wezwanie dyrektora, natychmiast udała się do jego gabinetu, w którym wyczuwalna była intensywna woń tytoniu i świeżo parzonej kawy.

- Herr direktor, wzywał Pan? Zapewne chodzi o "nowe dokumenty" odrzekła pośpiesznie zbliżając się do biurka dyrektora, gdzie dyskretnie ponad dokumenty wystawał czubek głowy Rhynera
- Dzień dobry Judith, wyglądasz ekhm bardzo ładnie dzisiaj. Twoje przypuszczenia okazały się słuszne, proszę powiedz mi czy jesteś w stanie w jakikolwiek sposób wyjaśnić w jaki sposób mnoży się codziennie ta sterta dokumentów na moim biurku ? - w tym miejscu Rhyner zamaszystym ruchem ręki zakreślił półokrąg na starym mahoniowym biurku.
- Przecież wczoraj skończyłem rozliczenia krótkoterminowe i długoterminowe, zatwierdziłem sprawozdanie inżynierów oraz "odebrałem roboty" po zakończeniu prac na placu budowy.
- Herr direktor, no bo chodzi oto że musimy przygotować wzorce umowne do umów o świadczenie energii elektrycznej, ponadto wszystkie dokumenty finansowo-projektowe musimy wysłać w odpisie do Der Sitz. Dodatkowo tutaj ma Pan plan przyłączy do siecii elektrycznej no i w ogóle *Judith uśmiechnęła się niewinnie * po czym kontynuowała, w sumie to trochę się tego uzbierało.
- Rhyner przełknął ślinę a następnie udał się z papierosem w kierunku okna, Judith hmm dzisiaj uruchamiamy. Dodał zaciągając się kolejny raz papierosem...
- Szefie jest Pan pewien ? Dopiero co jesteśmy po odbiorze technicznym i w ogóle .. To wszystko poszło w dobrym kierunku ale jest Pan pewien że damy radę ?
- Judith spójrz na placu stoi 121 ton węgla brunatnego. Umowy oraz przyłącz zrealizujemy równolegle. Zwołaj głównych inżynierów i technologów, spotkamy się w kotłowni. Roześlij informację do mieszkańców o planowanym terminie przyłącza do sieci. Kobieta skinęła delikatnie głową a następnie ukłoniwszy się przystąpiła do realizacji poleceń przełożonego.

Już wkrótce do mieszkańców kotliny Edelweiss miały trafić dziesiątki listów z koncernu. Energiekonzern Edelweiss przyśpiesza. Już niebawem cała kotlina będzie świadkiem energetycznej rewolucji!"
Mały offtop: wiem że podchodziliśmy do tematu finansowania elektrowni bardzo wiele razy jednak finalnie nie udało mi się spiąć takiego ostatecznego źródła finansowania. Nie mniej jednak z racji tego że jestem honorowym człowiekiem wszelkie posiadane przeze mnie środki prywatne tak w Edelweiss jak i innych przybytkach przelałem na RB Energiekonzern i będę tak czynił lojalnie aż do zwrócenia spółce pełnej kwoty. Nie chciałem żeby coś powstawało fikcyjnie tylko stanowiło pewien koszt i wysiłek monetarny dla mnie. Już niebawem uruchomienie oficjalne instalacji, dodatkowo apeluję żeby sprawdzać zawartość skrzynek pocztowych już niebawem pojawią się pierwsze informację o przyłączu i rachunkach :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Przebieg prac nad budową elektrowni węglowej "Stromberg 1"

Post autor: Femme Mystere »

I tak oto Herr Fabio powinien otrzymać przydomek "Odnowiciel". Zastał Edelweiss w mroku, pozostawił w światłości. W imieniu narodu, dziękuję!

Obrazek
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Fabio Rhyner Stempel
Posty: 135
Rejestracja: 20 września 2022, 17:04

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Przebieg prac nad budową elektrowni węglowej "Stromberg 1"

Post autor: Fabio Rhyner »

Femme Mystere pisze: 25 września 2023, 14:22 I tak oto Herr Fabio powinien otrzymać przydomek "Odnowiciel". Zastał Edelweiss w mroku, pozostawił w światłości. W imieniu narodu, dziękuję!

Obrazek
Dziękuję za dobre słowo, mimo wszystko mam wyrzuty sumienia że to wszystko tyle trwało. Zresztą na dobrą sprawę organizacyjnie jestem troszkę w rozsypce dopiero około 65% tego co chciałem stworzyć się udało. Zobaczymy jak długo będzie trwał wasz entuzjazm (Ps. pierwsze rachunki na PW już niebawem :D :D) Z tym odnowicielem to może zmienię imię na Kazimierz xD ?:lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Przebieg prac nad budową elektrowni węglowej "Stromberg 1"

Post autor: Isabella Swann »

Ja mam nadzieję, że Wolkenbad nie będzie pominięty. Też by się trochę przydało prądu tutaj
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Energiekonzern Edelweiss”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości