Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Siły Lądowe Edelweiss

Moderatorzy: Albert Fryderyk de Espada, Ronon Dex, Piotr Romanow

Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Post autor: Piotr Romanow »

Odkopując stary temat chciałbym poruszyć jeszcze raz kwestię mundurów i ustaleń, które wcześniej mieliśmy.

Patki oczywiście kołnierzowe w paru kolorach. Tj.
- Czarne - Ogólnowojskowe
- Niebieskie - Piechota Górska
- Czerwone - Artyleria
- Białe - Służba Medyczna
- Szare? - Wojska Zmechanizowane, Pancerne, sprzęt ciężki.

Mundur został opracowany, ale pozostają jeszcze dodatki tj. skórzany brązowy pas, rękawiczki, czapka, czy też oficerki dla oficerów i trzewiki z owijaczem dla niższych stopniem podoficerów i szeregowych.

Wracając jednak do patek widzę, że można by było zrobić obszycia patek w następujący sposób;
- Szew prosty biały dla szeregowych
- Szew pleciony biały dla podoficerów
- Szew prosty złoty dla oficerów
- Szew z jakimś wzorem złoty dla generalicji.

Taka bym to widział, ale teraz kwestia wykonania.
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1489
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Piotr Romanow pisze: 28 grudnia 2022, 21:43 Patki oczywiście kołnierzowe w paru kolorach. Tj.
- Czarne - Ogólnowojskowe
- Niebieskie - Piechota Górska
- Czerwone - Artyleria
- Białe - Służba Medyczna
- Szare? - Wojska Zmechanizowane, Pancerne, sprzęt ciężki.
Chcielibyśmy wyszczególniać odrębnym kolorem patek saperów/pionierów lub inne formacje techniczne np. kolorem zielonym ?
Piotr Romanow pisze: 28 grudnia 2022, 21:43 Mundur został opracowany, ale pozostają jeszcze dodatki tj. skórzany brązowy pas, rękawiczki, czapka, czy też oficerki dla oficerów i trzewiki z owijaczem dla niższych stopniem podoficerów i szeregowych.
Mógłbym zaproponować by idąc tropem moich poprzednich projektów dać szeregowym czapki polowe na wzór niemieckich,

niemiecka-czapka-wojskowa EDELWEISS.jpg
niemiecka-czapka-wojskowa EDELWEISS.jpg (219.25 KiB) Przejrzano 417 razy
Coś w tym stylu.

A czapki pozostawić podoficerom i oficerom, rękawiczki to już dla mnie bez znaczenia, możemy dać tylko oficerom a możemy również podoficerom.

Natomiast chciałbym zaproponować, jako że nierzadko bytujemy w warunkach wysokogórskich to rozważyłbym wprowadzenie dla szeregowych i podoficerów jakiś kurtek które wizualnie faktycznie sprawdzałyby się w niższych temperaturach, może jakiś grubszy kołnierz mniej więcej podobny do tego co zaprojektowałem dla Kiranii,

Kiriania-Piechota-5.png
Kiriania-Piechota-5.png (16.42 KiB) Przejrzano 417 razy

Z kolei oficerom dorzucić jakieś długie płaszcze i ponownie coś na wzór niemiecki tak jak miałem wątpliwą przyjemność zastosować w Muratyce,

5.png
5.png (14.75 KiB) Przejrzano 417 razy

W razie potrzeby mogę pomóc w przygotowaniach, chociaż nie ukrywam że znacznie wygodniej i lepiej było by mi pracować na pixelartach niżeli na projektach Herr Ronona Dexa chociaż może mnie nie zabije jak zacznę kaleczyć jego dzieła.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Pomysł z kurtami i płaszczami jak najbardziej popieram! To wręcz wskazane w naszych warunkach. Ja sobie pomalutku tworze bazę w svg.
Marzy mi się zrobienie takiego "kompletu", do każdego rodzaju broni, do każdego szeregowca, podoficera, oficera i generała, na porę letnią i zimową... A mam dopiero jeden wzór. XD
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edelweiss Landstreitkräfte”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ronon Dex i 3 gości