Salonik prasowy dla dyplomatów

(czyt.ne'belszaten gase) Popularna Aleja Cienia Mgły, gdzie w przyzwoitym stanie konstrukcyjnym zachowały się eklektyczne kamienice i klimatyczna kawiarenka "Präzedenz". Natomiast cała aleja została odrestaurowana tylko po to by pomieścić w swoich zakamarkach przedstawicielstwa innych mikronacji. Tutaj znajdziemy misje dyplomatyczne z innych części v-państw oraz zapewne niemałą ilość tajnych agentów.
Awatar użytkownika
Michał F. Lubomirski Stempel
Posty: 15
Rejestracja: 20 sierpnia 2022, 13:53

Re: Salonik prasowy dla dyplomatów

Post autor: Michał F. Lubomirski »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 15 sierpnia 2023, 02:22 Co jakby osadzić na tronie Rzeczpospolitej edla? Toć to byłby absolutnych huragan przetaczający się po mikroświecie patrząc na to jakie relacje ostatnio dzieliły nasze kraje.
Choć nie powiem perspektywa kusząca.
Żeby osadzić Edla na tronie, musiałaby to być głowa państwa, zatem albo sam Oberhaupt, albo inny Edel będący głową państwa gdzieś za granicą, pod warunkiem dopuszczenia go przez... przeze mnie, jako Interrexa.
Michael Franziscus Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Salonik prasowy dla dyplomatów

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Michał F. Lubomirski pisze: 15 sierpnia 2023, 10:43
Albert Fryderyk de Espada pisze: 15 sierpnia 2023, 02:22 Co jakby osadzić na tronie Rzeczpospolitej edla? Toć to byłby absolutnych huragan przetaczający się po mikroświecie patrząc na to jakie relacje ostatnio dzieliły nasze kraje.
Choć nie powiem perspektywa kusząca.
Żeby osadzić Edla na tronie, musiałaby to być głowa państwa, zatem albo sam Oberhaupt, albo inny Edel będący głową państwa gdzieś za granicą, pod warunkiem dopuszczenia go przez... przeze mnie, jako Interrexa.
Przyznam szczerze, że zastanawiam się od dwóch czy trzech kadencji czy nie spróbować, ale nie wiem czy bylbym godzien i w stanie "podrasować" aż tak RON. Niby kiedyś miałem zapędy, ale jednak uważam, że jako "świecki" a nie "boski" władca to nie czuje się odpowiedni. Mimo wszystko chciałbym kiedyś spróbować...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Michał F. Lubomirski Stempel
Posty: 15
Rejestracja: 20 sierpnia 2022, 13:53

Re: Salonik prasowy dla dyplomatów

Post autor: Michał F. Lubomirski »

Heinz-Werner Grüner pisze: 15 sierpnia 2023, 20:06
Michał F. Lubomirski pisze: 15 sierpnia 2023, 10:43
Albert Fryderyk de Espada pisze: 15 sierpnia 2023, 02:22 Co jakby osadzić na tronie Rzeczpospolitej edla? Toć to byłby absolutnych huragan przetaczający się po mikroświecie patrząc na to jakie relacje ostatnio dzieliły nasze kraje.
Choć nie powiem perspektywa kusząca.
Żeby osadzić Edla na tronie, musiałaby to być głowa państwa, zatem albo sam Oberhaupt, albo inny Edel będący głową państwa gdzieś za granicą, pod warunkiem dopuszczenia go przez... przeze mnie, jako Interrexa.
Przyznam szczerze, że zastanawiam się od dwóch czy trzech kadencji czy nie spróbować, ale nie wiem czy bylbym godzien i w stanie "podrasować" aż tak RON. Niby kiedyś miałem zapędy, ale jednak uważam, że jako "świecki" a nie "boski" władca to nie czuje się odpowiedni. Mimo wszystko chciałbym kiedyś spróbować...
Rozumiem. Jeśli jednak by się Wasza Ekscelencja zdecydował, można spróbować. ;) I zapraszam do odwiedzin, czy to oficjalnie czy prywatnie.
Michael Franziscus Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Salonik prasowy dla dyplomatów

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Michał F. Lubomirski pisze: 15 sierpnia 2023, 23:16
Heinz-Werner Grüner pisze: 15 sierpnia 2023, 20:06
Michał F. Lubomirski pisze: 15 sierpnia 2023, 10:43

Żeby osadzić Edla na tronie, musiałaby to być głowa państwa, zatem albo sam Oberhaupt, albo inny Edel będący głową państwa gdzieś za granicą, pod warunkiem dopuszczenia go przez... przeze mnie, jako Interrexa.
Przyznam szczerze, że zastanawiam się od dwóch czy trzech kadencji czy nie spróbować, ale nie wiem czy bylbym godzien i w stanie "podrasować" aż tak RON. Niby kiedyś miałem zapędy, ale jednak uważam, że jako "świecki" a nie "boski" władca to nie czuje się odpowiedni. Mimo wszystko chciałbym kiedyś spróbować...
Rozumiem. Jeśli jednak by się Wasza Ekscelencja zdecydował, można spróbować. ;) I zapraszam do odwiedzin, czy to oficjalnie czy prywatnie.
Podglądam regularnie od miesiąca. Co do odwiedzin, to nie obiecuję, ale faktycznie dawno mnie nie było na żadnym polowaniu u Radziwiłła, lampce kolonialnego wina u Orańskich, czy choćby na uczcie WXW. Postaram się to nadrobić.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Salonik prasowy dla dyplomatów

Post autor: Joachim Cargalho »

Jak wygląda sprawa elekcji?
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Salonik prasowy dla dyplomatów

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 25 sierpnia 2023, 16:54 Jak wygląda sprawa elekcji?
Z tego co śledzę to kończą debatować o Pacta Conventa. Zgłosił się tylko jeden kandydat, dotychczasowy król, Konrad z Radziwiłłów.
https://rzeczpospolitaobojganarodow.pl/ ... 9&start=20
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1496
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Gala Rozdania Nagród im. Aleksieja Yobla 2023

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Obrazek
​Obywatele i goście!

Yoble - mikronacyjna nagroda uznania nadawana wybitnym jednostkom przez Staromiejską Galerię Sztuki i Handlu. W Yoblach to WY decydujecie, kto otrzyma nagrodę. Po zeszłorocznym reboocie nadszedł czas na kolejną edycję Yoblów. W tym roku Gala odbędzie się 3 grudnia 2023 roku. Będzie to jednocześnie pierwsza Gala, która rozda nagrody osobom również spoza Nordaty (jeśli ktoś je zgłosi :D). Przyjmowanie kandydatów do poszczególnych kategorii rozpocznie się dokładnie na 3 tygodnie (i jeden dzień) przed Galą, tj. 11 listopada 2023 roku. W dniach od 26 listopada - 2 grudnia odbędzie się głosowanie. Do danej kategorii zostanie wybrana osoba, którą zgłoszono przynajmniej 2 razy. 3 grudnia wszyscy spotkamy się w SGSiH, aby być świadkiem rozdania nagród. Całe kalendarium wygląda tak:

KALENDARIUM NAGRÓD YOBLA 2023:
  • 11 listopada 2023 - zgłaszanie kandydatur
  • 25 listopada 2023 - zakończenie zgłaszania kandydatur
  • 26 listopada 2023 - 2 grudnia 2023 - głosowanie
  • 3 grudnia 2023 - Gala Rozdania Nagród im. Aleksieja Yobla 2023
KATEGORIE EDYCJI 2023:
  • Osobowość Roku 2023
  • Głowa Państwa Roku 2023
  • Nordackie Wydarzenie Roku 2023
  • Światowe Wydarzenie Roku 2023
  • Narracyjny Świr 2023
  • Ustawowy Świr 2023
  • Niedoceniany Świr 2023
  • Postopisarz 2023
  • Rozczarowanie Roku 2023
  • Ten, który próbuje ale mu nie wychodzi 2023
Do zobaczenia na Gali!


Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Salonik prasowy dla dyplomatów

Post autor: Femme Mystere »

:D Wspaniale, nowe Yoble. CZEKAŁAM NA TĄ INICJATYWĘ :)
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Salonik prasowy dla dyplomatów

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 04 października 2023, 12:35 :D Wspaniale, nowe Yoble. CZEKAŁAM NA TĄ INICJATYWĘ :)
Ja też czekam na nagrody. XD XD XD
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Salonik prasowy dla dyplomatów

Post autor: Femme Mystere »

Bez wątpienia wygrasz w tym plebiscycie :) Mogę Ci towarzyszyć na widowni w czasie odbioru nagrody ;)
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nebelschattengasse - strefa dla dyplomatów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości