Port Wolkenbad

Miasteczko uzdrowiskowe, gdzie wielu kuracjuszy może spędzić czas bujając niczym w chmurach. Usytuowane wysoko w masywie górskim aż się prosi o popularyzację zdrowego trybu życia. Słynne podrywy podczas wesołych "dancingów"? - dobrze trafiłeś!
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 718
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Port Wolkenbad

Post autor: Ronon Dex »

Femme Mystere pisze: 12 grudnia 2022, 20:53 Myślę, że szyny możemy zamówić z Muratyki i przetransportować drogą morską i koleją. Tabor wynająć w MAW. Co o tym myślisz, @Ronon Dex ?
No przecież cały czas twierdzę, że kwestia budowy kolei to albo z MAW, albo przez MAW. Osobiście nie ma dla mnie znaczenia skąd, ale jak to dostarczyć. Inna sprawa, że warto by się też trochę zająć własnym przemysłem, a co za tym idzie poszukiwaniami złóz przydatnych bogactw.
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Port Wolkenbad

Post autor: Femme Mystere »

No dobrze, to chyba mamy ustalone. Mam tylko nadzieję, że w MAW będzie jakiś dobry partner biznesowy do tealizacji tego. I nie będzie to trwało pół roku :)
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Port Wolkenbad

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Spłycajac całą wypowiedź. Skoro Leszek mógł przewozic Maulwurfy (transportem zajęła się bardziej zaawansowana technologicznie Muratyka via @Albert Fryderyk de Espada ) to i y możemy wieźć cokolwiek.

Przez MAW i port w Ragusie wydaje się sensownie. Trasa "konwoju" ustalona jest w jakimś ostatnim wątku. Tu nie ma problemu.

Ronon pytasz dlaczego z Muratyki, tam jest "rynek". W sensie kupujesz/sprzedajesz tam gdzie jest zainteresowanie. Proste. Z resztą w mikro to tym bardziej jest utrudnione.

Co do żłóż...
To kwestia tego czy jako trzystutysięczne państewko otoczone górami na 10k km2, chcemy być samowystarczalni w rudy i inne metale czy jednak realizujemy współpracę międzymikronacyjną i wspieramy wymiany handlowe.
Ustalmy to przede wszystkim a potem się bawmy dalej.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 718
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Port Wolkenbad

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 12 grudnia 2022, 21:40 Co do żłóż...
To kwestia tego czy jako trzystutysięczne państewko otoczone górami na 10k km2, chcemy być samowystarczalni w rudy i inne metale czy jednak realizujemy współpracę międzymikronacyjną i wspieramy wymiany handlowe.
Ustalmy to przede wszystkim a potem się bawmy dalej.
No tak, ale jednocześnie małe państwo ma stosunkowo niewielkie zapotrzebowanie... Oczywistym jest, że samowystarczalności nie osiągniemy przy tak małym terytorium, ale znowu nie można doprowadzać do sytuacji odwrotne, że sprowadza się wszystko, bo to też trochę absurdalne. Bo jeżeli wszystko kupujemy to co sprzedajemy?

Należy się zastanowić jakie złoża mogą występować w Edelweiss i rozpocząć ich eksploatację oraz budowę jakiegoś przemysłu... choćby na skalę lokalną. Przecież nie twierdzę, że zaraz ma to być "zagłębie przemysłowe" na pół kraju. Może wyspecjalizujmy się w czymś? Jakieś złoża wysokiej jakości i związany z tym przemysł, abyśmy nie byli skazani na ciągły import wszytskiego...
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Port Wolkenbad

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 13 grudnia 2022, 06:42 No tak, ale jednocześnie małe państwo ma stosunkowo niewielkie zapotrzebowanie... Oczywistym jest, że samowystarczalności nie osiągniemy przy tak małym terytorium, ale znowu nie można doprowadzać do sytuacji odwrotne, że sprowadza się wszystko, bo to też trochę absurdalne. Bo jeżeli wszystko kupujemy to co sprzedajemy?
Ronon Dex pisze: 13 grudnia 2022, 06:42
Heinz-Werner Grüner pisze: 12 grudnia 2022, 21:40 Co do żłóż...
To kwestia tego czy jako trzystutysięczne państewko otoczone górami na 10k km2, chcemy być samowystarczalni w rudy i inne metale czy jednak realizujemy współpracę międzymikronacyjną i wspieramy wymiany handlowe.
Ustalmy to przede wszystkim a potem się bawmy dalej.
No tak, ale jednocześnie małe państwo ma stosunkowo niewielkie zapotrzebowanie... Oczywistym jest, że samowystarczalności nie osiągniemy przy tak małym terytorium, ale znowu nie można doprowadzać do sytuacji odwrotne, że sprowadza się wszystko, bo to też trochę absurdalne. Bo jeżeli wszystko kupujemy to co sprzedajemy?

Należy się zastanowić jakie złoża mogą występować w Edelweiss i rozpocząć ich eksploatację oraz budowę jakiegoś przemysłu... choćby na skalę lokalną. Przecież nie twierdzę, że zaraz ma to być "zagłębie przemysłowe" na pół kraju. Może wyspecjalizujmy się w czymś? Jakieś złoża wysokiej jakości i związany z tym przemysł, abyśmy nie byli skazani na ciągły import wszytskiego...
Jasna sprawa, że samowystarczalność to pojęcie względne. Mnie tylko chodzi o to, żeby nie było tak, że nagle na obszarze wielkości opolskiego mamy wszystkie surowce świata. :)
Wszystkiego to oczywiście nie będziemy ściągać. Skupiłem się na tym węglu, bo wiem, że fabularnie nam będzie potrzebny, ale niekoniecznie musimy go mieć, To buduje w miarę stałą korelację z innymi v-państwami. Natomiast już ruda żelaza, pomimo, że teraz mamy ściągać "sprzęt kolejowy", typu szyny czy co tam potrzeba, to u nas bedzie. Podwaliny pod kopalnię rudy już są. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1495
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Port Wolkenbad

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Heinz-Werner Grüner pisze: 12 grudnia 2022, 21:40 Spłycajac całą wypowiedź. Skoro Leszek mógł przewozic Maulwurfy (transportem zajęła się bardziej zaawansowana technologicznie Muratyka via @Albert Fryderyk de Espada ) to i y możemy wieźć cokolwiek.
Polecam się.

A jeżeli już mowa o handlu czymkolwiek to podzielam przekonanie że warto to zbalansować, importujemy zborze i rudę węgla, a co możemy eksportować ? Przede wszystkim nie trzeba się ograniczać do 'surowców" a można by postawić to troszeczkę niszowe produkty których nie da się sprzedawać hurtowo. Alkohole, wyroby rzemieślnicze, produkty spożywcze i mówię tu o produktach raczej luksusowych. Nie wiem dlaczego ale na myśl o eksporcie czegoś z Edelweiss do głowy od razu przyszła mi czekolada.
Wyobraźcie sobie, najlepsza czekolada w mikroświecie, Made in Edelweiss, to samo tyczy się innych produktów spożywczych. Trzeba by się zabrać za tą gospodarkę rolną ale da się z tego coś wyczarować.

A przy okazji co jeszcze eksportuje Edelweiss... :) Dobrą zabawę i świetne pomysły.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Port Wolkenbad

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 14 grudnia 2022, 00:52
Heinz-Werner Grüner pisze: 12 grudnia 2022, 21:40 Spłycajac całą wypowiedź. Skoro Leszek mógł przewozic Maulwurfy (transportem zajęła się bardziej zaawansowana technologicznie Muratyka via @Albert Fryderyk de Espada ) to i y możemy wieźć cokolwiek.
Polecam się.

A jeżeli już mowa o handlu czymkolwiek to podzielam przekonanie że warto to zbalansować, importujemy zborze i rudę węgla, a co możemy eksportować ? Przede wszystkim nie trzeba się ograniczać do 'surowców" a można by postawić to troszeczkę niszowe produkty których nie da się sprzedawać hurtowo. Alkohole, wyroby rzemieślnicze, produkty spożywcze i mówię tu o produktach raczej luksusowych. Nie wiem dlaczego ale na myśl o eksporcie czegoś z Edelweiss do głowy od razu przyszła mi czekolada.
Wyobraźcie sobie, najlepsza czekolada w mikroświecie, Made in Edelweiss, to samo tyczy się innych produktów spożywczych. Trzeba by się zabrać za tą gospodarkę rolną ale da się z tego coś wyczarować.

A przy okazji co jeszcze eksportuje Edelweiss... :) Dobrą zabawę i świetne pomysły.
Ktoś sugerował, że macie czekoladę. Natomiast ja bym był bardzo na tak! NAwet jak nie mamy kakao, to i tak srowadzamy towary egzotyczne z La Palmy(poprzez RON). Kolonialne dostawy już się odbywają regularnie poprzez MAW i dostarczane są do Edelweiss konwojem drogowym.
Także ja jestem jak najbardziej za czekoladą made in Edelweiss. Poza tym "niszowe" też są spoko, czyli piwko kraftowe, a nawet od większego dostawcy z Grunerwaldu (nie pamiętam jak to się nazywało :) ). No i moje nieszczęsne sery. W tym wiedziemy prym w mikroświecie.
Z racji położenia to także drzewo - koniecznie modrzewiososna.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Port Wolkenbad

Post autor: Joachim Cargalho »

Przypominam, że - już pewnie w nowym roku - będziemy musieli dopiąć temat stoczni we Wolkenbad.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Port Wolkenbad

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 22 grudnia 2022, 13:13 Przypominam, że - już pewnie w nowym roku - będziemy musieli dopiąć temat stoczni we Wolkenbad.
Zdecydowanie w 1923. Ja nie wiem jak, ale brakuje mi czasu! Na wszystko. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Port Wolkenbad

Post autor: Joachim Cargalho »

Heinz-Werner Grüner pisze: 23 grudnia 2022, 20:46 Zdecydowanie w 1923. Ja nie wiem jak, ale brakuje mi czasu! Na wszystko. :D
Po prostu deski ze stoku trzeba zmienić na deski tworzące stocznię. :D
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Wolkenbad”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości