Operacja "Die Pfeiler"

Siły Lądowe Edelweiss

Moderatorzy: Albert Fryderyk de Espada, Ronon Dex, Piotr Romanow

Awatar użytkownika
Fabio Rhyner Stempel
Posty: 135
Rejestracja: 20 września 2022, 17:04

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Operacja "Die Pfeiler"

Post autor: Fabio Rhyner »

Offtopic: Panowie przepraszam że troszkę to rozbudowałem ale serce rośnie jak widzę jakich soldatów tutaj mamy ;) Szczególne podziękowania za aktywność @Jürgen Voller, @Roman Schädel oraz naszemu szefowi za generowanie mega contentu - jestem fanem "since" nie wszystko złoto ;) @Albert Fryderyk de Espada.

Działania klucza dowodzonego przez Rhynera były synchroniczne oraz skoordynowane. Piloci pomimo że każdego dnia latali w innej konfiguracji osobowej doskonale odnaleźli się w zaistniałej sytuacji. Obsługa naziemna plot. znakomicie zidentyfikowała zagrożenie dla będących w przestworzu lotników. Gdy tylko wrogie samoloty wykonały bęczkę, próbując wymanewrować klucz sformowany z samolotów 2 eskadry, niebo pokrył grad pocisków wystrzelonych przez obsługę dział przeciwlotniczych (@Roman Schädel), wykorzystując krótkotrwałe zamieszanie piloci ELuK w ślad za dowódcą klucza wykonali zwrot przez lewe skrzydło.
Obrazek
Niebo rozgorzało od ołowiu wydobywającego się z pokładowych, rozgrzanych do czerwoności karabinów maszynowych RAT KB2TE. Ulice Glanzbergu pokrył deszcz metalowych łusek, odbijających się od brukowanych gościńców Glanzbergu. Ludność z przejęciem oraz dużą dozą strachu obserwowała podniebne zmagania.

- Elisabeth, o tam w górze co tam się dzieje ?! To nasi do kogo strzelają !?
- Joseph tak to ELuK ale tych drugich nie rozpoznaję. Górnicy mówią że odkąd wojsko pojawiło się Glanzbergu, parę kilometrów stąd wykosili polanę niby że na lotnisko polowe. Ciężarówki z benzyno co chwilę tam jeżdżą.
- Ło matko! najpierw most! teraz to, niech diabli tego Rurka czy Rurkha wezmą. Obiecywali że będzie spokój że będzie bezpiecznie.
- Joseph spokojnie zobaczysz nasi zrobią robotę!


Gdy tylko gęsty deszcz łusek zaczął tłuc o podłoże, małżonkowie błyskawicznie pochowali się do swoich domostw, wychylając jeno od czasu do czasu wzrok za mosiężnych ram okien. Tymczasem walki w powietrzu nie ustawały, przez dobre pół godziny obie grupy samolotów manewrowały próbując się okrążyć celem pozyskania dogodnej pozycji strzeleckiej. Poszycie jednego ze skrzydeł samolotu wchodzącego w skład klucza zostało naruszone ogniem nieprzyjaciela, nie mniej jednak górscy lotnicy dalej zacięcie walczyli. Nie ustępując wrogowi ani na metr. W pewnym momencie Rhyner wraz z grupą pilotów zredukował obroty silnika oraz zanurkował dziobem samolotu w dół. 2 Eskadra znalazła się na ogonie wrogich samolotów.

- Feuern Sie mit vollem Heckmagazin! (Ognia! Pełnym magazynkiem na ogon!) - wykrzyknął rozentuzjazmowany Rhyner przez stare trzeszczące radio. W jego głosie dostrzegalne było widoczne poruszenie oraz gwałtowny przypływ adrenaliny.
- J -A W-o-HH-L! odrzekli piloci.

Po krótkiej chwili z wrogich maszyn zaczęły dobywać się kłęby gęstego czarnego dymu, a za jedną z nich zaczęły sączyć się bursztynowe połacia benzyny. Maszyny zaczęły opadać korkociągiem oraz rozbiły się nieopodal lasu w Glanzbergu.

Obrazek

- Wzorowa robota Panowie! Jak stoicie z paliwem!? - zapytał dowódca klucza przez radio
- U mnie rezerwa!?
- Dwójka melduję u mnie też, na dodatek chyba przestrzelili zbiornik.
- Trójka potwierdzam u mnie też bieda, chyba przesadziłem z obrotami .. no ale ten musieliśmy trochę przegonić te RAT'y
- Wracajcie do bazy natychmiast! Ja lecę w stronę dyslokacji SET Hoffnung!
- Szefie ale tak sam bez eskorty!?
- Wykonać! Nie ma czasu do stracenia a nie mamy czasu na między tankowanie, dwójka przejmujecie klucz nakazuje wam wrócić do bazy niech no się tylko któryś nie posłucha to inaczej pogadamy!
- Tak .... tak jest!

Pozostałe samoloty formujące klucz udały się do Glanzbergu. Na niebie pozostał tylko on - HAWKE i misja od której zależą losy Kotliny Edelweiss. Krew przelana w Glanzbergu wymagała sprawiedliwości i plutonowy Rhyner tą sprawiedliwość zamierzał dostarczyć. Problem polegał jednak na tym że nie tylko członkom klucza zaczęło brakować paliwa.

Obrazek

Trzydziestolatek przez krótką chwilę zamknął oczy po czym odrzekł sam do siebie.
- Do SET Hoffnung jakoś dolecę, paliwa mam najwyżej na jedno podejście bojowe. Mam nadzieję że "Matylda" zrobi robotę. Tak bowiem żołnierze drugiej eskadry myśliwskiej nazywali pieszczotliwie bomby podwieszane do RAT KB2TE. Plutonowy otworzył oczy, przełkną ślinę po czym kontynuował lot w stronę SET Hoffnung.
Tymczasem lotnicy z klucza bezpiecznie wylądowali na lotnisku polowym, zakreślając żołnierzom miejsce w którym najprawdopodobniej rozbiły się trzy maszyny wroga. O ich lokalizacji powiadomiono członków grupy 1 i 3.

Po kilkunastominutowym locie Rhyner dostrzegł SET Hoffnung w górnej odnodze rzeki. Tylko kilkanaście kilometrów dzieliło statek od granic Kotliny Edelweiss. Gęsty dym wydobywający się z kominów SET Hoffnung pozostawiał charakterystyczne ślady, tym samym prześledzenie trajektorii statku nie stanowiło problemu

- Pamiętaj Rhyner celuj w tylną burtę zminimalizujesz straty a jak uszkodzisz zespół pędnika dalej nie popłyną!
Rhyner ustawił maksymalne obroty silnika a następnie zanurkował w dół. Gdy tylko znalazł się nad tylną częścią kadłuba spuścił bombę. Huk 250 kg bomby uderzającej w metalowy pokład statku był przerażający. Dosłownie kilka sekund później statek zatrzymał się gwałtownie nabierając wody. Impet uderzenia bomby był tak duży że przez kilka sekund Rhyner nie mógł ustabilizować samolotu. Resztką sił Rhyner nastawił radio.
Sztab!? Tu GLZ-01-HAWKE powtarzam Tu GLZ-01-HAWKE powtarzam zneutralizowano statek powtarzam zneutralizowano statek. Brak informacji o ofiarach na statku, brak informacji o ofiarach na statku.
Po krótkiej chwili pojawił się komunikat:
Tu druga eskadra przyjąłem przekazujemy kordynaty dla grup 1 (@Roman Schädel) i 3 (@Jürgen Voller) celem zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Następnie z radia rozległ się miły dla uszu pilotów dźwięk Valkiri Wagnera
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=XRU1AJsXN1g[/youtube]


Szlag muszę awaryjnie lądować, silniki w samolocie nagle zaczęły tracić obroty, tracę wysokość! Kurwa tam pomiędzy drzewami jest mała polana. Rhyner próbował ustabilizować pracę samolotu jednakże podjęte działania przyjęły jedynie częściowo pozytywny rezultat. Samolot ustabilizował tor lotu jednak prędkość opadania zaczęła rosnąć.
- Wysuń podłoże Rhyner Wysuń!? Pomyślał w głowie jednakże zawieszenie samolotu nie chciało odpuścić. Finalnie Rhyner z impetem zaorał najbliższą polanę, uderzając głową w ster samolotu. Mężczyzna był w takim szoku że po wyjściu z samolotu odpalił papierosa.

- Kurwa! a zapowiadało się tak pięknie. Krótką chwilę później plutonowy śmiał się sam z siebie oraz z abstrakcyjności w sytuacji której się znalazł. Pokonano wroga udaremniono ucieczkę SET Hoffnung, Glanzberg stał się bezpieczny a i nawet udało się ujść z życiem.
Obrazek


Offtop: i co panowie jak się podobała przejażdżka s:) @Albert Fryderyk de Espada @Roman Schädel @Jürgen Voller @Heinz-Werner Grüner
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Operacja "Die Pfeiler"

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Film akcji nie ma tylu emocji co ostatni wpis! Brawo Panowie! Oj posypią się nagrody! :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Operacja "Die Pfeiler"

Post autor: Roman Schädel »

Grupa 1 pod dowództwem ks. bpa corp. Romana Schädela błyskawicznie udała się na miejsce katastrofy samolotu, celem rozpoznania i zabezpieczenia. Byli czujni, bo nie wiadomo, co mogło ich czekać w lesie. Drogę wyznaczał gęsty dym i strzelający ogień. Gdy dotarli na miejsce okazało się, że wrogi myśliwiec rozbił się nad brzegiem niewielkiego jeziora. Jego załoga nie przeżyła katastrofy i opuściła ten łez padół.
-Dobra robota naszej eskadry. Chłopaki spisali się na medal. - skomentował kapral, a jego drużyna jednogłośnie mu przytaknęła.
-Dogaście te szczątki i przeszukajcie wrak, może znajdziemy jakieś informacje o nich
Obrazek
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1491
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Operacja "Die Pfeiler"

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Raport z przebiegu operacji "Die Pfeiler"
z dnia 12.08.2023

W toku trwającej w dniach 21 lipca-12 sierpnia 1923 roku operacji "Die Pfeiler" połączone Stadt Edelweiss Siły Zbrojne Kotliny Edelweiss odniosły strategiczne założenia wystosowane w trakcie rozpoczęcia operacji.
Skutecznie udało się opanować obszar przeprawy biegnącej na trasie Glänzberg-Stadt Edelweiss oraz odbudować przeprawę na rzece Ewigfluss przez współpracę oraz koordynację trzech zgrupowań 1 Pułku Piechoty Górskiej dowodzonymi kolejno przez Corporala @Roman Schädel, Zugsführera @Fabio Rhyner oraz Soldata @Jürgen Voller.
Odbudowano i zabezpieczono bezpośrednie połączenie lądowe Glänzbergu z resztą kraju. Umożliwiono również prowadzenie połączeń wodnych oraz lotniczych za pośrednictwem prowizorycznego portu oraz lotniska polowego wzniesionego na potrzeby prowadzenia operacji.

Na obszarze trwania operacji doszło do 3 znaczących potyczek z wrogiem.
W trakcie pierwszej z nich nieprzyjaciel przejął zadokowany w Glänzbergu statek SET Hoffnung, który został następnie wykorzystany do ucieczki z miasta. W wyniku starcia śmierć poniosło 3 żołnierzy ElaK oraz 5 sprzymierzonych członków pospolitego ruszenia mieszkańców Glänzbergu prowadzonych przez Oberstama. Nieprzyjaciel stracił 14 ludzi w tym 6 zabitych oraz 8 wziętych do niewoli.
W następstwie powyższego wydarzenia głównodowodzący operacją Major @Albert Fryderyk de Espada rozkazał plutonowemu @Fabio Rhyner oraz 2. Jagdbomberstaffel przechwycić oraz zneutralizować porwany statek SET Hoffnung zanim ten opuści terytorium Kotliny Edelweiss.
Ucieczkę nieprzyjaciela wsparły 3 bliżej niezidentyfikowane samoloty które zostały przechwycone przez maszyny
2. Jagdbomberstaffel. W rezultacie walki udało się strącić wszystkie 3 maszyny wraz z załogami, z których w późniejszym czasie udało się odzyskać 2 wraki. ELuK przypłacił starcie ciężkim uszkodzeniem jednej maszyny nie odnotowując jednak strat wśród pilotów.
Ostatecznie pojedyncza maszyna 2. Jagdbomberstaffel dowodzona przez Zugsführera @Fabio Rhyner przechwyciła kontynuujący ucieczkę statek SET Hoffnung skutecznie unieszkodliwiając go w wyniku ataku bombowego. Uszkodzenia statku doprowadziły finalnie do jego zatonięcia w bliżej nieokreślonym miejscu rzeki. Ostatecznie w wyniku braku paliwa Zugsführer @Fabio Rhyner zmuszony był do awaryjnego lądowanie w wyniku którego maszyna doznała poważnych uszkodzeń ale pilot nie doznał żadnych poważnych obrażeń.


Finalnie w trakcie trwania operacji "Die Pfeiler" śmierć poniosło:
  • 3 żołnierze ELak
  • 6 mieszkańców Glänzbergu
  • 9 zabitych wrogów
Do niewoli wzięto łącznie 14 nieprzyjaciół.
Za zaginionych uznaje się pozostałych 7 nieprzyjaciół w tym głównego poszukiwanego Artura Rurkha który wraz z pozostałymi znajduwali się na pokładzie SET Hoffnung w momencie ataku. Nie jest jednak jasne czy osoby te poniosły śmierć w wyniku lub następstwie ataku czy też udało im się przeżyć.

W wyniku działań podjętych w trakcie operacji utracono:
  • 2 samoloty RAT KB2TE (uszkodzone)
  • statek SET Hoffnung (zatopiony)
Rozkaz podpisał:
PO Szefa Sztabu
Major AF de Espada


Offtopic:
No panowie @Roman Schädel @Fabio Rhyner i @Jürgen Voller, kawał dobrej roboty. Mimo mojej skromnej absencji pod koniec operacji panowie poradzili sobie śpiewająco de facto działając tylko między sobą. Ja tylko wydałem 3-4 rozkazy a reszta operacji i cała narracja jest już tylko zasługą wyżej wymienionych. Powiedziałbym że liczę na jakieś nagrody w ramach uznania ale powiem inaczej. Nie liczę... Jestem pewien że Oberhaupt @Heinz-Werner Grüner już coś szykuje a w razie czego rękami i nogami będę o to zabiegać.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Operacja "Die Pfeiler"

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Serdecznie dziękuję za pełne podsumowanie. Ułatwiło mi to sporo pracy.
Co do wyróżnień, oczywiście nie omieszkam skorzystać z fachowego doradztwa Herr Majora. Oczywiście miałem też w planach wynagrodzić najbardziej aktywnych uczestników misji, ale jak się okazało dosłownie wszyscy spisali się znakomicie. Czego chcieć więcej w wątkach fabularnych, gdzie prowadzimy działania na tak obszerną skalę.

Vielen Dank Mein Soldaten!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Operacja "Die Pfeiler"

Post autor: Roman Schädel »

Czekam na dalsze rozkazy i kolejne akcje z niecierpliwością. ;)
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Operacja "Die Pfeiler"

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Roman Schädel pisze: 14 sierpnia 2023, 16:22 Czekam na dalsze rozkazy i kolejne akcje z niecierpliwością. ;)
Mam już pewne plany, a w zasadzie trzy...
-kontynuacja ekspansji na północ by zdobyć upragniony przez obywateli dostęp do morza. Kto by nie chciał zaśpiewać "Chałupy welcome to!" :P

- Pakt Nowobrzeski, gdzie pierwsze skrzypce grała by @Anastasia Windsachen

- Współpraca ze Rzplitą, która pewnie i tak musi poczekać do wyborów nowego króla.

Manewry jakiekolwiek na pewno się odbędą.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Jürgen Voller Stempel
Posty: 142
Rejestracja: 17 lipca 2023, 17:23

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Operacja "Die Pfeiler"

Post autor: Jürgen Voller »

Soldat Jürgen Voller siedział oparty o drzewo i palił kolejnego dziś papierosa, rozmyślając o wydarzeniach ostatnich dni.

Przeprawa zabezpieczona i odbudowana wedle rozkazów, dywersanci częściowo schwytani kruszeli w prowizorycznym areszcie przed przesłuchaniami.

Reszta albo gryzła ziemię, albo uciekła w góry na łeb na szyję.

Zarządził za niedobitkami prowizoryczny pościg części trzeciej grupy, którą dowodził,ale połowa żołnierzy została w rejonie przeprawy i zaczęła udzielać pomocy miejscowej ludności.

Grupa 3 nie odnotowała strat, spisując się na medal, zwłaszcza, że bez szemrania żołnierze wykonywali jego rozkazy pomimo tego że był zwykłym Soldatem.

Zużyli trochę amunicji strzeleckiej próbując zestrzelić z ziemi za pomocą karabinów maszyny wroga,ale szybko opanował 3 grupę, gdyż było to tylko bezsensowne marnowanie amunicji na zbyt szybkie samoloty nieprzyjaciela.

W sumie, wszystko przebiegło pomyślnie.

3 grupa czekała na dalsze rozkazy.
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Posty: 236
Rejestracja: 08 kwietnia 2022, 11:59

ODZNACZENIA

Re: Operacja "Die Pfeiler"

Post autor: Anastasia Windsachen »

Heinz-Werner Grüner pisze: 14 sierpnia 2023, 20:24- Pakt Nowobrzeski, gdzie pierwsze skrzypce grała by @Anastasia Windsachen
Tutaj mogę się wtrącić, że Pakt na pewno doda dużą wartość narracyjną dla naszych obu państw (już mam delikatne pytania zza granicy czy inne państwa też mogą się dołączyć do tej inicjatywy), więc na pewno GPL oraz Wojsko Edelweiss będą miały co robić. Plus nie chcę za wiele, za szybko zdradzać, ale szykuje się pewna inicjatywa z mojej strony, która jeszcze bardziej może dać zajęcie chętnym wojenki, błota i rozkazów ;).
Manewry jakiekolwiek na pewno się odbędą.
Wspólne wrześniowe manewry? Co prawda dzieli nas 100 lat, ale wszystko da się jakoś pogodzić
Königin des Voxland-Königreiches, Generalissima der Pfalz Leotia

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Operacja "Die Pfeiler"

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Anastasia Windsachen pisze: 15 sierpnia 2023, 16:44
Heinz-Werner Grüner pisze: 14 sierpnia 2023, 20:24- Pakt Nowobrzeski, gdzie pierwsze skrzypce grała by @Anastasia Windsachen
Tutaj mogę się wtrącić, że Pakt na pewno doda dużą wartość narracyjną dla naszych obu państw (już mam delikatne pytania zza granicy czy inne państwa też mogą się dołączyć do tej inicjatywy), więc na pewno GPL oraz Wojsko Edelweiss będą miały co robić. Plus nie chcę za wiele, za szybko zdradzać, ale szykuje się pewna inicjatywa z mojej strony, która jeszcze bardziej może dać zajęcie chętnym wojenki, błota i rozkazów ;).
Manewry jakiekolwiek na pewno się odbędą.
Wspólne wrześniowe manewry? Co prawda dzieli nas 100 lat, ale wszystko da się jakoś pogodzić
U mnie "manewarami" są wspólne działania w ogóle, także wie Szanowna Pani, że spec ze mnie żaden. :)

Co do współpracy to oczywiście zakładam, że ona prędzej czy później pokazę na co nas stać. :)
p.s. skoro Wy używacie skrótów (GPL) to i my możemy, prawda? :)
ES - Edelweiss Streitkräfte - Wojsko ogólnie
ELaK - Edelweiss Landstreitkräfte - lądowe
ELuk - Edelweiss Luftstreitkräfte - powietrzne
EFF - Edelweiss FlussFlotille - marynarka - proszę. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edelweiss Landstreitkräfte”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości