Siedziba Władz

Władzę zwierzchnią w Edelweiss posiada Oberhaupt. To on czuwa, by "państwo rosło w siłę, a ludziom żyło się dostatniej". W tym miejscu znajduje się jego siedziba. Jeśli masz jakąś sprawę do niego, to dobrze trafiłeś.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11790
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Siedziba Władz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

- - - - - - - - - -
Siedziba Oberhaupta Edelweiss

budynek władzy
Obrazek
"Der Sitz" - jak potocznie zaczęto zwać budynek powstał jeszcze w XIX wieku. Dokładnej daty nikt nie spamiętał. Natomiast 10 czerwca 1921 roku, nowo mianowany Oberhaupt Grüner wybrał ten budynek na swoją siedzibę, gdyż był jednym z najlepiej zachowanych w Dolinie. Wcześniej mieścił się tutaj ratusz miejski. Ze względu na scentralizowaną władzę, pełni tę funkcję nadal, jednak w chwili obecnej za rozwój stolicy regionu odpowiada Oberhaupt.

W tym miejscu swoje główne biuro ma Oberhaupt. To tutaj przyjmuje wszystkich petentów i zapewne odbywa liczne spotkania. We wnętrzach nie ma zbytniego przepychu. Ot, schludne pomieszczenia, Charakterystyczne mają być natomiast korytarze. Docelowo na ścianach i podestach mają pojawiać się pamiątki przywiezione z podróży zagraniczych, ale i prezenty od lokalnych i międzynarodowych dygnitarzy, którzy gościli w "der Sitz"...

W piwnicach Siedziby szykowane są specjalne pomieszczenia. Na razie projekt jest jednak utajniony.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11790
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Władz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Właśnie za...niedługo powrócimy ze Socjalistycznego Królestwa, ale zanim to nastąpi chciałem się pochwalić, że otrzymałem w dniu dzisiejszym Monarchosocjalistyczny Order Lasów Iglastych. Jest mi niezmiernie miło z tego tytułu.
Czas dodać do kolekcji.
:E :E :E
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11790
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Władz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Tego to nawet moja wyobraźnia nie ogarnęła. :)

http://www.cesarstwoniemieckie.darmowef ... n.html#new

Także jestem Heinz-Werner Grüner a z nadania austriackiego i niemieckiego "von". :)

Zamek Eltz i 50 hektarów bawarskiej ziemi nie dostaje się przecież codziennie, będzie gdzie na wakacje jeździć. ;)
Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11790
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Władz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

No i stało się! Po honorowym obywatelstwie teutońskim, zostałem wyróżniony w kolejnym państwie. To moja "ukochana" Leocja. Od 2 kwietna 1922 zostałem honorowym obywatelem Palatynatu Leocji.
Serdeczne dzięki!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Władz

Post autor: Femme Mystere »

Gratulacje, Herr Oberhaupt. Gdyby istniały mikronacyjne noble, zdobyłbyś takiego pokojowego.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11790
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Władz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 02 kwietnia 2022, 14:00 Gratulacje, Herr Oberhaupt. Gdyby istniały mikronacyjne noble, zdobyłbyś takiego pokojowego.
Pamiętajmy też, że wywołuje wojny (podczas rajdów). :D :D :D

Frau Augentrost dziękuję!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3916
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Władz

Post autor: Joachim Cargalho »

Serdecznie gratuluję uzyskanego honorowego obywatelstwa. No i te wcześniejsze ziemie, które gdzieś mi umknęły. Mam nadzieję, że zbudujemy tam jakiś "dworek letniskowy" i wszyscy będziemy mieli do niego klucze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11790
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Władz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 06 kwietnia 2022, 18:30 Serdecznie gratuluję uzyskanego honorowego obywatelstwa. No i te wcześniejsze ziemie, które gdzieś mi umknęły. Mam nadzieję, że zbudujemy tam jakiś "dworek letniskowy" i wszyscy będziemy mieli do niego klucze.
Szczerze powiem, że ten zamek to ja chętnie właśnie w taki sposób bym wykorzystywał. Jeśli tylko ktoś będzie miał ochotę to zapraszam do neigo.

Co pod honorowych obywatelstw (to już moje drugie!) to oczywiście leockie cieszy szczególnie, ze względu na to, że mam tam zawartych naprawdę kilka dobrze rokujących znajomości. I Dziękuję bardzo!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11790
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Władz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jako, że "kolekcja" nie może być za mała, a rozpieszczanie mojej osoby trwa, muszę sobie przypominać czasem co posiadam.

Wrzucam tutaj, żeby mi nie zginęło w gąszczu postów, przy okazji jeszcze raz dziękując.
Obrazek
Wierna kopia "józkowych nart" otrzymana od JKM Arkadiusza Maksymiliana
Historyczne początki narciarstwa sarmackiego nierozerwalnie połączone są z osobą tzw. Józka Smreka Gonsienicy, zwanego Psichwostem. Ten zmyślny góral, mieszkający w okolicy Harzu niejednokrotnie narzekał na zasypane przełęcze i górskie ścieżki. Podróże saniami nie były mu w smak, tak samo używanie śnieżnych rakiet. Legenda głosi, iż razu pewnego opiwszy się lokalnej okowity pędzonej na suszonej żurawinie zarzekł się, że prędzej na sztachetach od płotu zjedzie niż wsiądzie na sanie. Jak obiecał, tak zrobił. Tak oto zrodziła się narciarska tradycja w Sarmacji, a Józek przeszedł do historii jako pierwsza ofiara śmiertelna tegoż sportu. Narty, wykonane z legendarnych józkowych sztachet są do dzisiaj przechowywane w grodziskim muzeum, jak jeden artefaktów sarmackiej kultury i sportu.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3916
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Władz

Post autor: Joachim Cargalho »

Bardzo fajny upominek! Delegacja Księstwa Sarmacji błysnęła kreatywnością! Możesz przetestować, gdy @Horace Richelieu przygotuje stoki! :D
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siedziba Oberhaupta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość