Siedziba Władz

Władzę zwierzchnią w Edelweiss posiada Oberhaupt. To on czuwa, by "państwo rosło w siłę, a ludziom żyło się dostatniej". W tym miejscu znajduje się jego siedziba. Jeśli masz jakąś sprawę do niego, to dobrze trafiłeś.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Władz

Post autor: Femme Mystere »

Chciałabym uczestniczyć przynajmniej w fazie projektowej. Kolej będzie przecież istotna dla Landwirtschaftsagentur!!! Potrzebujemy nie tylko torowisk, ale także taborów do przewożenia zboża.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Władz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 28 marca 2024, 09:22 Chciałabym uczestniczyć przynajmniej w fazie projektowej. Kolej będzie przecież istotna dla Landwirtschaftsagentur!!! Potrzebujemy nie tylko torowisk, ale także taborów do przewożenia zboża.
Cieszy mnie tak rychłe zaangażowanie. Czyli rozumiem, że będzie chciała Szanowna odpowiadać również za przygotowanie taboru towarowego, a nie tylko osobowego? Nie ukrywam, że o tym zapomniałem, ale od czego są światli Edle. :)
Pozostaje nam jeszcze chwilkę się dookreślić i zastanawiać jakie ilości wszelkiej maści lokomotyw i wagonów będziemy potrzebowali. Ja także się do tego odniosę, ale to już w odpowiednim wątku do tego, jak tylko ustalimy fakty, kto za co odpowiada.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Władz

Post autor: Femme Mystere »

Warto chyba rozważyć też tabor, który transportować będzie węgiel do elektrowni.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Władz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 28 marca 2024, 09:35 Warto chyba rozważyć też tabor, który transportować będzie węgiel do elektrowni.
Oczywiście! Tym bardziej, że "potencjalne" dostawy odbywają się z ziem ZSKHiW do nas już od... dawna. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Władz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

W nawiązaniu do weekendowej wizyty Oberhaupta Grünera w Królestwie Voxlandu uprzejmie informujemy o planie wizyty:

"W dniach 6-7 kwietnia 2024 roku zgodnie z zapowiedzią Królestwo Voxlandu odwiedzi Herr Oberhaupt Heinz-Werner Grüner celem oficjalnego nawiązania stosunków międzynarodowych pomiędzy Królestwem a Kotliną Edelweiß. Dwór Królewski na polecenie Jego Królewskiej Mości publikuje plan wizyty.

April 6. 2024 jahr – Samsdag

12:00 – Przylot delegacji Kotliny Edelweiß na lotnisko Vox-Baugenoff oraz przywitanie przez urzędników królewskich.
12:15 – Wylot śmigłowcem do Burg Drakonnest.
12:50 – Powitanie Oberhaupta Grünera przez Parę Królewską oraz wspólne rozmowy pomiędzy przywódcami.
13:30 – Wymiana podarunkami oraz odznaczeniami.
13:45 – Podpisanie dokumentów oraz konferencja prasowa.
20:00 – Bankiet na cześć Herr Oberhaupta.

April 7. 2024 jahr – Sonndag

11:30 – Przelot Pary Królewskiej i delegacji Kotliny na lotnisko Vox-Baugenoff, a następnie przejazd do Pałacu Królewskiego.
12:15 – Wspólne śniadanie, a następnie zwiedzanie Pałacu.
13:30 – Przejazd do budynku przygotowanego pod ambasadę Kotliny Edelweiß.
13:50 – Oficjalne otwarcie ambasady połączone ze spotkaniem Pary Królewskiej oraz Herr Oberhaupta z miejscową mniejszością Edelweiß w Królestwie.
16:00 – Przejazd delegacji Kotliny Edelweiß na lotnisko oraz pożegnanie przez HKH Konigprinsa.

W razie jakichkolwiek zmian dotyczących wizyty Dwór Królewski będzie informował społeczeństwo na bieżąco. Zapraszamy osoby chętne do złożenia pytań zadawanych na konferencji prasowej o kontakt z Wydziałem Prasowym Dworu Królewskiego."



ŻRÓDŁO: https://gov.voxland.org.pl/kommunikates ... -edelweis/
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Władz

Post autor: Joachim Cargalho »

Czy my w którejkolwiek odmianie użyliśmy litery eszett (ẞ) w nazwie państwa?

Pytam jako ciekawostka, bo bardzo mnie zaskoczyła ta pisownia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Władz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 02 kwietnia 2024, 22:09 Czy my w którejkolwiek odmianie użyliśmy litery eszett (ẞ) w nazwie państwa?

Pytam jako ciekawostka, bo bardzo mnie zaskoczyła ta pisownia.
NIby nic nie stoi na przeszkodzie by to używać, ale u mnie głównym czynnikiem na ograniczenie były czcionki wykorzystywane w różnych formach. Nie zawsze jest "podwójne s".
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Krzysztof Windsor Stempel
Posty: 184
Rejestracja: 28 marca 2022, 19:31

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Władz

Post autor: Krzysztof Windsor »

Jeśli o nas chodzi to mamy zapis, że w j. voxlandzkim ss jest zawsze ß.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Władz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Krzysztof Windsor pisze: 03 kwietnia 2024, 09:00 Jeśli o nas chodzi to mamy zapis, że w j. voxlandzkim ss jest zawsze ß.
No bo tak chyba i u nas winno być prawidłowo, ale jak wspomniałem... czcionki. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Krzysztof Windsor Stempel
Posty: 184
Rejestracja: 28 marca 2022, 19:31

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Władz

Post autor: Krzysztof Windsor »

Heinz-Werner Grüner pisze: 03 kwietnia 2024, 09:20
No bo tak chyba i u nas winno być prawidłowo, ale jak wspomniałem... czcionki. :D
Realny j. niemiecki mówi, że: "Jeśli samogłoska jest długa lub akcentowana, piszesz ß. Jeśli samogłoska jest krótka lub nieakcentowana, piszesz ss". Więc nie zawsze 😂
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siedziba Oberhaupta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości