SET Verteidigering

Kiedy marynarz dostaje przydział do odpowiedniej jednostki ma prawo poczuć się prawdziwym "królem mórz". To właśnie od tego momentu przysługuje mu możliwość prowadzenia dzienniczka pokłądowego, prywatnego miejsca wspomnień. W tym dziale wszystkie morskie opowieści stają się faktem, ale są też wyznacznikiem pracy jaką wkłada w EFF.

Moderatorzy: Albert Fryderyk de Espada, Ronon Dex, Piotr Romanow

Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1519
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Ćwiczenia EFF

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

(trochę... bardzo spóźnione wiem ale jak to się mawia, jak nie urok to sraczka, czytaj trochę mi się nie chciało.)

Po intensywnym rejsie, marynarze służący na kutrach i statkach przeprowadzili kompleksowe ćwiczenia, doskonaląc podstawowe umiejętności utrzymania okrętu oraz działania w warunkach rzecznych. Działania artyleryjskie podczas manewrów były imponujące, a załogi okrętów pokazały pierwszoplanową dyscyplinę oraz umiejętności, nadając nowy wymiar ich szkoleniu.

Pomimo trudności wynikających z bycia z dala od macierzystego portu, załogi musiały dostosować się do warunków lądowych. Spoczynek oraz inne czynności odbywały się na lądzie, wymagając między innymi rozbić obozowisko, co stanowiło dodatkowe wyzwanie dla marynarzy.

W kulminacyjnym punkcie manewrów, flagowy okręt komandora de Espady, "Obrońca", w towarzystwie dwóch kutrów, udał się dalej w dół rzeki w krótką misję rozpoznawczą. Podczas tej misji odnaleziono wrak uprowadzonego niegdyś SET Hoffnung. Niestety, wrak został ograbiony z bezcennego ładunku, a sprawcy tego czynu pozostają nieznani. Porywaczy wraz ze statkiem dawno uznano za straconych, jednak ich działania nadal pozostają tajemnicą.

Teraz, po zakończeniu misji, wszystkie jednostki powróciły do macierzystego portu w Glänzbergu. Dla marynarzy był to czas intensywnych szkoleń, wyzwań oraz niezapomnianych doświadczeń, które na pewno wzmocniły ich jakość oraz przygotowanie do przyszłych misji na wodach rzecznych.

Meldunek 24-09.02.24
Wyłącznie do wglądu Oberst+

W trakcie rejsu patrolowego jednostki SET Verteidigering, SET Alta oraz SET Gram odnalazły oraz pozytywnie zidentyfikowały wrak statku SET Hoffnung. Po dokładniejszych oględzinach przeprowadzonych w asyście nurków jednoznacznie stwierdza się iż ładunek jaki owa jednostka przewoziła został wydobyty z wraku już po jego zatonięciu. W trakcie dalszego rozpoznania doszło do ████████ █ █████ ████████ ███████████. Odkryto również ślady █████████ świadczące o fakcie ███████ ███████ przez osoby trzecie w bliżej nieokreślonym czasie.
Miejsce zatonięcia jednostki w dalszym stopniu pozostaje ███ █████████ bliżej nieokreślonej █████ ████.
Zaleca się wykonanie kolejnych rozpoznań w terenie z zachowaniem ████████ oraz wzmożonej █████.

Należy również stwierdzić iż przynajmniej część ██████ ████████ ███ █████. W trakcie rejsu doszło również do ███████ z udziałem ███ ███ oraz █████████████ ██████████. Obie ████ ██████ ███ █████ █ ████ po czym wycofały się o obszaru działania. Każe to sugerować iż █████████ ██████ ████ ██████. Wymusza to znaczne wzmocnienie obecności EFF w okolicy północnego pogranicza.
Sugerowany dalszy rozwój EFF zostanie przedstawiony zwierzchnikowi.

Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1519
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SET Verteidigering

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Godzina 1:00, ciepła majowa noc,

Głęboki sen marynarzy w porcie EFF w Glänzbergu został brutalnie przerwany rozbrzmiewającym w całej okolicy dzwonem alarmowy.

- Ruszać się łachudry, raz raz raz! - wykrzykiwał oficer wachtowy

Marynarze obijając się jeden o drugiego w pośpiechu wybiegali na pokład pędząc w stronę swoich stanowisk.

Obrazek
- 5 minut panowie, nieźle nieźle ale gdyby była to sytuacja życia lub śmierci już dawno co co by z was zostało stanowiłoby karmę dla rybek! - wykrzykiwał oficer

Marynarze nierzadko w niepełnym oporządzeniu spoglądali w stronę swoich przełożonych nie wiedząc co do końca się w okuł nich dzieje. Ci nieco mniej zaspani bardzo szybko zrozumieli cel w jakim przerwano ich błogi sen i powolnym krokiem już poczęli ponownie zmierzać do swoich kwater.
Zaplanowany nocny alarm miał jednak miejsce nie tylko w Glänzbergu ale również pozostałych portach gdzie znajdowały się jednostki EFF. W odpowiedzi na rozkazy ze sztabu, Komandeur Oberleutnant de Espada zarządził przeprowadzenie alarmów gotowości bojowej na wszystkich okrętach. Samemu jednak nie było go już w Glänzbergu gdyż głównodowodzący EFF udał się wpierw do stolicy w ważnych sprawach wojskowych.
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Morskie opowieści - dział narracyjny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość