Niby nie pierwszy, a jednak jak zawsze

Szanowny przybyszu, jeśli dotarłeś do rogatki to znaczy, że włożyłeś wiele trudu by ujrzeć całe piekno górskiej krainy. To jednak musi jeszcze chwilę poczekać - jesteś zapewne zmęczony podróżą. Spocznij więc na przydrożnym kamieniu, a następnie przekazując dokumenty straży granicznej opowiedz coś o sobie... i dowiedz się więcej o samym Edelweiss.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Alfred Fabian Stempel
Oktoberfestmeister 1922
Posty: 264
Rejestracja: 01 marca 2022, 18:52

ODZNACZENIA

Niby nie pierwszy, a jednak jak zawsze

Post autor: Alfred Fabian »

- Ach, Edelweiss. Witaj ponownie. Niby tak cały czas tutaj zerkam, a jednak tak dawno nie czułem twojego zapachu. Jak zawsze cudny - Alfred nie mógł powstrzymać się od głośnego prawienia komplementów gdy tylko przekroczył przejście graniczne i w trakcie trasy zanim pojawił się ostatecznie w Edelweiss Stadt. Przybywał tutaj w wielu różnych celach, niemniej jednak wiele z nich dopiero klarowały się przed nim. Kolejne kroki już nie były tak pewne, w końcu grunt, chociaż pewny przyjaźni i troski czy to o Edli, czy też o gości - nadal nie był mu na tyle znajomy, aby się bez problemu po nim poruszać. Znaki na niebie i ziemi wskazywały, że pierwszym jego gospodarzem będzie Lieselotte Augentrost, wspaniała kobieta, a przede wszystkim lojalna. Wiedział, że mógł na nią liczyć, chociaż de facto, to nawet nie darzył ją ani krztą tego samego gorącego uczucia, co w czasach, kiedy dla niej nawet zmienił imię.

- Die Lawine - zapisy - Alfred nie był może biegły w języku edelweisskim, ale bez problemu domyślił się, że to właśnie za tymi drzwiami zastanie Lieselotte. - Wchodzić... Nie wchodzić... - myślał przez dłuższy czas, stwierdzając ostatecznie, że jeszcze ma chwilę i wchodząc do sąsiedniego lokalu.
Obrazek
Każdy Winkuliczyk ma te trzy cechy
Leocki kunszt, sarmacką elegencję i edelwajski splendor
~JKW Mateusz I, Król-Senior Związku Winkulijskiego
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Niby nie pierwszy, a jednak jak zawsze

Post autor: Roman Schädel »

Cześć.
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Alfred Fabian Stempel
Oktoberfestmeister 1922
Posty: 264
Rejestracja: 01 marca 2022, 18:52

ODZNACZENIA

Re: Niby nie pierwszy, a jednak jak zawsze

Post autor: Alfred Fabian »

- Ciemne żytnie. A najlepiej jakieś porządne - Alfred nie mógł się dogadać z gospodarzem przybytku, który zdecydowanie nie znał innych języków poza edelweisskim. Ledwo mógł zrozumieć, co ma na myśli, a jeszcze ciężej było mu przekazać, co on by chciał. Jednak po wielu próbach, w końcu udało mu się, na drodze gestów zamówić napój. Co prawda, nie ciemne, a jasne, ale co mu tam, podobno w Edelweiss wszystko smakuje lepiej. W drodze do wolnego stolika usłyszał nieznajomy sobie głos, z początku myślał, że to nie były słowa skierowane do niego, niemniej po chwili obserwacji jegomościa stwierdził, że jednak to On był adresatem tych słów. Wyraźnie wypowiedziane "Cześć", dźwięczało mu w uszach, a tajemniczy jegomość siedział przy stoliku tak samo samotny, jak i on sam. W końcu, do Oktoberfestu było jeszcze dosyć sporo czasu, więc też nie ciągnął on całej winkulijskiej kompanii ze sobą, zważywszy na ożywioną kampanię wyborczą trwającą akurat w jego ojczyźnie.

- Czołem Herr... Uhm, chyba się nie znamy - Alfred podniósł się z miejsca i przysiadł do stolika @Roman Schädel. Co prawda, nie wiedział, czy dobrze robi, ale ostatecznie skoro usłyszał skierowane w swoim kierunku słowa, to warto byłoby na nie odpowiedzieć - Alfred jestem. - przedstawił się po czym usiadł na krześle po prawej stronie od kogoś, kto zdecydowanie był lokalnym mieszkańcem społeczności Edelweiss
Obrazek
Każdy Winkuliczyk ma te trzy cechy
Leocki kunszt, sarmacką elegencję i edelwajski splendor
~JKW Mateusz I, Król-Senior Związku Winkulijskiego
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Niby nie pierwszy, a jednak jak zawsze

Post autor: Roman Schädel »

Herr Schädel. Dla przyjaciół Romek. Ja też jestem tu dopiero pierwszy dzień. Pochodzę z Suderlandu.
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Alfred Fabian Stempel
Oktoberfestmeister 1922
Posty: 264
Rejestracja: 01 marca 2022, 18:52

ODZNACZENIA

Re: Niby nie pierwszy, a jednak jak zawsze

Post autor: Alfred Fabian »

- Ach, Suderland. To wcale nie tak daleko od nas - Alfred zaśmiał się subtelnie, nie chcąc urazić nowo poznanego mężczyzny. - Też na Oktoberfest?

Alfred rozsiadł się, powoli pijąc piwo i rozmawiając z Suderlandczykiem. Nie wyglądał na skrępowanego rozmową - wręcz przeciwnie, starał się ją podtrzymywać tak długo, jak tylko były tematy do rozmowy. A tych, jak na prawdziwych ludzi Nordaty - nigdy nie brakowało. Niemniej, Alfred musiał iść dalej, sprawy same się nie załatwią i doskonale o tym wiedział.

- Niestety, sprawy naglą. Mam nadzieję, że się jeszcze spotkamy! - Alfred odstawił pusty kufel, po czym ruszył w kierunku gabinetu Frau Lieselotte.
Obrazek
Każdy Winkuliczyk ma te trzy cechy
Leocki kunszt, sarmacką elegencję i edelwajski splendor
~JKW Mateusz I, Król-Senior Związku Winkulijskiego
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Niby nie pierwszy, a jednak jak zawsze

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ach, miło widzieć ponownie WKM! Jak ja szanuje takie powroty!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Niby nie pierwszy, a jednak jak zawsze

Post autor: Isabella Swann »

Witamy spowrotem w Edelweiss @Alfred Fabian a nie tylko na Discordzie :lol:
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 555
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Niby nie pierwszy, a jednak jak zawsze

Post autor: Sophie »

Ja zachęcam do częstszego zaglądania, będziesz bliżej osób, które wygrywają w twoich aplikacjach 8-)
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Niby nie pierwszy, a jednak jak zawsze

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Sophie pisze: 08 października 2022, 20:28 Ja zachęcam do częstszego zaglądania, będziesz bliżej osób, które wygrywają w twoich aplikacjach 8-)
A propos aplikacji, co z tą pogodową?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 555
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Niby nie pierwszy, a jednak jak zawsze

Post autor: Sophie »

Heinz-Werner Grüner pisze: 08 października 2022, 20:56
Sophie pisze: 08 października 2022, 20:28 Ja zachęcam do częstszego zaglądania, będziesz bliżej osób, które wygrywają w twoich aplikacjach 8-)
A propos aplikacji, co z tą pogodową?
Z tego co wiem @Ronon Dex miał grafiki robić, ja żadnych grafik nie dostałam...
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rogatka graniczna - Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości