Port Wolkenbad

Miasteczko uzdrowiskowe, gdzie wielu kuracjuszy może spędzić czas bujając niczym w chmurach. Usytuowane wysoko w masywie górskim aż się prosi o popularyzację zdrowego trybu życia. Słynne podrywy podczas wesołych "dancingów"? - dobrze trafiłeś!
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11865
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Port Wolkenbad

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 03 stycznia 2023, 20:23
Heinz-Werner Grüner pisze: 23 grudnia 2022, 20:46 Zdecydowanie w 1923. Ja nie wiem jak, ale brakuje mi czasu! Na wszystko. :D
Po prostu deski ze stoku trzeba zmienić na deski tworzące stocznię. :D
Się zrobi. Mam pewien problem, który mnie rozprasza w warunkach kiedy mógłbym pracować intensywniej dla Edelweiss i nie wiem jak go rozwiązać.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1491
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Port Wolkenbad

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Wypadałoby co nieco porozmawiać o kwestiach technicznych jak ma ta cała stocznia i port operować.
Trzeba się zastanowić czy i gdzie chcielibyśmy umieścić taki dział. Można rozważyć stworzenie jakiejś firmy zajmującej się przemysłem stoczniowym i umieszczenia jej w dziale gospodarki.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11865
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Port Wolkenbad

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 26 czerwca 2023, 13:15 Wypadałoby co nieco porozmawiać o kwestiach technicznych jak ma ta cała stocznia i port operować.
Trzeba się zastanowić czy i gdzie chcielibyśmy umieścić taki dział. Można rozważyć stworzenie jakiejś firmy zajmującej się przemysłem stoczniowym i umieszczenia jej w dziale gospodarki.
Zatem rozmawiajmy! Czekam na propozycje. Czas start. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1491
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Port Wolkenbad

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Zacznijmy od pytania: Prywatna czy państwowa ?

Stocznia powstanie tak czy siak a razem z nią port, teraz zagwozdka czy ma to być własność państwowa czy też prywatna.
W obu przypadkach mam pewien pomysł jak dokończyć budowę, można ogłosić akcję inwestycyjną i wykorzystać zebrane środki do wynajęcia firmy która dokończy budowę (przynajmniej na papierze).
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11865
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Port Wolkenbad

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 26 czerwca 2023, 14:13 Zacznijmy od pytania: Prywatna czy państwowa ?

Stocznia powstanie tak czy siak a razem z nią port, teraz zagwozdka czy ma to być własność państwowa czy też prywatna.
W obu przypadkach mam pewien pomysł jak dokończyć budowę, można ogłosić akcję inwestycyjną i wykorzystać zebrane środki do wynajęcia firmy która dokończy budowę (przynajmniej na papierze).
Wolałbym państwowe, ale cały dyrektor zgarniać może kaskę z instytucji dla siebie. Ja nie widzę problemu. Sęk w tym, że jak komuś sie nudzi to łatwiej przekazać komuś innemu, niż prywatną.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1491
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Port Wolkenbad

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Heinz-Werner Grüner pisze: 26 czerwca 2023, 20:23
Albert Fryderyk de Espada pisze: 26 czerwca 2023, 14:13 Zacznijmy od pytania: Prywatna czy państwowa ?

Stocznia powstanie tak czy siak a razem z nią port, teraz zagwozdka czy ma to być własność państwowa czy też prywatna.
W obu przypadkach mam pewien pomysł jak dokończyć budowę, można ogłosić akcję inwestycyjną i wykorzystać zebrane środki do wynajęcia firmy która dokończy budowę (przynajmniej na papierze).
Wolałbym państwowe, ale cały dyrektor zgarniać może kaskę z instytucji dla siebie. Ja nie widzę problemu. Sęk w tym, że jak komuś sie nudzi to łatwiej przekazać komuś innemu, niż prywatną.
Niech tak będzie, chcemy przed zakończeniem budowy zorganizować akcję inwestycyjną ?
Można by też pomyśleć czy nie zastosować też sprzedaży udziałów stoczni.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11865
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Port Wolkenbad

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 26 czerwca 2023, 22:37
Heinz-Werner Grüner pisze: 26 czerwca 2023, 20:23
Albert Fryderyk de Espada pisze: 26 czerwca 2023, 14:13 Zacznijmy od pytania: Prywatna czy państwowa ?

Stocznia powstanie tak czy siak a razem z nią port, teraz zagwozdka czy ma to być własność państwowa czy też prywatna.
W obu przypadkach mam pewien pomysł jak dokończyć budowę, można ogłosić akcję inwestycyjną i wykorzystać zebrane środki do wynajęcia firmy która dokończy budowę (przynajmniej na papierze).
Wolałbym państwowe, ale cały dyrektor zgarniać może kaskę z instytucji dla siebie. Ja nie widzę problemu. Sęk w tym, że jak komuś sie nudzi to łatwiej przekazać komuś innemu, niż prywatną.
Niech tak będzie, chcemy przed zakończeniem budowy zorganizować akcję inwestycyjną ?
Można by też pomyśleć czy nie zastosować też sprzedaży udziałów stoczni.
Jeśli chodzi o sprawy inwestycyjne i udziałowe to kierować się do faktorum, Herr @Joachim Cargalho , chyba Cię wzywają. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Port Wolkenbad

Post autor: Joachim Cargalho »

Temat portu funkcjonuje tak, jak teoretycznie funkcjonuje również te miejsce. Natomiast w kwestii stoczni, warto zaznaczyć, że inwestycja została uruchomiona.

viewtopic.php?f=30&t=718

@Albert Fryderyk de Espada jaknsie okazuje, a tak mi się właśnie wydawało, sam masz tam swoje udziały. Umowa była taka, że druga część pieniędzy zostanie Wam wypłacona w momencie, kiedy inwestycja zostanie ukończona. Także te pieniądze tam jeszcze leżą i czekają na Was.

Możemy oczywiście bawić się w kolejne udziały itd. Jeśli faktycznie pojawi się na to jakiś konkretny pomysł.
Obrazek
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1491
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Port Wolkenbad

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Będąc szczerym kompletnie o tym zapomniałem po tym ile czasu już od tego minęło.
No to przynajmniej tą sprawę mamy zamkniętą.
Jeżeli chodzi o techniczne wykończenie portu i stoczni to powinienem już dać sobie radę.

Trzeba już tylko jakoś to na forum umieścić by miało ręce i nogi.
Informacje o portach i szlakach żeglugowych można by umieścić w dziale departamentu transportu wodnego.
Zaś dla obecnej i przyszłych stocznie można by powołać jakąś instytucję państwową która zajmowałaby się produkcją okrętów i zrobić dla niej dział w gospodarce.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11865
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Port Wolkenbad

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 27 czerwca 2023, 22:18 Będąc szczerym kompletnie o tym zapomniałem po tym ile czasu już od tego minęło.
No to przynajmniej tą sprawę mamy zamkniętą.
Jeżeli chodzi o techniczne wykończenie portu i stoczni to powinienem już dać sobie radę.

Trzeba już tylko jakoś to na forum umieścić by miało ręce i nogi.
Informacje o portach i szlakach żeglugowych można by umieścić w dziale departamentu transportu wodnego.
Zaś dla obecnej i przyszłych stocznie można by powołać jakąś instytucję państwową która zajmowałaby się produkcją okrętów i zrobić dla niej dział w gospodarce.
Potrzebujesz moderacji, czy mam się tym zajmować? Ustalimy sprawy techniczne na discordowym pw, ok?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Zablokowany

Wróć do „Wolkenbad”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość