God morgen

Szanowny przybyszu, jeśli dotarłeś do rogatki to znaczy, że włożyłeś wiele trudu by ujrzeć całe piekno górskiej krainy. To jednak musi jeszcze chwilę poczekać - jesteś zapewne zmęczony podróżą. Spocznij więc na przydrożnym kamieniu, a następnie przekazując dokumenty straży granicznej opowiedz coś o sobie... i dowiedz się więcej o samym Edelweiss.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: God morgen

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Gaetano Kohlmeise pisze: 30 stycznia 2024, 21:53
Heinz-Werner Grüner pisze: 30 stycznia 2024, 20:56
Gaetano Kohlmeise pisze: 30 stycznia 2024, 20:35 Jeśli chodzi o dziedzinę, w jakiej chciałbym działać, to pomysłów mam kilka, a jęsli choć jeden uda mi się wcielić w życie to będzie dobrze. :)

Co do stanowiska oberstamma, to na ten moment nie godzien ja :D Miałem na mysli raczej przytulne miejsce, w którym mogę zamieszkać. A co będzie potem, za kilka tygodni, miesięcy to zobaczymy.
Oczywiście nie ma pośpiechu. Wszystko w swoim czasie.
No to każde miasteczko jest godne polecenia. :D
MIASTECZKA:
Stadt Edelweiss to stolica, choć sama w sobie nie jest wielką metropolią. Z tego co pamiętam to nadal ma jakieś 120 tysiecy mieszkańców. Sporo tu się dzieje

Wolkenbad - taki nasz kurort, dla jednych Ciechocinek, dla innych Monte Carlo. :D

Grunerwald - Z reguły mówi się o mieście dla żołnierzy. Ja bym od tego odchodził, miasto przygraniczne i w dodatku pełne romantycznej duszy, po "Romanowowych" randkach. ;)

Glanzberg - najszybciej się rozwijajace w ostatnim czasie - słynie ze złotego kruszcu i przemocy. Na szczęscie Herr de Espada walczy by zmienić wizerunek miasta. :)

OSADY (wioski):
Freiwald - trudno nazwać to miastem. Projekt widziany na arzei tylko oczami Ludwika Tomovicia. Czekamy aż coś zaproponuje by dołozyć swoje trzy grosze.

Cargaldorf - mekka potomków Joachima Cargaldorfa.

Sanjak - bośniacka enklawa w edelwajskim wydaniu. Używamy raczej określenia Boszniacy.
Grunerwald jest dość przekonujący z racji na położenie z jednej strony blisko wysokich gór, a z drugiej nie jest tak daleko od stolicy. Chociaż cała Kotlina ze wszystkimi zakątkami kradnie moje serce :roll:
W Edelweiss wszędzie są wysokie góry, ale fakt, z Grunerwaldu szczególnie blisko. :)
Kotlina jest pełna urokliwych miejsc, polecam się dokładnie rozejrzeć.

Tak jak wskazał Herr Joachim, z wielką uwagą będziemy śledić Pańskie losy, ale nie po to by prześladować, ale po to by czuł się Szanowny jak w domu.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rogatka graniczna - Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości