Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Wojskowa Komenda Uzupełnień (RKA) to miejsce gdzie na wezwanie musi zjawić się każdy obywatel Edelweiss, gdyż służba jest tutaj obowiązkowa zarówno dla mężczyzn, ale i dla kobiet.

Moderatorzy: Albert Fryderyk de Espada, Ronon Dex, Piotr Romanow

Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11900
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Sorcha Raven pisze: 08 listopada 2022, 14:56 Pragnę zgłosić się do wojska, moją domeną jest latanie na niskich wysokościach) i kontrwywiad w terenie.
-Szanowni Państwo, ale pomału, nie dwóch naraz! Wszystkich zdążymy obsłużyć. Ustawcie się w kolejce...Pani była pierwsza, zatem...
Prosze podać imię nazwisko, adres, numer dowodu
- podoficer dyżurny wypytywał i wypytywał, w końcu zadał końcowe pytanie.
- To piechota czy lotnictwo? Dwóch naraz nie przydzielimy.
Ronon Dex pisze: 08 listopada 2022, 15:04 Wezwanie, które otrzymałem ma termin stawiennictwa 8-22 listopada 1922, zgłaszam się w pierwszym terminie, ale proszę by samo powołanie nastąpiło możliwie najbliżej tego ostatniego terminu. Jest to związane z faktem, że obecnie jestem zaangażowany w prace nad nowymi, aktualnymi mapami Mikroświata, co ma również znaczenie dla Edelweiss, też w kwestiach militarnych. Służba w formie skoszarowanej utrudniłaby dokończenie tych ważnych prac.

Ponadto preferowałbym służbę w lotnictwie.

Czekam więc na decyzję komisji wojskowej i ustalenie przydziału oraz terminu stawiennictwa.
-No to teraz pan... - spojrzał na wysokiego mężczyzne, mierząc go wzrokiem od stóp do głów, na końcu przełknął tylko ślinę, sam był niewielkiego wzrostu, toteż taki "kolos" wywarł na nim spore wrażenie. - ...-panie, De-ky-sy, Dex znaczy się... O termin niech się poborowy nie obawia. W koszarach należy stawic się po okresie rekrutacyjnym. My na razie przeprowadzamy tylko kwalifikację wojskową. Tutaj oddzielamy ziarna od plew, prawdziwych wojaków, od łajdaków, chojraków. Na służbę przyjdzie czas. Swoją drogą to nazwisko coś mi mówi. Nie bywał Szanowny wcześniej w wojskowych obeiktach? - zapytał, ale nie czekając na odpowiedź pisał i mówił jednocześnie:
-No to gdzie chiałby służyć? W lotnictwie? A ja to nie gwarantuje, że taki olbrzym pomieście się w maszynach Luft - podoficer chciał być zabawny, ale to mu nie wychodziło... - To jaka eskadra by pana interesowała, myśliwska, rozpoznianie, bombowa a może transport?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 720
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 09 listopada 2022, 11:00 -No to teraz pan... - spojrzał na wysokiego mężczyzne, mierząc go wzrokiem od stóp do głów, na końcu przełknął tylko ślinę, sam był niewielkiego wzrostu, toteż taki "kolos" wywarł na nim spore wrażenie. - ...-panie, De-ky-sy, Dex znaczy się... O termin niech się poborowy nie obawia. W koszarach należy stawic się po okresie rekrutacyjnym. My na razie przeprowadzamy tylko kwalifikację wojskową. Tutaj oddzielamy ziarna od plew, prawdziwych wojaków, od łajdaków, chojraków. Na służbę przyjdzie czas. Swoją drogą to nazwisko coś mi mówi. Nie bywał Szanowny wcześniej w wojskowych obeiktach? - zapytał, ale nie czekając na odpowiedź pisał i mówił jednocześnie:
-No to gdzie chiałby służyć? W lotnictwie? A ja to nie gwarantuje, że taki olbrzym pomieście się w maszynach Luft - podoficer chciał być zabawny, ale to mu nie wychodziło... - To jaka eskadra by pana interesowała, myśliwska, rozpoznianie, bombowa a może transport?

Ronon Dex w WKU.jpg
Ronon Dex w WKU.jpg (35.82 KiB) Przejrzano 830 razy


- Ano bywałem, na niejednym wojskowym obiekcie... odrzekł Ronon Dex - zdarzyło mi się w życiu dowodzić ponad 300-tysięcznymi siłami zbrojnymi, miałem niegdyś własną gwardię liczącą około 80-tysięcy ludzi oraz firmę zatrudniającą najemników, ale było to w innych czasach i na innym kontynencie. Tutaj to raczej bez znaczenia...

- Patrząc na zajętego biurokracją podoficera ciągnął dalej: No cóż... skoro Pan twierdzi, że do myśliwca Edelweiss się nie zmieszczę, a raczej nie do Pana będzie należała decyzja o przezbrojeniu w inny typ, np. produkowany przez moje Zakłady Lotnicze RAT... bo w naszych się mieszczę, to może faktycznie lepiej do lotnictwa transportowego.

- Macie takie ładne samoloty z blachy falistej, wyglądają na solidne... a zresztą może i lepiej. Lotnictwo myśliwskie to domena ludzi młodych, a jak Pan widzi to najmłodszy już nie jestem. Niech będzie zatem eskadra transportowa.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11900
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Wiedziałem! - żołnierz wykrzyknął, po czym palnął się ręką w czoło. - Jak mogłem zapomnieć! Toż to słynny Ronon Dex! Proszę wybaczyć, ale tylu tu osłów przychodzi, że człowiek zniża sie do ich poziomu.
Czyli co, transportowa, tak? Niech zatem będzie. Już wpisuję w dokumentację.
- mężczyzna cośtam przez chwilę pouzupełniał w dokumetach, po czym wygłosił swoją regułkę.
-Jest pobor...jest Szanowny Pan, Panie Dex, wolny. Proszę tylko pamiętać, żeby stawić się w odpowiednim czasie do koszar. Będziemy na pewno informować. Tymczasem...

UZUPEŁNIONO
Informacje o jednostce
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Sorcha Raven Stempel
Posty: 97
Rejestracja: 02 sierpnia 2022, 00:30
Lokalizacja: Ravenspell

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Sorcha Raven »

Heinz-Werner Grüner pisze: 09 listopada 2022, 11:00
Prosze podać imię nazwisko, adres, numer dowodu[/i][/b] - podoficer dyżurny wypytywał i wypytywał, w końcu zadał końcowe pytanie.
- To piechota czy lotnictwo? Dwóch naraz nie przydzielimy.
Imię nazwisko- Sorcha Raven
Numer dowodu- EA 013


Obrazek


Raczej wolę piechotę, bo to latanie jeszcze mam mało opanowane.
Uszyłam sobie mundur i przyniosłam ze strychu trochę "zabawek", lekki makijaż terenowy i jestem gotowa.


Obrazek
Jeszcze mam takie małe zapytanie, czy mój pies Bimber może służyć w wojsku, bo bardzo się szykuje i cały czas patrzy na skrzynkę pocztową?


Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11900
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

-Czyli jednak do Heer, niech zatem będzie. Był tu taki jeden ochotnik, co poszedł do zwiadu, myślę, że razem stworzycie wspaniały zalążek Pluton Zwiadu w 2.Sekcji Zwiadowczej. Poborowa znajdzie się w jednej jednostce z niejakim soldat Schädelem. Badźcie zdrowa!
Posłuchał co kobieta mówiła o mundurze, zabawkach i psie, po czym zmarszczył czołoi rzekł
-Szanowna wie, że Edelweiss Streitkrafte posiada własne odzienie dla żołnierzy? Te zabawki z tego co się teraz zwie "plastykem" czy jakoś tak, to do zabawy, a my tu o poważnej armii mówimy. Dostanie Poborowa taką broń, że będzie zadowolona.
A z tym psem, to chyba dobry pomysł, ale proszę spytać moich przełożonych leutnanta @Piotr Romanow lub leutnanta @Albert Fryderyk de Espada. Ja sam nie zdecyduje.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Sorcha Raven Stempel
Posty: 97
Rejestracja: 02 sierpnia 2022, 00:30
Lokalizacja: Ravenspell

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Sorcha Raven »

Heinz-Werner Grüner pisze: 09 listopada 2022, 21:09 -Szanowna wie, że Edelweiss Streitkrafte posiada własne odzienie dla żołnierzy? Te zabawki z tego co się teraz zwie "plastykem" czy jakoś tak, to do zabawy, a my tu o poważnej armii mówimy. Dostanie Poborowa taką broń, że będzie zadowolona.
A z tym psem, to chyba dobry pomysł, ale proszę spytać moich przełożonych leutnanta @Piotr Romanow lub leutnanta @Albert Fryderyk de Espada. Ja sam nie zdecyduje.
Oczywiście tylko przymierzałam się do służby wojskowej, takie domowe wariacje przed lustrem :lol:
Co do psa, to uzgodnię z przełożonymi.
Dziękuję za wszelkie uwagi dla "kota z psem" :)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11900
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Sorcha Raven pisze: 09 listopada 2022, 22:25
Heinz-Werner Grüner pisze: 09 listopada 2022, 21:09 -Szanowna wie, że Edelweiss Streitkrafte posiada własne odzienie dla żołnierzy? Te zabawki z tego co się teraz zwie "plastykem" czy jakoś tak, to do zabawy, a my tu o poważnej armii mówimy. Dostanie Poborowa taką broń, że będzie zadowolona.
A z tym psem, to chyba dobry pomysł, ale proszę spytać moich przełożonych leutnanta @Piotr Romanow lub leutnanta @Albert Fryderyk de Espada. Ja sam nie zdecyduje.
Oczywiście tylko przymierzałam się do służby wojskowej, takie domowe wariacje przed lustrem :lol:
Co do psa, to uzgodnię z przełożonymi.
Dziękuję za wszelkie uwagi dla "kota z psem" :)
OFF TOP: Walcz o psa! Ja bym bardzo chciał mieć jakiegoś "Bimberka" pod ręką, a w zasadzie pod ręką i pod nogą. ;)
Taki nasz Szarik. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 561
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Sophie »

W związku z wezwaniem Sophie stawiła się w WKU
-Dzień dobry!
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Sorcha Raven Stempel
Posty: 97
Rejestracja: 02 sierpnia 2022, 00:30
Lokalizacja: Ravenspell

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Sorcha Raven »

Heinz-Werner Grüner pisze: 09 listopada 2022, 21:09 A z tym psem, to chyba dobry pomysł, ale proszę spytać moich przełożonych leutnanta @Piotr Romanow lub leutnanta @Albert Fryderyk de Espada. Ja sam nie zdecyduje.
Dostałam zgodę od leutnanta @Albert Fryderyk de Espada na posiadanie psa bojowego czy jeszcze wymagana jest zgoda leutnanta @Piotr Romanow bo chyba może to potrwać.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11900
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Sophie pisze: 10 listopada 2022, 12:28 W związku z wezwaniem Sophie stawiła się w WKU
-Dzień dobry!
-Miła Pani - podoficer wyraźnie zainteresował się urodą Sophie - Prosze mi powiedzieć co Szanowna Poborowa myśli o służbie i gdzie ewentualnie chciałaby służyć?
Sorcha Raven pisze: 10 listopada 2022, 18:51
Heinz-Werner Grüner pisze: 09 listopada 2022, 21:09 A z tym psem, to chyba dobry pomysł, ale proszę spytać moich przełożonych leutnanta @Piotr Romanow lub leutnanta @Albert Fryderyk de Espada. Ja sam nie zdecyduje.
Dostałam zgodę od leutnanta @Albert Fryderyk de Espada na posiadanie psa bojowego czy jeszcze wymagana jest zgoda leutnanta @Piotr Romanow bo chyba może to potrwać.
Wystarczy zgoda Herr de Espady, jak najbardziej!
Proszę także mi przypomnieć, może kiedyś wydzielimy jakąś jednostkę zwiadowczą, która bedzie miała na wyposażeniu psy bojowe. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rekrutierungskommando der Armee”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość