Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Wojskowa Komenda Uzupełnień (RKA) to miejsce gdzie na wezwanie musi zjawić się każdy obywatel Edelweiss, gdyż służba jest tutaj obowiązkowa zarówno dla mężczyzn, ale i dla kobiet.
Awatar użytkownika
Jürgen Voller Stempel
Posty: 142
Rejestracja: 17 lipca 2023, 17:23

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Jürgen Voller »

Salut, herr Dienst Unteroffizier!- zameldował się nowy ochotnik wyprężając się służbiście, tak jak na rasowego wojaka przystało.

Służyłem w słynnych niemieckich Sturmtruppen podczas Wielkiej Wojny,ale chętnie się dowiem,co siły zbrojne Edelweiss są w stanie mi zaoferować 💂🎖️ :P
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11877
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

-Czyli raczej na pewno w piechotę kierować będzie Szanowny swoje strony. No, ale czy na strzelca czy do kuchni to już samemu polecam się przyjrzeć. Proponuje przejrzeć spis etatów, o tam leżą, to się dowiecie czy bardziej w pułk górski czy nie..- podoficer wskazał palcem niewielkiej wielkości książeczkę z zapisami.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Jürgen Voller Stempel
Posty: 142
Rejestracja: 17 lipca 2023, 17:23

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Jürgen Voller »

Herr Voller zaczął przeglądać papiery i zdecydował, że będą to Gebirgsjâgers,bo to w końcu renomowana formacja z tradycjami 😜

Na wszelki wypadek, postanowił jednak się upewnić i zapytał:

-Czy w Edelweiss już na zawsze będę przypisany do strzelców górskich, czy da się w razie czego zmienić służbę na lotnictwo albo marynarkę wojenną? :)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11877
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

-Soldat, ale kim w tym pułku, w sensie, gdzie chcesz być przypisany? Zwiad, saperzy, sanitarka, zaopatrzenie czy strzelcy, a może cholera wie co jeszcze. Z resztą co ja się martwie, sami przecież znajdą dla rekruta najlepsze miejsce. - żołnierz schylił głowę, po czym pisał i notował dalej.
Na chwilę się oderwał usłyszawszy pytanie o przydziały.
-Nie, nia ma obowiązku pozostać w piechocie górskiej do końaca kariery wojskowej. Wystarczy stawić się u szefa sztabu i przedstawić odpowiednie dokumenty. Czy to już wszystko, czy jeszcze jakieś pytania, herr soldat?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Jürgen Voller Stempel
Posty: 142
Rejestracja: 17 lipca 2023, 17:23

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Jürgen Voller »

Nein, herr Dienst Unteroffizier!

W takim razie,wybieram zwiad i ku chwale Edelweiss!
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11877
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

-No to teraz, skoro już zebraem wszystkie informacje proszę przeczytać dokumenty i podpisać.

Warto wcześniej przeczytać komunikat w sprawie kwalifikacji wojskowej - pobór letni 1923 rok.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Pavel van der Gibson Stempel
Posty: 437
Rejestracja: 28 lipca 2023, 10:49

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Pavel van der Gibson »

- Dzień dobry. - Zaczął Pavel wchodząc do budynku, w którym znajdowała się Komenda Uzupełnień. - Dostałem list z wezwaniem na komisję. Czego Państwo ode mnie potrzebują?
Prezes VfB 1923 Wolkenbad
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11877
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Pavel van der Gibson pisze: 25 lutego 2024, 17:14 - Dzień dobry. - Zaczął Pavel wchodząc do budynku, w którym znajdowała się Komenda Uzupełnień. - Dostałem list z wezwaniem na komisję. Czego Państwo ode mnie potrzebują?
-Witam, Herr Rekrut. A jak to czego potrzebujemy? Dokumenty proszę. - Herr van der Gibson, nie bez oporów podał je podoficerowi i czekał na jego dalsze instrukcje.
- Szanowny Panie van der Gibson, Kotlina Edelweiss oczekuje od was służby w obronie jej granic. Czy chciałby Szanowny dołączyć do konkretnego rodzaju broni, czy mamy sami przydzielić? Bo widzi pan, na tym etapie tworzenia Streitkrafte poborowy ma prawo decydowania samemu. Co by pana interesowało? Ziemia, Powitrze, czy...wody śródlądowe? - zapytał i oczekiwał odpowiedzi.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Pavel van der Gibson Stempel
Posty: 437
Rejestracja: 28 lipca 2023, 10:49

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Pavel van der Gibson »

- Jeśli można, interesowałaby mnie praca na tyłach, jakaś logistyka, zaopatrzenie, te klimaty. Ale jeśli nie można to raczej wolałbym nie opuszczać stałego lądu. - odpowiedział Pavel zachęcony możliwością dokonania wyboru.
Prezes VfB 1923 Wolkenbad
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11877
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Pavel van der Gibson pisze: 25 lutego 2024, 19:56 - Jeśli można, interesowałaby mnie praca na tyłach, jakaś logistyka, zaopatrzenie, te klimaty. Ale jeśli nie można to raczej wolałbym nie opuszczać stałego lądu. - odpowiedział Pavel zachęcony możliwością dokonania wyboru.
-Czyli w takim razie Edelweiss Landstreitkräfte (ELaK). To bardzo dobry wybór, jak każdy... - podoficer się na chwilę zamyślił.
-Dochodzą słuchy, że będziemy przechodzić reorganizację, ale na dziś dzień mogę zaproponować:
1.Pułk Piechoty Górskiej lub 1.Pułk Piechoty - kwestia pańskiego usposobienia


Przykładowe etaty z 1.Pułku Piechoty
viewtopic.php?f=28&t=292
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rekrutierungskommando der Armee”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości