Zaproszenie na 9. rocznicę Republiki Bialeńskiej

Miejsce, gdzie misja dyplomatyczna Republiki Bialeńskiej jest w pełni realizowana i ma swoje odzwierciedlenie.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zaproszenie na 9. rocznicę Republiki Bialeńskiej

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Andrzej Ordyński pisze: 23 listopada 2022, 18:09
Heinz-Werner Grüner pisze: 20 listopada 2022, 19:58 Co to samej Bialenii, nie ja wybrałem drogę "ataku" na Herr Dex'a, nie ja na czele postawiłem jego przeciwników, nie ja doprowadziłem do "ciszy bialeńskiej".
Ja też nie wybrałem drogi "ataku" na Marszałka Dexa, nie ja na czele postawiłem jego przeciwników (a przynajmniej nie w większym stopniu niż sam Ronon, który także zagłosował na Iwana w wyborach prezydenckich), ani nie ja doprowadziłem do "ciszy bialeńskiej".

Rononie, poruszyłem temat tej nieszczęsnej noty w rozmowie z Bialeńczykami. I chyba na tym mój udział w tej sprawie powinien się skończyć. Wiesz przecież, że w czasie konfliktu wewnątrzbialeńskiego stałej po Twojej stronie. Fakt, że zdecydowałem się powrócić do Bialenii nie sprawia przecież, że nagle stanę się adwokatem Iwana - ani on tego ode mnie nie oczekuje, ani ja w tej roli siebie nie widzę.

Najlepiej byłoby, gdybyście porozmawiali bezpośrednio, a nie za moim pośrednictwem. Wola porozumienia po stronie obecnych władz bialeńskich jest, a to dobry prognostyk na przyszłość. Potrzebny jest dialog i wyjaśnienie nieporozumień.
Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy, ja nie "piłem" do Szanownego Pana, raczej do ogółu bialeńskiego. Mimo wszystko dziękuję, że cały czas broni Szanowny Pan racji Herr Dex'a i umożliwia zmianę podejścia do jego osoby.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 667
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zaproszenie na 9. rocznicę Republiki Bialeńskiej

Post autor: Ronon Dex »

Andrzej Ordyński pisze: 23 listopada 2022, 18:09 Najlepiej byłoby, gdybyście porozmawiali bezpośrednio, a nie za moim pośrednictwem. Wola porozumienia po stronie obecnych władz bialeńskich jest, a to dobry prognostyk na przyszłość. Potrzebny jest dialog i wyjaśnienie nieporozumień.
Nie traktuje Ciebie jako adwokata kogokolwiek, ale w tym teamcie wypowiedziałeś się jednak jakby w imieniu władz Bialenii:
Andrzej Ordyński pisze: 20 listopada 2022, 10:54 Nie przesadzajmy, większość Bialeńczyków z radością przyjęłaby Twoją wizytę, a o żadnym aresztowaniu nie ma nawet mowy. W Bialenii zawsze będziesz mile widziany.
W związku z tym uznałem, że obecnie pełnisz tam jakieś państwowe funkcje. Pewnie wyciągnąłem w powyższego błędne wnioski (za co przepraszam), bo w Bialenii nie bywam już od dawna i nie wiem kto tam się teraz i czym zajmuje.

Ja się przecież nie ukrywam, obecny Prezydent RB wie gdzie mnie znaleźć... jeśli ma wolę załatwienia tej sprawy to nie powinien mieć z tym problemu. Ale ja niczego tak naprawdę nie oczekuję. Ma wolę jakiegoś porozumienia i zakończenia konfliktu to dobrze, nie ma takiej woli to też dobrze.
Sorcha Raven pisze: 23 listopada 2022, 20:45 @Ronon Dex całkiem darmo i z gwarancją pożądanego efektu mogę rzucić klątwę na tego tam, jak mu.... Iwana czy coś. Wierz mi wystarczy tylko Twoje jedno słowo i wszyscy będziemy spać spokojnie
Dziękuję bardzo, ale ja naprawdę sypiam spokojnie... to chyba moich adwersarzy z Bialenii coś "gryzie", bo ja ani nie wchodzę na ich forum, ani ich nigdzie nie "zaczepiam", nawet w zasadzie na temat Bialenii się nie wypowiadam... poza tym tematem, w którym po prostu zostałem "wywołany do tablicy".

Cała sprawa już dawno była wygasła... rozpłynęła by się w "mroku wirtualnych dziejów" - mnie tam nie ma od dawna i nigdzie nie napisałem czegokolwiek na temat ewentualnej chęci powrotu, bo takowej chęci po prostu nie mam.

W tym temacie odpowiedziałem tylko na pytanie (i to raczej ironiczne) Joachima Cargalho czy wybieram się na obchody do Bialenii... odpowiedziałem, że nie i dlaczego. Na tym sprawa w zasadzie by się zakończyła, gdyby nie post Andrzeja, na który zdecydowałem się odpowiedzieć, bo wg mnie niegrzecznym byłoby nie odpowiedzieć na wypowiedź skierowaną do mnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Misja dyplomatyczna Rebubliki Bialeńskiej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości