Wieczorne powitanie

Szanowny przybyszu, jeśli dotarłeś do rogatki to znaczy, że włożyłeś wiele trudu by ujrzeć całe piekno górskiej krainy. To jednak musi jeszcze chwilę poczekać - jesteś zapewne zmęczony podróżą. Spocznij więc na przydrożnym kamieniu, a następnie przekazując dokumenty straży granicznej opowiedz coś o sobie... i dowiedz się więcej o samym Edelweiss.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Tarsycjusz Operar
Posty: 12
Rejestracja: 18 czerwca 2023, 22:18
Lokalizacja: Ludowa Republika Magnifikatu
Kontakt:

ODZNACZENIA

Re: Wieczorne powitanie

Post autor: Tarsycjusz Operar »

Joachim Cargalho pisze: 21 czerwca 2023, 15:32 No to może Herr Operar opowie coś o Magnifikacie?
Jasne.

Krótko o historii
Ludowa Republika Magnifikatu (LRM) została proklamowana 22 XI 2017 roku jako unitarne państwo z ustrojem socjalizmu chrześcijańskiego. Transformacja technologiczna z 15 VIII 2019 roku sprawiła że, kraj stał się forumnacją. Z pomocą mikronautów zostało mu przydzielone terytorium w centralnej części Nordaty. Około rok później obszar LRM został powiększony o Północną Ardemię i Batawię decyzją przywódców tych państw.
Mapa: https://kustosz.stempel.org.pl/1016/100 ... 523776.png
Charakter Ludowej Republiki Magnifikatu można streścić w słowach: socjalizm, chrześcijaństwo i demokracja, o czym więcej niżej.

Socjalizm
Kierunek w naszym kraju nadaje Partia Robotnicza Magnifikatu. W ramach jej programu gospodarczego wzywa do pierwszeństwa wspólnego dobra materialnego nad jednostkowym. W myśl zasady Kto nie chce pracować, niech też nie je każdy obywatel otrzymuje dostęp do środków ekonomicznych i współrządzenia, jeśli zechce się podjąć pracy.

Chrześcijaństwo
Prawdopodobnie wszyscy Magnifikatczycy wyznają chrześcijaństwo. Patronem Ludowej Republiki Magnifikatu jest św. Józef Robotnik. Sama nazwa kraju nawiązuje do Pieśni Maryi z I rozdziału Ewangelii wg św. Łukasza: Magnificat anima mea Dominum, co się tłumaczy jako: Wielbi dusza moja Pana. Nie mamy teokracji, hierokracji, ani religii państwowej. Struktura kościelna została zbudowana z zewnątrz przy udziale Kościoła Rotryjskiego. Zaowocowało to powołaniem Diecezji Magnifikatu, organizacją pielgrzymek i stosunkowo żywym życiem religijnym. Dziś gdy Rotria ma bardzo ograniczony dostęp do siebie, administracja kościelna stoi pod znakiem zapytania.

Demokracja
W przeszłości oprócz Partii Robotniczej Magnifikatu istniały inne formacje polityczne, które wysuwały postulaty monarchistyczne i kapitalistyczne. Warunkiem otrzymania praw wyborczych jest posiadanie obywatelstwa oraz pracy. Wszyscy obywatele wybierają i sprawują władzę na zasadzie demokracji bezpośredniej, stąd Prezydent LRM jest niejako primus inter pares.

Po więcej szczegółów zapraszam na naszą stronę internetową: https://prmagnificat.jimdofree.com/
Znajdują się tam odnośniki do forum, polsko- i anglojęzycznych informacji, prasy, aktów prawnych i wielu innych.
(-) Sekretarz Generalny Komitetu Centralnego Partii Robotniczej Magnifikatu
Prezydent Ludowej Republiki Magnifikatu
dr net. Tarsycjusz Operar
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wieczorne powitanie

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Świetna robota, sam przeczytam z zaciekawieniem!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wieczorne powitanie

Post autor: Roman Schädel »

Witam serdecznie w najpiękniejszym kraju mikroświata.
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wieczorne powitanie

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Roman Schädel pisze: 25 czerwca 2023, 13:37 Witam serdecznie w najpiękniejszym kraju mikroświata.
Jak ja lubię czytać takie posty. Miód na moje serce. :E
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wieczorne powitanie

Post autor: Joachim Cargalho »

W końcu doczytałem. No, opis jak wizytówka. Wszedłem na stronę główną, a tam moje imię i nazwisko wytłuszczonym drukiem. To na pewno się chwali jeśli artykuły na głównej są na bieżąco odświeżane.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wieczorne powitanie

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 29 czerwca 2023, 07:11 W końcu doczytałem. No, opis jak wizytówka. Wszedłem na stronę główną, a tam moje imię i nazwisko wytłuszczonym drukiem. To na pewno się chwali jeśli artykuły na głównej są na bieżąco odświeżane.
Już się wystraszyłem, że jesteś na jakiejś "wokandzie" wywieszony. Na szczęście chyba nie to było celem wypisania nazwiska Herr Cargalho. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Tarsycjusz Operar
Posty: 12
Rejestracja: 18 czerwca 2023, 22:18
Lokalizacja: Ludowa Republika Magnifikatu
Kontakt:

ODZNACZENIA

Re: Wieczorne powitanie

Post autor: Tarsycjusz Operar »

Roman Schädel pisze: 25 czerwca 2023, 13:37 Witam serdecznie w najpiękniejszym kraju mikroświata.
Cześć, Szczęść Boże!
(-) Sekretarz Generalny Komitetu Centralnego Partii Robotniczej Magnifikatu
Prezydent Ludowej Republiki Magnifikatu
dr net. Tarsycjusz Operar
Awatar użytkownika
Tarsycjusz Operar
Posty: 12
Rejestracja: 18 czerwca 2023, 22:18
Lokalizacja: Ludowa Republika Magnifikatu
Kontakt:

ODZNACZENIA

Re: Wieczorne powitanie

Post autor: Tarsycjusz Operar »

Femme Mystere pisze: 21 czerwca 2023, 18:50 Witam w Edelweiss @Tarsycjusz Operar ! Zapraszam do udziału w Edeliebe, które rozpocznie się w tę sobotę: viewforum.php?f=175
Dziękuję. Impreza była zacna. Fakt wzięcia przeze mnie udziału w Milionerach Miłości 1923 "z marszu" wzmocnił wrażenia :E
(-) Sekretarz Generalny Komitetu Centralnego Partii Robotniczej Magnifikatu
Prezydent Ludowej Republiki Magnifikatu
dr net. Tarsycjusz Operar
Awatar użytkownika
Tarsycjusz Operar
Posty: 12
Rejestracja: 18 czerwca 2023, 22:18
Lokalizacja: Ludowa Republika Magnifikatu
Kontakt:

ODZNACZENIA

Re: Wieczorne powitanie

Post autor: Tarsycjusz Operar »

Joachim Cargalho pisze: 29 czerwca 2023, 07:11 W końcu doczytałem. No, opis jak wizytówka. Wszedłem na stronę główną, a tam moje imię i nazwisko wytłuszczonym drukiem. To na pewno się chwali jeśli artykuły na głównej są na bieżąco odświeżane.
Cieszę się, że znalazłeś czas na przeczytanie tego i owego. Starałem się
😇 🙏

PS: mam nadzieję, że nie wrzucicie mnie do więzienia za używanie niekanonicznych emotikonów
(-) Sekretarz Generalny Komitetu Centralnego Partii Robotniczej Magnifikatu
Prezydent Ludowej Republiki Magnifikatu
dr net. Tarsycjusz Operar
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wieczorne powitanie

Post autor: Piotr Romanow »

Witaj Tarsycjuszu! Miło Cię powitać w kraju szarotków. Wybacz, że tak późno, ale widziałem narracje, dlatego też nie chciałem się wam mieszać. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rogatka graniczna - Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości