Jestem w Edelweiss i co dalej?

Szanowny przybyszu, jeśli dotarłeś do rogatki to znaczy, że włożyłeś wiele trudu by ujrzeć całe piekno górskiej krainy. To jednak musi jeszcze chwilę poczekać - jesteś zapewne zmęczony podróżą. Spocznij więc na przydrożnym kamieniu, a następnie przekazując dokumenty straży granicznej opowiedz coś o sobie... i dowiedz się więcej o samym Edelweiss.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt
Posty: 7412
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

OBYWATEL

ODZNACZENIA

Jestem w Edelweiss i co dalej?

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Obrazek
:E WITAMY W EDELWEISS :E

-Dokumente bitte - To zapewne usłyszy każdy z Was podczas kontroli granicznej przed wkroczeniem do krainy zwanej Edelweiss. Nie zrażaj się, nasza straż graniczna stwarza tylko pozory bardzo groźnej. Tak naprawdę to sympatyczne i wiecznie uśmiechnięte chłopaki. Miej się jednak na baczności jak któremuś z nich podpadniesz...

No, ale do rzeczy... Okazałeś już dokumenty na granicy, ale nic z tego nie wynika... Przeczytaj zatem dalej co powinieneś wykonać i w jakiej kolejności.
DZIAŁAJ
1. Zakładamy, że skoro już to czytasz to wiesz czym są mikronacje, jeśli nie - powinieneś przeczytać ów link viewtopic.php?f=3&t=6 i wrócić właśnie w tutaj i kontynuować.

2. Edelweiss to specyficzna mikronacja, w której czas zatrzymał się w latach 20-stych XXw.. Nie są to jednak sztywne ramy czasowe, a jedynie kierunek do jakiego dążymy. Wszelka nauka, gospodarka, czy ogólne pojęcie świata (w tym wypadku w wersji mikro) odgrywanych przez nas działań, ról czy jak to sobie nazwiecie waha się mniej więcej właśnie w tym przedziale czasowym. Natomiast "wypady" rozwoju w przyszłość są możliwe i akceptowalne, ale w rozsądnych granicach i oczywiście za nakładem jakichś dokonań.
Tematyką obowiązującą w otoczonej ze wszystkich stron masywami górskimi kotliny zwanej Edelweiss jest odgrywanie małej społeczności ulokowanej w górskich terenach, która żadnej pracy się nie boi, ale i prowadzi niezwykle rozrywkowy tryb życia. Świeże "alpejskie" powietrze zacznie się przeplatać się z ostrym dymem uprzemysłowienia regionu i nowopowstających fabryk. Rywalizacja o zachowanie dziedzictwa natury z dążeniem do futurystycznych przedsięwzięć - to nas czeka własnie tu - w Edelweiss. Jeśli to do Ciebie przemawia i czujesz, że odnajdziesz się właśnie w takiej przestrzeni, zajrzyj do kolejnego punktu.
Jeśli masz ochotę to zajrzyj do naszej encyklopedii i sparwdź jak wyglądają symbole państwowe.

3. Pora na rejestrację na forum. W pierwszej jednak kolejności zostaniesz poproszony o akceptację regulaminu. To niby standardowa wersja jaka panuje na wszelakiego typu forach, ale jeśli nie czujesz się na siłach i wiesz, że nie będziesz go w stanie przestrzegać - nie fatyguj się i opuść Edelweiss.
Ponownie zakładamy jednak, że Twoim celem jest jednak brnąć dalej, zatem kliknij w pole akceptacji i wykonaj kolejny krok by zawitać w krainie Edelweiss.

4. Kolejnym krokiem jest wybór swoich personaliów osobowych. Zadanie wydaje się być bardzo proste, ale jednak nie zawsze da się tak bez dłuższego zastanowienia udzielić satysfakcjonującej odpowiedzi. Spokojnie, mamy czas. My w tym czasie skoczymy sobie do cukierni po jakieś rarytasy, wypijemy herbatkę...lub zwyczajnie poczekamy aż uda Ci się tego dokonać.
Gdybyś jednak miał problem z wyborem odpowiedniego imienia i nazwiska(to wbrew pozorom całkiem trudne zadanie) to spieszymy z pomocą i przygotowaliśmy spis popularnych imion i nazwisk społeczeństwa żyjącego w szarotkowej krainie...
Pamiętaj:
Nasi tajni agenci są niezwykle wykwalifikowani w wyszukiwaniu tzw. trolli, spamerów czy klonerów, dlatego miej się na baczności. Nie rób rzeczy, o które sam siebie nie podejrzewasz.

5. Dalej to już pójdzie z górki i jest proste jak zjazd na sankach - e-mail - zapewne posiadasz aktywny, jesli nie to po prostu go załóż. To właśnie na niego zostanie wysłana wiadomość, dzięki której będziemy weryfikować Twoją wirtualną tożsamość.
Dalsze działania zapobiegają spamowaniu, należy zatem wpisać poprawnie kod z ramki i wysłać zgłoszenie. Jeśli wszystko przebiegło pomyślnie to na podanego maila otrzymasz komunikat, który to potwierdzi. Jeśli nie otrzymasz maila lub masz inne problemy na tym etapie napisz mail do naszego administratora.
Ich pełna lista wyświetli się, jeśli klikniesz w link.

6. Udało się. Jesteś już jedną, jak i drugą stopą na ziemiach Edelweiss. I nikt już Cię nie zatrzyma na przejściu granicznym. Dobrym zwyczajem jest mimo wszystko przywitać się z nami.
Dokonasz tego klikając w dział specjalnie do tego wyznaczony, a następnie "Nowy Temat", by utworzyć indywidualne powitanie. Postaraj się jak najdokładniej przybliżyć nam swoją kreowaną postać, a także jeśli to możliwe także i swoje pasje. Będziemy wtedy w stanie pomóc w wyborze drogi jaka będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia.


7. Kolejnym krokiem powinno być ustawienie swojego unikalnego awatara. Jeśli nie wiesz co to jest, to szybciutko wyjaśnie, że chodzi o wizualną prezentację Twojej postaci. W Edelweiss zdecydowanie preferujemy portrety ludzi(w ekstremalnych przypadkach innych osobników), ale wszystko jest kwestią gustu i poczucia klimatu tejże mikronacji i dopuszczamy wyjątki. W swoim profilu forumowym da się to łatwo odnaleźć. No, ale gdybyś miał problem ze znalezieniem panelu zarządzania kontem to podsyłamy link - przeniesie Cię bezpośrednio w to miejsce. Dalej wystarczy wybrać plik z obrazem, który będzie reprezentować Ciebie(plik ograniczony rozmiarem), kliknąć "wyślij" i voila. To nowy(a) Ty! Jeśli będziesz planował(a) zmianę personaliów osobowych zgłoś się do administracji, oni pokierują Cię jak tego dokonać.

8. W podobny sposób zadziałaj z podpisem. Niech zawiera wszystko co niezbędne, ale niech też nie będzie to elaborat na cały ekran. Jeśli nie wiesz jak ustawić podpis, właśnie po kliknięciu w to miejsce uzyskasz przeniesienie w odpowiednie miejsce.

9. Edelweiss to miejsce pełne kulturalnych ludzi i szanujących siebie nawzajem. Warto dostosować się poziomem wypowiedzi do ogółu. Liczy się przecież dobra zabawa! Zaczerpnij więc krystalicznie czystego powietrza i krocz do przodu ku Edelweiss!

10. Nie wiesz jak zacząć? Wybierz się do stołecznego Stadt Edelweiss i znajdź dla siebie odpowiednie lokum. Nie podoba Ci się w tym miejscu, za tłoczno? Powinieneś zatem odwiedzić Wolkenbad lub Grünerwald.

Pamiętaj, że jesteś tutaj nowy i nie stać Cię na willę z ogrodem, więc Twoim celem będzie jedna z kamiennic. To dopiero początek Twojej drogi na ścieżce kariery w Szarotkowej Kotlinie. Jak będzie wyglądała, to już będzie zależało tylko i wyłącznie od Ciebie.
Gdy już się zaaklimatyzujesz i poznasz najbliższych sąsiadów warto zapytać o jakąś pracę. Możesz robić cokolwiek zechcesz. Miej jednak na uwadze, że jesli projekt budowlany jest bardziej skomplikowany to wymaga po pierwsze, zgody zarządzajacego Komitatem (regionu), a po drugie pozwolenia budowlanego. Według przyjętych kryteriów może to trwać nawet tydzień! :)
To chyba na tyle. W razie czego, nie krępuj się pytaj!
:E WITAMY W EDELWEISS :E
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt
Posty: 7412
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

OBYWATEL

ODZNACZENIA

Re: Jestem w Edelweiss i co dalej?

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

A gdybyś się zastanawiał jak w ogóle wygląda aktualna mapa Kotliny...
Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rogatka graniczna - Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość