Aktywność forumowa Edelweiss

Władzę zwierzchnią w Edelweiss posiada Oberhaupt. To on czuwa, by "państwo rosło w siłę, a ludziom żyło się dostatniej". W tym miejscu znajduje się jego siedziba. Jeśli masz jakąś sprawę do niego, to dobrze trafiłeś.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11787
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aktywność forumowa Edelweiss 1922r.

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 03 stycznia 2023, 21:27 Poprzeczka może wisieć, nie musimy przez nią skakać.
Ja to bardziej podaje jako pokaz naszych możliwości. Świat się nie zawali nawet jak osiągniemy połowę z tego, byle byśmy się widywali. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3916
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aktywność forumowa Edelweiss 1922r.

Post autor: Joachim Cargalho »

Gdyby ktoś się zastanawiał, czy styczeń w naszym wykonaniu był słaby w skali Mikroświata, odpowiedź brzmi: Nie.
Na dziś, 670 styczniowych postów, to trzeci miesięczny wynik. Pierwsza, trochę oszukana z tytułu rajdu, statystyka Lumerii (1618); druga, w tradycyjnym ujęciu, niedościgniona Sarmacja (1411) - gratuluję; czwarta, niespodziewanie Bialenia (613).
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11787
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aktywność forumowa Edelweiss 1922r.

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Lumerii pomogliśmy, jako mikroświat na pewno. Jestem ciekaw jej wyniku, jak zostaną już odjęte te wszystkie dni rajdowe.
Sarmacja miło zaskakuje,a Bialenia, dla mnie było to do przewidzenia. Czułem nosem, że się odradzają. Czasem śledzę "ukradkiem", to i zauważyłem zwiększenie ilości osób aktywnych.
Nie mniej "podium" powinno nas cieszyć, czy wynik musi? Nie. Ja Sam wiem, że byłem w stanie być aktywniejszy i to bardzo. No, ale kiedyś musimy mieć kryzysy. Oby tylko takie. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3916
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aktywność forumowa Edelweiss 1922r.

Post autor: Joachim Cargalho »

Nie jestem pewien, czy powinniśmy mówić o kryzysie.

W ostatni miesiącu całkiem sporo się wykreowało, w tym przede wszystkim ekspedycja @Albert Fryderyk de Espada wraz z nową osadą.
Styczeń to też czas, w którym zawiązał się Landwirtschaftsagentur prowadzony przez @Femme Mystere.
Jakieś tam pomysły były dla wojska @Piotr Romanow, a @Ronon Dex również nie próżnował w tematach, które dają nam dużą jakość.
@Sophie zwróciła uwagę na działalność kulturową, a jeszcze na przełomie roku zachwycała nas swoimi muzycznymi kompozycjami.
Trwają dyskusje na temat zawiązania krajowej ligi piłkarskiej.
@Fabio Rhyner rusza z elektrownią, a nieco przygaszony potencjał oczekuje na swój prime time u @Roman Schädel oraz @Ernst Zerbröckeln.

No i oczywiście z utęsknieniem czekamy na powrót @Isabella Swann.

Kiedy kopiesz fundamenty widać niewiele, ale na nich można wznosić wysokie budowle. :E
I to wszystko wydarzyło się w ostatnich "kryzysowych" tygodniach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11787
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aktywność forumowa Edelweiss 1922r.

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Zostałem źle zrozumiany, ja nie piszę o tym, że mamy słabą aktywność, kryzys, to ja go miałem i sam sobie mam wiele do zarzucenia. Styczeń i tak wydaje się właśnie bardziej "konkretny" w dyskusjach i to mnie własnie buduje.

Jeśli zostało odebrane to w ten sposób, że coś komuś zarzucam to mea culpa.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 696
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aktywność forumowa Edelweiss 1922r.

Post autor: Ronon Dex »

Joachim Cargalho pisze: 31 stycznia 2023, 09:26 Nie jestem pewien, czy powinniśmy mówić o kryzysie.
O kryzysach w Mikroświecie to słyszę od czasu gdy w nim się znalazłem czyli początek 2014... i jakoś nie upadł.
Joachim Cargalho pisze: 31 stycznia 2023, 09:26 Kiedy kopiesz fundamenty widać niewiele, ale na nich można wznosić wysokie budowle. :E
I to wszystko wydarzyło się w ostatnich "kryzysowych" tygodniach.
I tutaj się całkowicie zgadzam... czasem by coś powstało wymaga to trochę pracy, przemyśleń itd. pozaforumowych.

Osobiście przywiązuję niewielką wagę do tych "rankingów aktywności", oczywiście nie może być tak, że jest pusto i cicho, ale jednocześnie dla mnie wartość ma jakość, a nie ilość postów. A Edelweiss właśnie stawia na jakość i to mnie tutaj przyciągnęło i trzyma, pomimo okresów kiedy to zwyczajnie i realowo po prostu brakuje czasu na taką zabawę. Wtedy wolę milczeć niż pisać jednozdaniowe posty "o niczym".

Naprawdę nie jest sztuką "nabicie" masy postów... zwykle jedno-, dwuzdaniowych. Tylko, że kraje, w których to się preferuje stają się "mdłe i nijakie". Lepiej trzymajmy tak jak teraz... może napiszemy mniej, ale będą to posty, które chce się przeczytać, w które ktoś włożył trochę przemyśleń i pracy.

Ktoś chce ilości? A jaki to problem? Zróbmy sobie głosowanie nad wszystkim i już jest nabite te kilkanaście postów dziennie... "tak", "nie", "wstrzymuję się". Tylko po co?
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11787
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aktywność forumowa Edelweiss 1922r.

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Oczywiście, nie dajmy się zwariować, ale ja na przykład wiem, że dałem siebie za mało i mam przez to problem. Nikogo przecież nie będę gonił, z resztą chyba nigdy nie goniłem, że pisze za mało czy za dużo.
Wiadomo, że tworzenie kontentu, szczególnie tego dobrego wymaga przygotowań. Kto jak kto ale Edle wiedzą to doskonale.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3916
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aktywność forumowa Edelweiss 1922r.

Post autor: Joachim Cargalho »

Z kronikarskiego obowiązku. W lutym napisaliśmy 584 posty co dało nam czwarte miejsce wśród mikronacji. Przed nami Sarmacja (799), Winkulia (777) oraz RON (667).
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11787
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aktywność forumowa Edelweiss 1922r.

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 01 marca 2023, 23:04 Z kronikarskiego obowiązku. W lutym napisaliśmy 584 posty co dało nam czwarte miejsce wśród mikronacji. Przed nami Sarmacja (799), Winkulia (777) oraz RON (667).
To i ja dodam, bo w pierwszym poście również uzupełniłem.
Aktywność to aktywność i nieważne jak się ją zdobywa, ale warto zwrócić uwagę, że Winkulia 578 postów zaliczyła podczas rajdów... Czy to przypadek? :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11787
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aktywność forumowa Edelweiss 1922r.

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Marzec zakończony i można podać statystyki aktywności. Są one radujące patrząc w stosunku do innych mikronacji, ale pokazują, że w stosunku rok do roku aktywność stabilizuje się w okolicach 1000 postów. To oczywiście i tak bardzo dużo i serdecznie dziękuje wszystkim za aktywność.

W marcu napisaliśmy 946 postów, co dało nam najlepszy wynik wśród wszystkich mikronacji. Druga Sarmacja miała o 25 postów mniej, ale już cała Unia Nordacka (Muratyka, Czesnorad, Kiriania i Hawiland) - 641.

Jeśli utrzymamy tą tendencję w kwietniu to ja bedę przeszczęśliwy, tym bardziej, że prace ogrodowe zmuszą wszystkich do wyjścia w teren. :)

Serdecznie dziękuje wszytskim Edlom i naszym przyjaciołom za obecność na tym forum.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siedziba Oberhaupta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość