Kościół Wcielenia w Wolkenbad (Katedra Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss)

Miasteczko uzdrowiskowe, gdzie wielu kuracjuszy może spędzić czas bujając niczym w chmurach. Usytuowane wysoko w masywie górskim aż się prosi o popularyzację zdrowego trybu życia. Słynne podrywy podczas wesołych "dancingów"? - dobrze trafiłeś!
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Piwski Sroczyński Stempel
Posty: 144
Rejestracja: 02 maja 2023, 15:31

ODZNACZENIA

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (Katedra Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss)

Post autor: Piwski Sroczyński »

Roman Schädel pisze: 12 lipca 2023, 15:03
Obrazek
Ksiądz biskup Superintendent Generalny Roman Schädel po kąpieli w rzece wyszedł na brzeg i rozpoczął ceremonię. Wystawił ręce nad wszystkimi zanurzonymi i powiedział:
Obrazek
Pan nasz rzekł: "Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci: Jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego" (J 3, 5). W Dziejach Apostolskich zaś słyszymy: "Dlaczego teraz zwlekasz? Wstań, ochrzcij się i obmyj swoje grzechy, wzywając imienia Pana" (Dz 22, 16). Wy wszyscy, którzy przyszliście do tej wody zdecydowaliście się ochrzcić i przynależeć do naszego Kościoła. Nie zwlekaliście, gdyż taka jest wasza wiara. I ja nie mogę uczynić nic więcej, jak mocą tej wody ochrzcić was w imię Ojca + i Syna + i Ducha Świętego. Od tej pory wszyscy macie prawo uczestniczyć w obradach Synodu Kościoła. Jesteście już jego pełnoprawnymi członkami, jako i ja. Cieszcie się i radujcie z tego.
Następnie odmówił głośno Ojczenasza i oddał głos obecnemu księdzu arcybiskupowi Krzysztofowi Windsorowi z Kościoła Sarmacji, by ten przemówił do pątników. @Krzysztof Windsor
@Femme Mystere @Joachim Cargalho to o Was zwracał się Jego Ekscelencja Biskup @Roman Schädel? Bo jeśli tak to chciałbym się dopytać czy w sprawie Waszego członkowsta w Kościele się od tego czasu coś zmieniło. Bo wtedy myślę, że warto Was będzie wpisać do Księgi Wiernych. Można dołączyć tam do elitarnego grona Herr Oberhaupta i Bp Romana
(-) abp Piwski Żmij-Sroczyński, Arcybiskup Osieka, Sługa Sług Bożych
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (Katedra Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss)

Post autor: Femme Mystere »

Jak najbardziej wciąż jestem owieczką kościoła @Roman Schädel
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Piwski Sroczyński Stempel
Posty: 144
Rejestracja: 02 maja 2023, 15:31

ODZNACZENIA

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (Katedra Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss)

Post autor: Piwski Sroczyński »

Femme Mystere pisze: 20 lutego 2024, 23:34 Jak najbardziej wciąż jestem owieczką kościoła @Roman Schädel
<3
(-) abp Piwski Żmij-Sroczyński, Arcybiskup Osieka, Sługa Sług Bożych
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (Katedra Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss)

Post autor: Joachim Cargalho »

Nie jestem przekonany, czy to o mnie było. Ja to raczej tak lawiruję pomiędzy grupami interesów :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
Piwski Sroczyński Stempel
Posty: 144
Rejestracja: 02 maja 2023, 15:31

ODZNACZENIA

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (Katedra Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss)

Post autor: Piwski Sroczyński »

Joachim Cargalho pisze: 21 lutego 2024, 07:49 Nie jestem przekonany, czy to o mnie było. Ja to raczej tak lawiruję pomiędzy grupami interesów :twisted:
Jeśli lubicie zdobywać wpływy tu i tam, to jeszcze jeden wierny w spisie i powstaje zgodnie ze zwyczajem Kapituła ;) , może to nie jest władza jakiś wielka... Ale :lol:
(-) abp Piwski Żmij-Sroczyński, Arcybiskup Osieka, Sługa Sług Bożych
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (Katedra Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss)

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Już to widzę oczyma wyobraźni, jak Herr Joachim zapisuje się do KE i knuje jednocześnie jak przejąć w nim władzę, ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piwski Sroczyński Stempel
Posty: 144
Rejestracja: 02 maja 2023, 15:31

ODZNACZENIA

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (Katedra Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss)

Post autor: Piwski Sroczyński »

Obrazek

Nasza diecezja a Święto Roztopów

Święta w Wielkim Poście?

W stolicy diecezji, od kilku dni zbiera się sporo mieszkańców Kotliny spędzających czas w wesołym oczekiwaniu nadchodzącej wiosny w ramach wielodniowego Święta Roztopów.

Hierarchia Kościoła widząc w tej tradycji istotny element edelweisskiej, pomimo, że mógłaby być ona rozpatrywana jako sprzeczny z rygorystycznie rozumianą wstrzemięźliwością wielkopostną, nie czyni jej przeszkód. Za to zaś włącza się w nie we właściwy spobie sposób. Jednym z tych przykładów specjalnej aktywności duchowieństwa w tym szczególnym czasie, jest zaplanowana na dzisiejszy wieczór celebracja.


Stół, rozmowy i hojność wzajemna

Po niej zaś przewidziany jest czas na wspólne ucztowanie, pod gwieździstym niebem. Od rana na niewielkiej polance otaczającej świątynię rozstawiane są stoły i ławy. Poza rybą, którą będzie można zasmakować w zwykłej grillowanej formie, jak i pod postacią rybnych placuszków, które są specjałem miejscowej kuchnii będzie okazja skosztować też innych spejałów.


Obrazek
Tradycyjne placuszki rybne

Na stołach ma zagościć między innymi sprowadzane z Rzeczypospolitej piwo grodziskie, które Arcybiskup polecił wybrać, z racji na jego niewielką ilość alkoholu, mając na sercu troskę o to, żeby uczta nie zamieniła się w pijaką libację.

Zachęcamy też mieszkańców diecezji, którzy będą mieli ochotę wziąć udział w wieczerzy, w ramach swoich możliwości przynieść ze sobą drobne domowe przekąski, sałatki czy słodycze. Pokażmy w ten sposób, że wspólnota stołu, która jest między nami, jest wspólnotą nie tylko brania, ale też dawania. Przypominamy przy tym, że w piątki wiernych obowiązuje post jakościowy, co prosimy wziąć pod uwagę.
(-) abp Piwski Żmij-Sroczyński, Arcybiskup Osieka, Sługa Sług Bożych
Awatar użytkownika
Piwski Sroczyński Stempel
Posty: 144
Rejestracja: 02 maja 2023, 15:31

ODZNACZENIA

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (Katedra Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss)

Post autor: Piwski Sroczyński »

@Roman Schädel @Heinz-Werner Grüner @Femme Mystere @Krzysztof Windsor mam nadzieję, że się zjawicie... zresztą nie tylko Wy :lol:
(-) abp Piwski Żmij-Sroczyński, Arcybiskup Osieka, Sługa Sług Bożych
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (Katedra Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss)

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Myślę, że zjawi się z pół Wolkenbad. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piwski Sroczyński Stempel
Posty: 144
Rejestracja: 02 maja 2023, 15:31

ODZNACZENIA

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (Katedra Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss)

Post autor: Piwski Sroczyński »

Obrazek

Celebracja w dzień św. Feliksa

W związku z napływem do Wolkenbadu mieszkańców całej Kotliny i zagranicznych gości biorących udział w obchodach Święta Roztopów, w wieczór dzisiejszy w formie celebracji, posługę odda im Kościół Powszechny. Zostanie ona odprawiona przez Arcybiskupa Osieka, Sługę Sług Bożych, który w ostatnim czasie objął Diecezję swoją osobistą opieka.


Pars prima - intronitus

Pieśń na wejście: https://kustosz.stempel.org.pl/1143/100 ... 455905.mp3


Znak krzyża
W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen


Antyfona na wejście
Panie, do Ciebie się uciekam, niech nigdy nie doznam zawodu. Uwolnij z sieci zastawionej na mnie, bo Ty jesteś moją ucieczką.


Confiteor
Spowiadam się Bogu wszechmogącemu, Najświętszej Maryi zawsze Dziewicy, świętemu Michałowi Archaniołowi, świętemu Janowi Chrzcicielowi, świętym Apostołom Piotrowi i Pawłowi, wszystkim Świętym, że bardzo zgrzeszyłem, myślą, mową, uczynkiem i zaniedbaniem : moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina. Przeto błagam Najświętszą Maryję zawsze Dziewicę, świętego Michała Archanioła, świętego Jana Chrzciciela, świętych Apostołów Piotra i Pawła, wszystkich świętych, o modlitwę za mnie do Pana Boga naszego.

Niech się zmiłuje nad nami Bóg wszechmogąc, a odpuściwszy nam grzechy doprowadzi nas do życia wiecznego, amen.

Kyrie
Kyrie eléison
Christe eléison
Kyrie eléison

Módlmy się
Módlmy się. Boże nasz Ojcze, Ty dałeś radość światu przez Wcielenie Twojego Syna. Spraw, abyśmy przyjmowali Go do naszych serc z miłością, jaką miała do niego Maryja, bo On żyje i króluje na wieki wieków, amen.
(-) abp Piwski Żmij-Sroczyński, Arcybiskup Osieka, Sługa Sług Bożych
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wolkenbad”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości