Siedziba Władz

Władzę zwierzchnią w Edelweiss posiada Oberhaupt. To on czuwa, by "państwo rosło w siłę, a ludziom żyło się dostatniej". W tym miejscu znajduje się jego siedziba. Jeśli masz jakąś sprawę do niego, to dobrze trafiłeś.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Władz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 04 sierpnia 2023, 20:49 Nie lękajcie się!
Lepiej módlcie się, by Oberhaupt nie zaprzedał nas na tym pijackim spotkaniu!
Dużo nie brakowało! :D Dałem sobie jednak radę. ;)
Coś tam podpisano, coś tam wypito...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Władz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

ORĘDZIE DO NARODU
z okazji mikronacyjnego II.zjazdu leockiego
Edle moje,
Przyjaciele,

Jestem. Przeżyłem, przetrwałem. Nie do końca świadom co chciałbym Wam przekazać, czuje się w powinności coś nakreślić. Bo w sumie dlaczego nie?
Zacznijmy zatem krótką opowiastkę co i jak w podróży do samego miejsca zdarzenia, a więc Torunia. Tego realnego Torunia, jakby ktoś miał wątpliowści.

Po porannych obowiązkach służbowych i zwolnieniu się z nich w okolicach godziny 13:00 udałem się na krótki spoczynek do miejsca zamieszkania, a następnie przygotowawszy bagaże i "prowiant", pożegnaniu się z bliskimi, udałem się na Dworzec Główny oddalony o jakieś 15-20 minut via automobil. Tak się sympatycznie złożyło, że transport miałem zapewniony "od drzwi do drzwi".

Moją godziną "0" była 14:55 - o ten ruszałem. Trasa do pokonania - według biletu zaledwie 141km i w zamyśle 1:30h jazdy IC. To nic w porównaniu z tym co pokonac musieli inni, w szczególności Jego Świątobliwość Piwski...
Po "wpadce" (a raczej "wypadce" frytkowej) i rozmowach dworcowych o kierunku jazdy pociągu w końcu zasiadłem w przedziale.

Podróż minęłą błyskawicznie, a powód to głównie zasługa wymiany zdań na discordowym polu i całkiem krótkiej podróży. Co nie oznacza, że nie obyło się bez przygód. Po godzinie podróży - pewnie sam zainteresowany sprecyzowałby dokładniej, doszły mnie słuchy, że Herr Surmie "zaginął środek lokomocji". To też poratował się moim. Koniec końców dołączył do pociągu którym jechałem ja i już przed samą destynacją mogliśmy się spotkać i zacząć już dysputy mikronacyjne.

Pociąg punktualnie wjeżdża na peron Toruń Główny, gdzie czeka na nas jednoosobowa delegacja namiestnikowska. Czcigodny Romański powitał nas uściskiem dłoni i uśmiechem od ucha do ucha. To było całkiem miłe, bo nie spodziewałem się tego w ogóle. Jako, że droga piesza to raptem 5-7 minut, którą pokonaliśmy w tempie ekspresowym, widok czekającego Herr Dex'a tylko rozpromienił moje lico.

Kolejne zaskoczenie, to znakomicie przygotowana "wyprawka" Wielkiego Marszałka względem mojej skromnej osoby, za co jeszcze raz serdecznie chciałem podziękować.
Następny szok... Rozliczenie za kije do flag...w wersji cyfrowej w palatynach leockich. Cudo! Pomysłów Namiestnikowych to jeszcze nie wyczerpało. Było tego zdecydowanie więcej.

Następnie pojawiła się delegacja lumeryjska, jeszcze wtedy niepełna, ale liczna! W każdym razie po wstępnych rozmowach, każdy rozszedł się na moment, by powrócić "odświeżonym" i stanąć do zawodów, kto więcej wypije i dlaczego pokój numer 2 wypił najwięcej...
Mieszkańcami "owego pokoju" byłem ja i Ronon... Wyszliśmy z założenia, że nie ma na co czekać i przystąpiliśmy do "działania". :)

W między czasie warto wspomnieć, że Palatynat spisał się na "medal" odnośnie organizacji imprezy. Za całokształt dziękuje w imieniu swoim, ale myślę, że także wszystkich innych współzjazdowiczów, Herr Oswaldowi i Herr Orjonowi, którzy udowodnili, że można zrobić coś wielkiego. ;)
Nie zawiedli oczywiście namiestnicy, którzy to witali każdego szklaneczką do "rudej", magnesikiem z roznegliżowaną Matką Prokrastynacją i... przewspaniałą torbą zakupową Lewka! Kto nie ma niech żałuje. Ja będę nosił dumnie po realnych domach towarowych. :)

Jak się domyślacie, dalsze szczegółowe rozmowy odbywały się w przyjaznej atmosferze, poza niewielkimi incydentami, których wyjawiać oczywiście nie zamierzam to i tak oceniłbym wartość dyskusji na celującą.
Tyle tematów przewinęło się w tych rozmowach, że chyba nie będę w stanie odtworzyć ich nawet w przypływie jakiegoś fenomenalnego olśnienia.

Wypunktuje tylko te, które przypomne sobie w tej chwili: ustalenie sezonu RMAW, przedługie doszukiwanie się warunków określajacych mapowe aktualizacje, rozgrywki w warunkach wojennych, jakie browary pije JKM Rafał, kto się z kim nie bardzo lubi, czymże jest U(...)ina, przewiń Ukrainkę w prawo, dlaczego JŚ Piwski mówi z przepiękną intonacją z prędkością światła, tyrolska czy gulasz angielski, obstawianie jako pozbycie się państwowego skarbca, dlaczego 17 belek jest gorsze niż 20 w obronie, rozmowy Hippogriffów w trójkącie z Grünerem, jak Hrabia został kapitanem, Nie pytać więcej Jacka o moją zagubioną torbę, bo mamy wspaniałych kolegów, jak śpiewać hymny to po całym ośrodku, czy Elekt trafi do klubu gier pewnej uczelni... i tak dalej i tak dalej...

Myślę, że nie ma co rozwijać żadnych z wydarzeń, ale Ci co pamiętają choćby i jeden na pewno uśmiechną się na moment. Z resztą każdy miał swoje chwile, o których pewnie ja nie mam zielonego pojęcia.
Rozstania nadszedł czas, żegnał nas niewielki deszczyk, ale myślę, że całe 21 osób, których się doliczyliśmy jako uczestników 2.ZL miało serce wypełnione promieniami radości.
Skrócę to przydługie pisanie, bo realnie czas wrócić do pracy i zachęcam każdego do spisania swoich wspomnień.

(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Władz

Post autor: Joachim Cargalho »

Pięknie.
Brakuje post scriptum: Oczekujący na mnie lewy faktotum został zbyty na rzecz pyz :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Alfred Fabian Stempel
Oktoberfestmeister 1922
Posty: 264
Rejestracja: 01 marca 2022, 18:52

ODZNACZENIA

Re: Siedziba Władz

Post autor: Alfred Fabian »

czy Elekt trafi do klubu gier pewnej uczelni...
Trafi już w przyszłym roku (jak dostaniemy nowy budżet! (i bynajmniej nie jest to warunek zakupienia gry, tylko jej termin :lol: ) )
Obrazek
Każdy Winkuliczyk ma te trzy cechy
Leocki kunszt, sarmacką elegencję i edelwajski splendor
~JKW Mateusz I, Król-Senior Związku Winkulijskiego
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Władz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 07 sierpnia 2023, 19:41 Pięknie.
Brakuje post scriptum: Oczekujący na mnie lewy faktotum został zbyty na rzecz pyz :lol:
Fakt! Rano pisząc zapomniałęm o tym, choć to było bardzo miłe! Nie spodziewałem się. Szkoda, że się nie udało, ale czas serio mnie naglił...
Alfred Fabian pisze: 07 sierpnia 2023, 19:41
czy Elekt trafi do klubu gier pewnej uczelni...
Trafi już w przyszłym roku (jak dostaniemy nowy budżet!)
A widzisz! Zadziałałeś!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Alfred Fabian Stempel
Oktoberfestmeister 1922
Posty: 264
Rejestracja: 01 marca 2022, 18:52

ODZNACZENIA

Re: Siedziba Władz

Post autor: Alfred Fabian »

Heinz-Werner Grüner pisze: 07 sierpnia 2023, 19:43
Joachim Cargalho pisze: 07 sierpnia 2023, 19:41 Pięknie.
Brakuje post scriptum: Oczekujący na mnie lewy faktotum został zbyty na rzecz pyz :lol:
Fakt! Rano pisząc zapomniałęm o tym, choć to było bardzo miłe! Nie spodziewałem się. Szkoda, że się nie udało, ale czas serio mnie naglił...
Alfred Fabian pisze: 07 sierpnia 2023, 19:41
czy Elekt trafi do klubu gier pewnej uczelni...
Trafi już w przyszłym roku (jak dostaniemy nowy budżet!)
A widzisz! Zadziałałeś!
Jeszcze w Toruniu! :D
Obrazek
Każdy Winkuliczyk ma te trzy cechy
Leocki kunszt, sarmacką elegencję i edelwajski splendor
~JKW Mateusz I, Król-Senior Związku Winkulijskiego
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Władz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Alfred Fabian pisze: 08 sierpnia 2023, 18:20
Heinz-Werner Grüner pisze: 07 sierpnia 2023, 19:43
Joachim Cargalho pisze: 07 sierpnia 2023, 19:41 Pięknie.
Brakuje post scriptum: Oczekujący na mnie lewy faktotum został zbyty na rzecz pyz :lol:
Fakt! Rano pisząc zapomniałęm o tym, choć to było bardzo miłe! Nie spodziewałem się. Szkoda, że się nie udało, ale czas serio mnie naglił...
Alfred Fabian pisze: 07 sierpnia 2023, 19:41

Trafi już w przyszłym roku (jak dostaniemy nowy budżet!)
A widzisz! Zadziałałeś!
Jeszcze w Toruniu! :D
Nie tracisz czasu na zabawy Herr Dżek!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Alfred Fabian Stempel
Oktoberfestmeister 1922
Posty: 264
Rejestracja: 01 marca 2022, 18:52

ODZNACZENIA

Re: Siedziba Władz

Post autor: Alfred Fabian »

Heinz-Werner Grüner pisze: 08 sierpnia 2023, 20:04
Alfred Fabian pisze: 08 sierpnia 2023, 18:20
Heinz-Werner Grüner pisze: 07 sierpnia 2023, 19:43

Fakt! Rano pisząc zapomniałęm o tym, choć to było bardzo miłe! Nie spodziewałem się. Szkoda, że się nie udało, ale czas serio mnie naglił...


A widzisz! Zadziałałeś!
Jeszcze w Toruniu! :D
Nie tracisz czasu na zabawy Herr Dżek!
W sprawach wagi istotnej nie ma czasu na zwłokę. Czasami trzeba poświęcić nawet kilka minut (ale broń Matko Prokrastynacjo poświęcać więcej) na zjeździe. Na szczęście, takich spraw nie ma wiele.
Obrazek
Każdy Winkuliczyk ma te trzy cechy
Leocki kunszt, sarmacką elegencję i edelwajski splendor
~JKW Mateusz I, Król-Senior Związku Winkulijskiego
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Władz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Alfred Fabian pisze: 10 sierpnia 2023, 08:41
Heinz-Werner Grüner pisze: 08 sierpnia 2023, 20:04
Alfred Fabian pisze: 08 sierpnia 2023, 18:20

Jeszcze w Toruniu! :D
Nie tracisz czasu na zabawy Herr Dżek!
W sprawach wagi istotnej nie ma czasu na zwłokę. Czasami trzeba poświęcić nawet kilka minut (ale broń Matko Prokrastynacjo poświęcać więcej) na zjeździe. Na szczęście, takich spraw nie ma wiele.
Dobre podejście do tematu.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Władz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Dziś oberhaupt udaje się do Palatynatu Leocji na tajne rozmowy, o równie tajnym sojuszu i na przetajne konwersacje z Palatium i Gwardią Palatynatu Leocji.

Więcej wkrótce...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siedziba Oberhaupta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość