Aktywność forumowa Edelweiss

Władzę zwierzchnią w Edelweiss posiada Oberhaupt. To on czuwa, by "państwo rosło w siłę, a ludziom żyło się dostatniej". W tym miejscu znajduje się jego siedziba. Jeśli masz jakąś sprawę do niego, to dobrze trafiłeś.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aktywność forumowa Edelweiss 1922r.

Post autor: Joachim Cargalho »

Początkowy impet wytracił trochę ze swej prędkości, by w końcu zademonstrować nam aktualne możliwości. Patrząc globalnie, idzie nam całkiem nieźle. Myślę, ze nie ma co porównywać danych rok do roku. Natomiast na pewno przyszłość może przynieść nam ciekawe wydarzenia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11640
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aktywność forumowa Edelweiss 1922r.

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 11 kwietnia 2023, 15:20 Początkowy impet wytracił trochę ze swej prędkości, by w końcu zademonstrować nam aktualne możliwości. Patrząc globalnie, idzie nam całkiem nieźle. Myślę, ze nie ma co porównywać danych rok do roku. Natomiast na pewno przyszłość może przynieść nam ciekawe wydarzenia.
Ja bym to brał na kanwę ogólnego spadku, ale to tylko moja prywatna interpretacja. Jesli zaś chodzi o Edli, to nie ma tragedii. Liczy się to, że jesteśmy nadal razem. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1476
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aktywność forumowa Edelweiss 1922r.

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Spadek jak trafnie zauważył @Heinz-Werner Grüner dotyczy praktycznie wszystkich mikronacji.
Gdzieniegdzie jak w Edelweiss spadek jest dość zauważalny, z kolei w Muratyce i całej Unii Nordackiej mamy tendencję wzrostową ale poziom aktywności tylko pozornie może wydawać bardzo duży a to właśnie przez to że dotychczasowe górne limity aktywności Leocji, Sarmacji czy Edelweiss zniżyły się do jakiegoś sensownego dla nas (mieszkańców UN) poziomu.
Nie wspominam już przerwy świątecznej która spowodowała chwilowy przestój chyba wszędzie.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11640
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aktywność forumowa Edelweiss 1922r.

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 11 kwietnia 2023, 20:03 Spadek jak trafnie zauważył @Heinz-Werner Grüner dotyczy praktycznie wszystkich mikronacji.
Gdzieniegdzie jak w Edelweiss spadek jest dość zauważalny, z kolei w Muratyce i całej Unii Nordackiej mamy tendencję wzrostową ale poziom aktywności tylko pozornie może wydawać bardzo duży a to właśnie przez to że dotychczasowe górne limity aktywności Leocji, Sarmacji czy Edelweiss zniżyły się do jakiegoś sensownego dla nas (mieszkańców UN) poziomu.
Nie wspominam już przerwy świątecznej która spowodowała chwilowy przestój chyba wszędzie.
A to czasem trzeba zwolnić, nawet się zatrzymać,po to by na stacji benzynowej iść za potrzebą. Pamiętajmy, że później bak jest pełen i można dłuuuugo jechać. Tak teraz widzę Edelweiss. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aktywność forumowa Edelweiss 1922r.

Post autor: Joachim Cargalho »

I tak, i nie.
Pierwszy rok, był dla Edelweiss czasem dynamicznego rozwoju. Kreowaniem swojej mikronacyjnej przestrzeni, tworzenia fundamentów narracyjnych. Teraz obracamy się w tym, co już zbudowaliśmy. Powstał dom, który urządzamy, a wiadomo, że to jednak wznoszenie murów jest najbardziej widowiskowe.

Czy kryzys dotyka mikroświat, czy nie. My robimy swoje. Dla siebie.
Takie mamy aktualnie możliwości - i to nie w kontekście limitów, a wyłącznie zapotrzebowania.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11640
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aktywność forumowa Edelweiss 1922r.

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 11 kwietnia 2023, 21:21 I tak, i nie.
Pierwszy rok, był dla Edelweiss czasem dynamicznego rozwoju. Kreowaniem swojej mikronacyjnej przestrzeni, tworzenia fundamentów narracyjnych. Teraz obracamy się w tym, co już zbudowaliśmy. Powstał dom, który urządzamy, a wiadomo, że to jednak wznoszenie murów jest najbardziej widowiskowe.

Czy kryzys dotyka mikroświat, czy nie. My robimy swoje. Dla siebie.
Takie mamy aktualnie możliwości - i to nie w kontekście limitów, a wyłącznie zapotrzebowania.
Wznoszenie murów jest bardzo widowiskowe, ale szczerze wierzę w Edli, że i będą dobrze bawić się, żeby na tych murach położyć tynki i to te szlachetne-ozdobne. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11640
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aktywność forumowa Edelweiss 1922r.

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Umknęło mojej uwadze dodanie kwietniowej aktywności do pierwszego posta. Jakkolwiek cieszyć może pozycja wśród aktywnych mikronacji to kwiecień był dla nas miesiącem raczej słabym. Co tu dużo mówić, od pierwszych roztopów był po prostu najgorszy. Złożyło się na to sporo czynników, ale i tak nie ma co narzekać. Jakbym śmiał, skoro Wy, pomimo swoich problemów z realiozą (czy też wychodzeniem w góry) nawet jak znikacie na dłużej to wracacie i jesteście pełni energii! To mnie cieszy. Bądźmy jedną wielką rodziną, nawet jak jeden czasem musi być "zmruszałą ciotką", a drugi "spitym wujaszkiem", to i tak bawimy się razem doskonale! Oby tak dalej! ;)
:E :E :E
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aktywność forumowa Edelweiss

Post autor: Femme Mystere »

Musimy się jakoś rozkręcić! Ten rok generalnie nie zachwyca niestety.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11640
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aktywność forumowa Edelweiss

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 24 maja 2023, 17:50 Musimy się jakoś rozkręcić! Ten rok generalnie nie zachwyca niestety.
Jesli tylko chcecie to możemy!
1. Edeliebe (wielki czas poruszyć temat)
2. Pociągi (rozmowy trwają, są chętni do zamiany) - rozkręcenie wątków związanych ze stacją główną w Stadt Edelweiss.
3. Religie (chodzi mi po głowie własny panteon bóstw)
4. Futbol (liga w zasadzie mogłaby ruszyć, ale na spokojnie jak wszystko ustalimy też będzie dobrze)
5. Sprawy gospodarcze/rolne (tu akurat jest tak dużo do zrobienia, że ruszać się nie chce)
6. Armia
7. Fabuła teatralna - to co kreujecie jako sztuki do wystawienia
8. Wspinaczki górskie
9. Sklep, o którym pisałem "w schowku".

Tak, wiele wypisałem w 2minuty, a jeszcze nawet się nie zastanowiłem dobrze ile jeszcza dałoby się zgarnąć na już.
Powyższe podrzucam jako inspirację, ale nie wiem czy pomoże. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aktywność forumowa Edelweiss

Post autor: Joachim Cargalho »

Do uzupełnienia dane za maj:

648 - postów i 3 miejsce w klasyfikacji mikronacyjnych konstruktorów.

Jakiś rodzinny komentarz do tego? :E
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siedziba Oberhaupta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Anastasia Windsachen, Femme Mystere i 1 gość