Ekspedycja biologiczna Beatudzkiej Republiki Demokratycznej

(czyt.ne'belszaten gase) Popularna Aleja Cienia Mgły, gdzie w przyzwoitym stanie konstrukcyjnym zachowały się eklektyczne kamienice i klimatyczna kawiarenka "Präzedenz". Natomiast cała aleja została odrestaurowana tylko po to by pomieścić w swoich zakamarkach przedstawicielstwa innych mikronacji. Tutaj znajdziemy misje dyplomatyczne z innych części v-państw oraz zapewne niemałą ilość tajnych agentów.
Awatar użytkownika
Damiano Robingren Stempel
Chef-Raketenwerfer
Posty: 1479
Rejestracja: 27 kwietnia 2022, 22:16

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Ekspedycja biologiczna Beatudzkiej Republiki Demokratycznej

Post autor: Damiano Robingren »

(na wstępie chcę zaznaczyć że technicznie jest to misja BRD organizowana za zgodą Edelweiss więc technicznie jest to misja dyplomatyczna co za tym idzie to chyba dobry wątek do rozpoczęcia tej narracji, jeśli się pomyliłem to po prostu przenieście ten wątek)

Edel Towarzysze!

W ramach długoterminowego programu Beatudzkiej Republiki Demokratycznej oraz przygotowań do przyszłych misji kosmicznych. Rozpoczęliśmy budowę eksperymentalnego kompleksu działającego w ekstremalnie nieprzyjaznych warunkach wysokogórskich. Celem owego programu jest zbadanie możliwości prowadzenia zamkniętej produkcji żywności w warunkach ograniczonego dostępu do tlenu, niskich temperatur oraz silnego promieniowania słonecznego. Zebrane dane mają posłużyć do opracowania przyszłych systemów podtrzymywania życia dla przyszłych stacji orbitalnych.

Obrazek

W związku z tym informujemy, że w ciągu ostatnich dni personel naukowy Beakosmosu uruchomił na terytorium Kotliny Edelweiss moduł biologiczny wyposażony w autonomiczny system ogrzewania, filtracji powietrza oraz sztucznego oświetlenia. W szklarni rozpoczęto pierwsze eksperymentalne uprawy roślin szybko rosnących, głównie odmian sałaty, ziemniaków oraz roślin strączkowych. Obecnie prowadzone są również badania nad wpływem izolacji i długotrwałego przebywania w ograniczonej przestrzeni na kondycję psychiczną personelu badawczego.

/-/ Damiano Robingren
Kierownik Beakosmosu
Damiano Robingren
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Damiano Robingren Stempel
Chef-Raketenwerfer
Posty: 1479
Rejestracja: 27 kwietnia 2022, 22:16

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Ekspedycja biologiczna Beatudzkiej Republiki Demokratycznej

Post autor: Damiano Robingren »

Edel Towarzysze!

Minęło już kilka dni od uruchomienia eksperymentalnego kompleksu i pomimo wyjątkowo trudnych warunków atmosferycznych program realizowany przez Beakosmos przebiega zgodnie z założeniami. Temperatura na zewnątrz kompleksu regularnie spada poniżej -20 stopni, a silne wiatry niejednokrotnie utrudniają prowadzenie prac technicznych. Mimo to moduł biologiczny pozostaje w pełni operacyjny.

Obrazek

W ciągu ostatnich 48 godzin przeprowadziliśmy pierwsze udane kiełkowanie roślin w całkowicie sztucznym środowisku. Szczególnie dobrze rozwijają się odmiany sałaty oraz roślin strączkowych. Równolegle prowadzone są eksperymenty związane z recyklingiem powietrza oraz odzyskiwaniem wilgoci. W zasadzie cały czas analizujemy możliwość wykorzystania glonów do częściowego pochłaniania dwutlenku węgla produkowanego przez personel stacji.

/-/ Damiano Robingren
Kierownik Beakosmosu
Damiano Robingren
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Damiano Robingren Stempel
Chef-Raketenwerfer
Posty: 1479
Rejestracja: 27 kwietnia 2022, 22:16

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Ekspedycja biologiczna Beatudzkiej Republiki Demokratycznej

Post autor: Damiano Robingren »

Edel Towarzysze!

Po ponad dwóch tygodniach nieprzerwanego funkcjonowania kompleksu badawczego naukowcy Beatudzkiej Republiki Demokratycznej odnotowali pierwsze znaczące rezultaty eksperymentów prowadzonych w warunkach długotrwałej izolacji. Największym sukcesem okazały się pierwsze zbiory roślin wyhodowanych całkowicie wewnątrz modułu biologicznego. Uzyskane plony nie są jeszcze duże, jednak potwierdzają możliwość prowadzenia w miarę stabilnej produkcji żywności bez wykorzystania naturalnych warunków środowiskowych. W dodatku po raz pierwszy w historii stacji na siedem dni cała stacja została całkowicie odcięta od świata zewnętrznego. Personel stacji zmuszony był funkcjonować wyłącznie przy wykorzystaniu zasobów zgromadzonych wcześniej na terenie stacji.

Obrazek

Pierwsze dni przebiegły bez większych problemów, jednak czwarta doba przyniosła pewne trudności, ponieważ silna burza śnieżna uszkodziła część zewnętrznych paneli słonecznych, które odpowiadają za zasilanie całej stacji. Na całe szczęście dzięki szybkiej interwencji udało się nam uniknąć utraty upraw. Naukowcy analizują także możliwość wykorzystania odpadów organicznych. Według naszych wstępnych szacunków jesteśmy już w stanie samodzielnie odzyskiwać ponad 80% zużywanej wilgoci. Wśród załogi odnotowano również pierwsze skutki długotrwałej izolacji. Odczuwane jest większe zmęczenie psychiczne oraz zauważamy pewne trudności związane z monotonią codziennego funkcjonowania.

/-/ Damiano Robingren
Kierownik Beakosmosu
Damiano Robingren
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nebelschattengasse - strefa dla dyplomatów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość