Laudetur Iesus Christus

Szanowny przybyszu, jeśli dotarłeś do rogatki to znaczy, że włożyłeś wiele trudu by ujrzeć całe piekno górskiej krainy. To jednak musi jeszcze chwilę poczekać - jesteś zapewne zmęczony podróżą. Spocznij więc na przydrożnym kamieniu, a następnie przekazując dokumenty straży granicznej opowiedz coś o sobie... i dowiedz się więcej o samym Edelweiss.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelio de Medici y Zep
Posty: 1
Rejestracja: 06 lutego 2023, 12:05
Lokalizacja: Państwo Kościelne Rotria

Laudetur Iesus Christus

Post autor: Aurelio de Medici y Zep »

Reverendissimi Domini atque Dominae,

nazwisko moje Aurelio de Medici y Zep, przybywam z Państwa Kościelnego Rotria i Wielkiego Księstwa Toskanii. Klimat panujący w Edelweiss wydał mi się niezmiernie intrygujący i pociągający, postanowiłem więc Państwa odwiedzić i być może zostać na dłużej. Zdaje się, że nie mamy wzajemnych stosunków dyplomatycznych na linii Rotria-Edelweiss, więc może jest to dobry moment na rozpoczęcie takich rozmów. Póki co, będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki dotyczące potencjalnej działalności, która mogłaby stać się moim udziałem :)

Cum debita reverentia
Aurelio Lorenzo Carlo card. de Medici y Zep
Jego Eminencja ks. dr net. Aurelio Lorenzo Carlo wielki książę kardynał de Medici y Zep
Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego, Arcybiskup Trydentu, Wielki Książę Toskanii, etc.

Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 718
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Laudetur Iesus Christus

Post autor: Ronon Dex »

Witam w Edelweiss...

Będziecie nas "nawracać"? ;)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Laudetur Iesus Christus

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Witamy serdecznie Waszą Ekscelencję,
Na pewno pojawienie się osoby z Kościoła Rotryjskiego w Edelweiss wywoła niemałe poruszenie. Z czystej ciekawosci zapytam co takiego intrygującego jest w naszym klimacie? Nie żebym zaprzeczał, mnie też się podoba. ;)

Co do kurtuazyjnych rozmów o stosynkach dyplomatycznych oczywiście możemy porozmawiać, nie ma najmniejszego problemu. Kwesia tylko jaką "drogę" Kościół chciałby obrać. Mieszkańcy Kotliny nie narzucają sobie wierzeń jakoś szczególnie, ale ostatnimi czasy raczej czynimy ukierunkowania do politeistycznej wersji zdefiniowania własnej wersji.

Jaką to działalność chciałby Wasza Ekscelencja zacząć? Może źle dobrałem słowa, ale w jakim kierunku, co Waszą Ekscelencję interesuje, tak bym mógł jak najtrafniej się odnieść.

Tymczasem zapraszam gdzie tylko dusza poniesie. Życzę czerpania wielkiej przyjemności z pobytu w Kotlinie. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Laudetur Iesus Christus

Post autor: Joachim Cargalho »

Miło mi powitać kolejnego Obywatela Mikroświata na ziemiach Edelweiss! Moi Współtowarzysze już zaakcentowali nasze zwyczaje religijne, jednak zabrakło przede wszystkim wspomnienia o boskiej cząsteczce jaka dotknęła naszego Oberhaupta. On jest naszym doczesnym Wybawcą.

Natomiast! Jeśli chodzi o życie w Kotlinie, to mimo aktualnie chłodnej i wręcz surowej zimie, prowadzimy sobie całkiem kolorowy żywot, okraszony nutami humoru, sarkazmu i niewyparzonego języka. Z drugiej strony mamy tutaj całą rzeszę fachowców, którzy wprowadzają jakość w wiele aspektów funkcjonowania Kotliny.

Przygotowujemy się do rocznicy powołania Edelweiss do niepodległości, a więc tutaj przede wszystkim skupia się dyskusja viewtopic.php?f=14&t=809&start=20, ale mamy również tematy ukierunkowane na dane obszary, jak chociażby wojsko viewtopic.php?p=16627#p16627; rolnictwo viewtopic.php?p=16494#p16494; ekonomię viewtopic.php?p=16657#p16657; czy chociażby sport viewtopic.php?f=139&t=805

Z tych i wielu innych powodów zachęcam do rozejrzenia się u nas, nie tylko w kontekście do ewentualnych manewrów dyplomatycznych, ale również korzystania z życia towarzyskiego!
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Laudetur Iesus Christus

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 06 lutego 2023, 22:42 On jest naszym doczesnym Wybawcą.
Oberhaupt lubi to. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rogatka graniczna - Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość