Cześć, dzień dobry

Szanowny przybyszu, jeśli dotarłeś do rogatki to znaczy, że włożyłeś wiele trudu by ujrzeć całe piekno górskiej krainy. To jednak musi jeszcze chwilę poczekać - jesteś zapewne zmęczony podróżą. Spocznij więc na przydrożnym kamieniu, a następnie przekazując dokumenty straży granicznej opowiedz coś o sobie... i dowiedz się więcej o samym Edelweiss.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Alain Rundstedt
Posty: 7
Rejestracja: 26 listopada 2022, 20:18

Cześć, dzień dobry

Post autor: Alain Rundstedt »

Alain urodził i wychował się w rodzinie założonej przez chorwacką właścicielkę winnicy oraz pochodzącego z Grünerwaldu agenta ubezpieczeniowego. Alain zdobył wyższe wykształcenie związane z mechaniką w kraju matki a następnie przez kilka lat uczył się od podstaw funkcjonowania i zarządzania rodzinną winnicą. Od dziecka uczył się strzelać z karabinu, aktywnie pasjonował się naukami ścisłymi, maszynami przemysłowymi oraz podróżami.

Gdyby wypytać otoczenie Alaina czy jego znajomych jakim jest człowiekiem, z pewnością pojawiły by się wzmianki o jego zamiłowaniu (czasami przesadnego) do przeróżnych mocnych alkoholi oraz sarkastycznego poczucia humoru. Często z uporem uczy się na błędach, ma własny system wartości i nie jest człowiekiem który z własnej woli chciałby być komukolwiek posłuszny.

Po zakończeniu praktyki w rodzinnej winnicy postanowił na własną rękę przyjechać wraz z bardzo niewielkim majątkiem do ojczyzny swojego ojca, w trakcie drogi rozmyślał o możliwościach założenia własnego przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją destylatów i zbudowania swojego małego biznesowego imperium związanego nie tylko z jego pasją.

Zbliżając się do punktu kontrolnego bił się z myślami obawiając się o akceptację wśród lokalnych mieszkańców. Bał się porażki i tego, że zawiedzie sam siebie. I wtedy podszedł do niego strażnik.

Myślę, że rozumiem ideę mikronacji - uczestniczyłem w jednej 5 lat temu do końca jej 'życia' przez miesiąc. Problem jest taki że z powodu braku aktywności innych osób niewiele się tam nauczyłem i mam wiele pytań. Sądzę, że bez osoby której mógłbym popytać ogarnięcie tego wszystkiego zajmie mi dość długo. Gdyby ktoś miał chwilę byłbym niesamowicie wdzięczny :)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11629
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Cześć, dzień dobry

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

- Papieren bitte - strażnik poprosił o dokumenty mężczyznę, który niesmiało zbliżał się do przejścia granicznego. Sprawdził je pobieżnie, coś zapytał kolegi siedącego w budce. Ktoś o wyostrzonym słuchu zapewne usłyszał, że pytał go czy woda na herbatę już się zaparzyła.
Następnie wykonał podstawowe czynności urzędnicze, uśmiechnął się do rozmówcy i zyczył mu przyjemnego pobytu w Edelweiss.


Herr Rundstedt, witamy serdecznie. Proszę śmiało pytać, po to tutaj jesteśmy. Na początek proszę zapoznać się w tym wątku z trzema tematami "ogłoszeń". Przypomni sobie Szanowny czym są mikronacje, ale zdecydowanie dowie się czym zajmujemy się w Edelweiss. W dodatku uzupełni Pan wiedzę o weryfikacji konta w tzw. Stemplu. Nie jest to konieczne, ale wskazane jeśli będzie Szanowny działał dłużej w mikroświecie.
Oczywiście służę pomocą w każdej kwestii, jaka będzie nurotwała, Herr Rundstedt.

Jeśli to nie tajemnica to bardzo chętnie zaznajomiłbym się z Pańską historią mikronacyjną. Moze być tutaj, może być na pw.

Zapraszam również na naszego discorda mikronacyjnego...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Sorcha Raven Stempel
Posty: 96
Rejestracja: 02 sierpnia 2022, 00:30
Lokalizacja: Ravenspell

OBYWATEL

Re: Cześć, dzień dobry

Post autor: Sorcha Raven »

Witaj dobry człowieku ;)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 573
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Cześć, dzień dobry

Post autor: Roman Schädel »

Witam serdecznie. W tym małym kraju znajdziesz kolego swoje miejsce na ziemi. Ja przynajmniej znalazłem. Nigdzie nie znajdziesz lepszych ludzi.
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11629
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Cześć, dzień dobry

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Roman Schädel pisze: 27 listopada 2022, 15:39 Witam serdecznie. W tym małym kraju znajdziesz kolego swoje miejsce na ziemi. Ja przynajmniej znalazłem. Nigdzie nie znajdziesz lepszych ludzi.
Bardzo ciepłe to słowa, szczególnie gdy wypowiada to osoba, która dołączyła do nas niedawno. Bardzo mnie to cieszy, że tak się Szanowny zaangażował. Oby tak dalej!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2690
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Cześć, dzień dobry

Post autor: Femme Mystere »

Witam serdecznie Herr @Alain Rundstedt ! Jakże miło widzieć kolejną nową twarz w naszych szeregach.

Oczywiście służę pomocą z każdą sprawą i zapraszam na discorda i rozmowę prywatną, gdzie będzie nam znacznie łatwiej rozpocząć przygodę w mikronacji.

Tymczasem bardzo ciekawi mnie, jak Herr do nas trafił! I oczywiście w jakiej mikronacji bawił się Herr dotychczas. Da nam to ogląd na to, ile już Herr wie ;)
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11629
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Cześć, dzień dobry

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 27 listopada 2022, 16:59 Tymczasem bardzo ciekawi mnie, jak Herr do nas trafił! I oczywiście w jakiej mikronacji bawił się Herr dotychczas. Da nam to ogląd na to, ile już Herr wie ;)
O to, to!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Alain Rundstedt
Posty: 7
Rejestracja: 26 listopada 2022, 20:18

Re: Cześć, dzień dobry

Post autor: Alain Rundstedt »

Dzięki za ciepłe przyjęcie. Ostatnią i pierwszą moją mikronacją była Swebia gdzie organizowałem pierwsze zalążki struktur wojskowych tegoż kraju. Tutaj właściwie miałem podobne zamiary aczkolwiek sprawdzałem liczebność Sił Zbrojnych Edelweiss i stwierdziłem, że jednak mogę się przydać w rozwoju gospodarki.

A trafiłem tu przez Discorda TGFek, gdzie śledzę gry tekstowe już przez dłuższy czas.
Awatar użytkownika
Fabio Rhyner Stempel
Posty: 135
Rejestracja: 20 września 2022, 17:04

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Cześć, dzień dobry

Post autor: Fabio Rhyner »

Również i ja chciałbym Cię powitać w Kotlinie! Serce rośnie gdy ostatnimi czasy coraz więcej osób odwiedza Edelweiss! Mam nadzieję że poczujesz się tutaj jak u siebie i rozwiniesz się w wybranym przez Ciebie kierunku. Gdybym mógł Ci ze swojej strony jakkolwiek pomóc to zapraszam do kontaktu.

Ps. Pamiętaj kotlina Edelweiss uzależnia! :E :lol: - żeby nie było że nie ostrzegałem :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11629
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Cześć, dzień dobry

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Alain Rundstedt pisze: 27 listopada 2022, 23:05 Dzięki za ciepłe przyjęcie. Ostatnią i pierwszą moją mikronacją była Swebia gdzie organizowałem pierwsze zalążki struktur wojskowych tegoż kraju. Tutaj właściwie miałem podobne zamiary aczkolwiek sprawdzałem liczebność Sił Zbrojnych Edelweiss i stwierdziłem, że jednak mogę się przydać w rozwoju gospodarki.

A trafiłem tu przez Discorda TGFek, gdzie śledzę gry tekstowe już przez dłuższy czas.
Swebia, przyznam szczerze, że świta mi nazwa, ale nie wiem czy nie mylę z inną o podobnej nazwie. Co do struktur wojskowych, to zapraszam do uczestnictwa w życiu armii. To zawsze wspaniała rzecz kiedy wojskowość jest tak licznie reprezentowana. Oczywiście najpierw wymagane jest obywatelstwo, ale jeśli tylko zamierza Szanowny być aktywnym członkiem społecznosci to nie będę widział żadnym przeciwskazań i w końcu nadać takowe.

Jeśli można wiedzieć co liczebność ES ma do Pańskiego widzenia na armię?
Gospodarka owszem, ale pamiętajmy, że tutaj działamy w specyficzny sposób.:)
Fabio Rhyner pisze: 28 listopada 2022, 09:35 Ps. Pamiętaj kotlina Edelweiss uzależnia! - żeby nie było że nie ostrzegałem
Uwielbiam Szanownego. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rogatka graniczna - Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość