Czy jest tu miejsce na Liëdteerüm?

Miasteczko uzdrowiskowe, gdzie wielu kuracjuszy może spędzić czas bujając niczym w chmurach. Usytuowane wysoko w masywie górskim aż się prosi o popularyzację zdrowego trybu życia. Słynne podrywy podczas wesołych "dancingów"? - dobrze trafiłeś!
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Alfred Fabian Stempel
Oktoberfestmeister 1922
Posty: 264
Rejestracja: 01 marca 2022, 18:52

ODZNACZENIA

Czy jest tu miejsce na Liëdteerüm?

Post autor: Alfred Fabian »

Liëdteerüm - (popr. Lied Tee Raum, ale kto by się przejmował poprawnym niemieckim, przecież coś takiego nie istnieje) - czyli edelweisska herbaciarnia muzyczna. Nowe przedsiębiorstwo, które mogłoby się pokazać w Edelweiss, a dokładniej tutaj, w Wolkenbadzie.

Czym miałby być ten cały Liëdteerüm? Miejscem w którym można napić się, sprowadzanej z całego mikroświata dobrej herbaty, zjeść dobre ciasto, a przede wszystkim posłuchać występów artystów (wspaniałych jak Windsor, który mam nadzieję, też zechce wystąpić, jak i mało imponujących, jak sam właściciel Liëdteerümu). A kto wie, może udałoby się tutaj sprowadzić legendy mikronacyjnej muzyki - Rock&Rollowego Mistrza Eradla Adriena Marcusa Piusa da Firenzę, czy Barda Ł.N., bądź wielu innych artystów, o których w Sarmacji nie słyszałem.

Oczywiście, udało się już przygotować trochę materiałów, jednak zanim Liëdteerüm będzie mógł ruszyć na "podbój" Edelweiss, jeszcze sporo rzeczy zostało do przygotowania. Przede wszystkim - potrzebujemy lokalu, w którym będziemy mogli świadczyć usługi. Ze względu na to, że jest potrzebna jakaś scena muzyczna, nie może być to lokal mały - nie oczekuję oczywiście wielkiej estrady i hali wielkości magazynu, ale coś, gdzie faktycznie zmieści się więcej niż 3 stoły i 10 osób na krzyż.

Liczę tutaj również na pomoc Frau Isabelli, przy doborze asortymentu, który będzie serwowany dla gości. Jestem pewny, że uda się wypracować zarówno interesującą ofertę stałą, jak i zadziwiającą ofertę sezonową.

W szczególności jednak nacisk będę kładł na część muzyczną. Niewykluczone, że pojawi się więcej moich utworów, które jak wiemy, nie są górnolotne, ale jest grupa, którym się to podoba. W sumie, celem jest przede wszystkim rozbawienie, a to chyba wychodzi dobrze.

Przyda też się pomoc przy organizacji wystroju. Nie chciałbym, żeby herbaciarnia nie wpasowywała się w klimat narracyjny wysokogórskiego Edelweiss i wyprzedzała swoje czasy.

Więc, tak jak na początku. Czy jest tu miejsce na Liëdteerüm, czy muszę szukać dalej? :)
Obrazek
Każdy Winkuliczyk ma te trzy cechy
Leocki kunszt, sarmacką elegencję i edelwajski splendor
~JKW Mateusz I, Król-Senior Związku Winkulijskiego
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Czy jest tu miejsce na Liëdteerüm?

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Sam pomysł na "herbatkę u Alfreda" jest super! Pomysł połączenia wysokiej jakości trunku i równie znakomitej muzyki brzmi fascynująco! Przyznam, że myślałem ostanio jak zebrać "do kupy" wszystkie te hity naszych mikronacyjnych bardzów, cieszę się,że mnie Szanowny ubiegł gdyż pomysł jest dla mnie świetny!

Co do samej już działki... Jestem w stanie pomóc w wyznaczeniu czegoś na mapie, ale widzę, że to nie ma być zwykła "dziura", tylko jakieś większe powierzchniowo przedsięwzięcie.

I teraz czy to ma być scena - jakieś forum/atrium, etc. ?
Czy to ma być lokal zamknięty - powiedzmy "klub muzyczny"?
Czy raczej coś jak sala gimnastyczna :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Alfred Fabian Stempel
Oktoberfestmeister 1922
Posty: 264
Rejestracja: 01 marca 2022, 18:52

ODZNACZENIA

Re: Czy jest tu miejsce na Liëdteerüm?

Post autor: Alfred Fabian »

Zdecydowanie nie ma być to ogromne, ale żeby jednak trochę osób się zmieściło. Wielkościowo, bym to porównał pewnie do sali gimnastycznej w wiejskiej szkole. Nie potrafię w wymiary, więc konkretnych nie podam. Generalnie, miejsce zamknięte, ewentualnie z jakimś "balkonem na parterze", żeby można było jakieś 6 stolików z parasolkami wystawić, generalnie bez większego szału, przytulnie, ale z rozmachem. Jak będzie nawet lekko mniej miejsca, żeby się dało zaaranżować to w sposób "ciasnawy", to nawet lepiej, bo tak to bym mniej więcej widział.
Obrazek
Każdy Winkuliczyk ma te trzy cechy
Leocki kunszt, sarmacką elegencję i edelwajski splendor
~JKW Mateusz I, Król-Senior Związku Winkulijskiego
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Czy jest tu miejsce na Liëdteerüm?

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Alfred Fabian pisze: 09 września 2023, 17:57 Zdecydowanie nie ma być to ogromne, ale żeby jednak trochę osób się zmieściło. Wielkościowo, bym to porównał pewnie do sali gimnastycznej w wiejskiej szkole. Nie potrafię w wymiary, więc konkretnych nie podam. Generalnie, miejsce zamknięte, ewentualnie z jakimś "balkonem na parterze", żeby można było jakieś 6 stolików z parasolkami wystawić, generalnie bez większego szału, przytulnie, ale z rozmachem. Jak będzie nawet lekko mniej miejsca, żeby się dało zaaranżować to w sposób "ciasnawy", to nawet lepiej, bo tak to bym mniej więcej widział.
Ok. Rozumiem, to mnie się w sumie podoba.Ja co prawda zrobiłbym z tego jeszcze bardziej prestiżowo, ale ok. W takim razie czy ten wątek to "ten właściwy", czy to na razie organizacyjny? :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Czy jest tu miejsce na Liëdteerüm?

Post autor: Piotr Romanow »

Bardzo się cieszę z kolejnej nowej i tym razem bardzo ciekawej inicjatywy w Edelweiss. Mam nadzieję, że herbaciarnia ruszy z przytupem i szybko nie umrze, a może kiedyś i ja się wezmę za pisanie tekstów i coś mojego się tu pojawi?

Trzymam kciuki Alfredzie! :)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Czy jest tu miejsce na Liëdteerüm?

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Piotr Romanow pisze: 09 września 2023, 19:23 Bardzo się cieszę z kolejnej nowej i tym razem bardzo ciekawej inicjatywy w Edelweiss. Mam nadzieję, że herbaciarnia ruszy z przytupem i szybko nie umrze, a może kiedyś i ja się wezmę za pisanie tekstów i coś mojego się tu pojawi?

Trzymam kciuki Alfredzie! :)
Możemy nagrać wspólną pieśń :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Czy jest tu miejsce na Liëdteerüm?

Post autor: Piotr Romanow »

Heinz-Werner Grüner pisze: 09 września 2023, 19:26
Możemy nagrać wspólną pieśń :D
Jakby udało się nam realowo spotkać i nagrać coś po edelweissku? Hit z miejsca! :D
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Czy jest tu miejsce na Liëdteerüm?

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Piotr Romanow pisze: 09 września 2023, 19:27
Heinz-Werner Grüner pisze: 09 września 2023, 19:26
Możemy nagrać wspólną pieśń :D
Jakby udało się nam realowo spotkać i nagrać coś po edelweissku? Hit z miejsca! :D
Hmm... Ja nie widze przeszkód. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Czy jest tu miejsce na Liëdteerüm?

Post autor: Piotr Romanow »

Heinz-Werner Grüner pisze: 09 września 2023, 19:33
Hmm... Ja nie widze przeszkód. :D
Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak bym się cieszył, gdyby robota tak nie wchodziła w paradę. :D
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Czy jest tu miejsce na Liëdteerüm?

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Piotr Romanow pisze: 09 września 2023, 19:38
Heinz-Werner Grüner pisze: 09 września 2023, 19:33
Hmm... Ja nie widze przeszkód. :D
Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak bym się cieszył, gdyby robota tak nie wchodziła w paradę. :D
Brzmi świetnie, biorąc pod uwagę jak blisko parad jesteś. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wolkenbad”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości