Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Siły Lądowe Edelweiss

Moderatorzy: Ronon Dex, Piotr Romanow, Albert Fryderyk de Espada

Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11631
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Czyli wstępnie coś tam mamy ustalone, tak? :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 667
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 23 sierpnia 2022, 15:11 Czyli wstępnie coś tam mamy ustalone, tak? :D
No to jest propozycja, sam nie wiem co tymi dolnymi kieszeniami? Dać zaszewki czy nie dać? Kolor wziąłem z naramiennika, ale akurat to można łatwo zmieniać. W każdym razie niech się Piotr wypowie czy ta wizja mu odpowiada... Jeśli tak to idziemy dalej.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11631
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Herr @Ronon Dex wybacz, ale nie widziałem projektu!

To teraz tak...

Obrazek
1. To jest model z IIWŚ, ale ja bym szedł tym rozwiązaniem. W sensie, że zaszewki na wszystkich czterech.Dla mnie to wygląda bardziej swojsko. Gdzieś widziałem, że Amerykanie (chyba współcześnie) w ogóle mają tylko patki, bez nakłądanych kieszeni, co wygląda smuklej, ale jednak chyba za bardzo przekombinowane.

2. Czy wchodzi w grę ewentualna korekta wyglądu patek, bo te w dolnej kieszeni są takie mocno wcięte? Mimo wszystko jestem w stanie je zaakceptować.

3. Czy bawimy się w takie detale jak na załączonym zdjęciu? Chodzi mi coś co pewnie miało pełnić rolę "odpowietrzników" ułozonych po trzy w pionie pomiędzy kieszeniami?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 667
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 23 sierpnia 2022, 15:40 Herr @Ronon Dex wybacz, ale nie widziałem projektu!

To teraz tak...

2. Czy wchodzi w grę ewentualna korekta wyglądu patek, bo te w dolnej kieszeni są takie mocno wcięte? Mimo wszystko jestem w stanie je zaakceptować.
W sumie kombinowałem specjalnie takie... w sumie nieco na siłę, bo takie były charakterystyczne dla dawnych austriackich mundurów. Osobiście mnie się najbardziej podobają takie jakie robiłem dla Gwardii Razorna.
Mundur Razorna.png
Mundur Razorna.png (105.29 KiB) Przejrzano 656 razy
Jak pasuje to mogę poprawić jutro bez problemu.
Heinz-Werner Grüner pisze: 23 sierpnia 2022, 15:40 3. Czy bawimy się w takie detale jak na załączonym zdjęciu? Chodzi mi coś co pewnie miało pełnić rolę "odpowietrzników" ułozonych po trzy w pionie pomiędzy kieszeniami?
NIc nie stoi na przeszkodzie, pod pasem i tak tego nie widać.
Heinz-Werner Grüner pisze: 23 sierpnia 2022, 15:40 1. To jest model z IIWŚ, ale ja bym szedł tym rozwiązaniem. W sensie, że zaszewki na wszystkich czterech.Dla mnie to wygląda bardziej swojsko. Gdzieś widziałem, że Amerykanie (chyba współcześnie) w ogóle mają tylko patki, bez nakłądanych kieszeni, co wygląda smuklej, ale jednak chyba za bardzo przekombinowane.
OK zaszewki na wszytskich... a takie "atrapy kieszeni: to nie tylko Amerykanie, w starych mundurach też tak bywało - często tak robiono dolne kieszenie, ale i górne takie bywały. Ale raczej w wyjściowych uniformach - bo właśnie wyglądało bardziej "smukle", ale jeżeli to ma być codzienny mundur to kieszenie proponuję jednak "prawdziwe".
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11631
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 23 sierpnia 2022, 19:59 W sumie kombinowałem specjalnie takie... w sumie nieco na siłę, bo takie były charakterystyczne dla dawnych austriackich mundurów. Osobiście mnie się najbardziej podobają takie jakie robiłem dla Gwardii Razorna.
Z mojego punktu widzenia, jest bardziej spójnie z górną kieszenią. Jakoś się lepiej komponuje.

Ronon Dex pisze: 23 sierpnia 2022, 19:59 NIc nie stoi na przeszkodzie, pod pasem i tak tego nie widać.
No to jak nie będzie widać, to chyba nie ma sensu. :)
Ronon Dex pisze: 23 sierpnia 2022, 19:59 OK zaszewki na wszytskich... a takie "atrapy kieszeni: to nie tylko Amerykanie, w starych mundurach też tak bywało - często tak robiono dolne kieszenie, ale i górne takie bywały. Ale raczej w wyjściowych uniformach - bo właśnie wyglądało bardziej "smukle", ale jeżeli to ma być codzienny mundur to kieszenie proponuję jednak "prawdziwe".
Codzienny musi w końcu pomieścić coś w tych kieszeniach, od czasu do czasu, a nie być dla samego bycia, prawda.

Kołnierza już się nie czepiam, bo w sumie ten jest ok. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 667
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 23 sierpnia 2022, 20:42
Ronon Dex pisze: 23 sierpnia 2022, 19:59 Osobiście mnie się najbardziej podobają takie jakie robiłem dla Gwardii Razorna.
Z mojego punktu widzenia, jest bardziej spójnie z górną kieszenią. Jakoś się lepiej komponuje.
No to jutro poprawię wg tego wzoru z GR.
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Post autor: Piotr Romanow »

Bardzo podobają mi się te kieszenie, które zostały przedstawione w matrycy. Mundur kolor też ma bardzo ładny i poszedł bym w te stronę. Natomiast jak już będzie kwestia mundurów oficerskich to widziałbym te mankiety z Kaiserliche Armee z niebieskimi wstawkami. 🥰
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 667
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Post autor: Ronon Dex »

Piotr Romanow pisze: 24 sierpnia 2022, 11:26 Bardzo podobają mi się te kieszenie, które zostały przedstawione w matrycy.
Czyli co zostawić kieszenie jak jest (w tej matrycy z kolorem zielonym) czy poprawiać na wzór tego munduru, który miałem w Razornie (ten przykład w kolorze szaroniebieskim)?
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11631
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Przyznam, że też się zgubiłem w wypowiedzi Leutnanta Romanowa...

To jakie te:
Obrazek


czy te:
Obrazek

?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 667
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 24 sierpnia 2022, 14:17 Przyznam, że też się zgubiłem w wypowiedzi Leutnanta Romanowa...
W międzyczasie dokonałem korekty tych kieszeni... są teraz mam nadzieję "spójne" i jednocześnie "austriackie".
uniform-ED_1.png
uniform-ED_1.png (803.73 KiB) Przejrzano 606 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edelweiss Landstreitkräfte”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość