Aktywność forumowa Edelweiss

Władzę zwierzchnią w Edelweiss posiada Oberhaupt. To on czuwa, by "państwo rosło w siłę, a ludziom żyło się dostatniej". W tym miejscu znajduje się jego siedziba. Jeśli masz jakąś sprawę do niego, to dobrze trafiłeś.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aktywność forumowa Edelweiss

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Nie wiem czy zauważyliście trend, ale ostanimi czasy, w drugim kwartale tego roku na siłę tworzone są państwa jednoosobowe. Jest tego naprawdę zatrważająca ilość. A to dopiero początek, z tego co wiem to tworzą się grupy, podgrupy, członkostwa itd. by działać każdy sam, ale na wspólnych forach. O części już informowano, a o części pewnie się niedługo dowiemy. Czy to dobre, czy nie? Co o tym sądzicie?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aktywność forumowa Edelweiss

Post autor: Joachim Cargalho »

Nie zauważyłem tego trendu, natomiast jeśli cały czas działa o w obrębie jakiejś konfederacji, ciężko mówić o tym, ze są to mikronacje jednosobowe. Jakieś przykłady oprócz dawnego Czesnoradu i ich związku? No i Ardemii...
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aktywność forumowa Edelweiss

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 06 lipca 2023, 10:47 Nie zauważyłem tego trendu, natomiast jeśli cały czas działa o w obrębie jakiejś konfederacji, ciężko mówić o tym, ze są to mikronacje jednosobowe. Jakieś przykłady oprócz dawnego Czesnoradu i ich związku? No i Ardemii...
Jest Orbita jako protoplasta i "coś się tworzy". Niestety nie jestem uprawniony do rozpowszechniania info.
Chodzi mi jednak o te wszystkie Osieki Herr Piwskiego, które działają gdzieś w obrębie Pollinu (choć w zasadzie to nie wiem czy Osiek jest jednoosobowy i na Pollinie) i jego kolegów. Kamrade Drenin sam informował o powstawaniu RLS. Co prawda tam chyba rządzić ma Herr Brzęczyszczykiewicz, ale jest tego mnogo. Powstać ma przecież i Orda Ordyńskiego.
Ja nie widzę w tym nic zdrożnego, ale dopytuje co sądzicie.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aktywność forumowa Edelweiss

Post autor: Joachim Cargalho »

No to tak jak piszę, skoro ma to działać w obrębie konfederacji, nadal będzie to twór wieloosobowy. Trend chyba dosyć stabilny - wcześniej nazywany yoyonacjami. Istnieje jakaś szansa na przyciągnięcie nowych osób - może znajomych - którzy zakotwiczą w mikroświecie na dłużej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aktywność forumowa Edelweiss

Post autor: Femme Mystere »

Wygląda na to, ze mikronacje nie odpowiadają dzis już nawet na potrzeby samych mikronautów ;)
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aktywność forumowa Edelweiss

Post autor: Joachim Cargalho »

To zabrzmiało jak poważna myśl. Może problemem powoli staje się fakt, że mikronauci sami nie wiedzą czego chcą?
Obrazek
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aktywność forumowa Edelweiss

Post autor: Roman Schädel »

Femme Mystere pisze: 07 lipca 2023, 13:45 Wygląda na to, ze mikronacje nie odpowiadają dzis już nawet na potrzeby samych mikronautów ;)
Edelweiss nam odpowiada. Nie wyobrażam sobie być gdzie indziej. Ten klimat i ludzie są niewpotarzalni.
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 555
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aktywność forumowa Edelweiss

Post autor: Sophie »

Heinz-Werner Grüner pisze: 06 lipca 2023, 09:44 Nie wiem czy zauważyliście trend, ale ostanimi czasy, w drugim kwartale tego roku na siłę tworzone są państwa jednoosobowe. Jest tego naprawdę zatrważająca ilość. A to dopiero początek, z tego co wiem to tworzą się grupy, podgrupy, członkostwa itd. by działać każdy sam, ale na wspólnych forach. O części już informowano, a o części pewnie się niedługo dowiemy. Czy to dobre, czy nie? Co o tym sądzicie?
Uważam, że to dosyć ciekawe, jednak należałoby trochę bardziej zagłębić się w temat, aby utworzyć inne, rozleglejsze wnioski. Ciekawym jest fakt tworzenia konfederacji państw jednoosobowych. Jednak jak wspomniałam musiałabym się zagłębić. Co do Osieka i tym podobnych. Z tego co mi wiadomo wszystko działa w obrębie minecrafta, serwera discord i (chyba) nie wielu zewnętrznych systemów informatycznych (Osiek miał mieć stawiany bank). Myślę, że ciężko by było zwerbować osoby z tak działającej społeczności do Nas, jednak może udało by się może wytworzyć jakiś system wymian? (W Sarmacji działa system informacji z Osieka do KS i z KS do Osieka) Cały tem twór jest ogólnie dosyć specyficzny, działa to jako jedna społeczność jednak w jej skład wchodzi wiele krajów(?). Myślę, że dobrym pomysłem byłoby szukanie podobnych społeczności jednak opartych tylko i wyłącznie o discorda, można by tam reklamować naszą społeczność. Jednak ogólnie rzecz biorąc takie twory to ciekawy temat na magisterkę.
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Piwski Sroczyński Stempel
Posty: 144
Rejestracja: 02 maja 2023, 15:31

ODZNACZENIA

Re: Aktywność forumowa Edelweiss

Post autor: Piwski Sroczyński »

Heinz-Werner Grüner pisze: 06 lipca 2023, 10:56 Choć w zasadzie to nie wiem czy Osiek jest jednoosobowy i na Pollinie) i jego kolegów
Co do Osieka, tutaj może zaskoczę, ale regularnie bawiących się u nas osób jest 5-6. Do tego można gdzieś tam dopisać Argoza, który prowadzi AKS Czarnych Osiek w lidze sarmackiej, a u nas raportuje o wynikach i nie jest źle.

Inne państwa działające u nas w "ekosystemie" Kompasu to różnie, jest z 5 osobowa Republika Kogalii, podobnie licznie Królestwo Sosnos. Jest trochę bytów jednoosobowych, ale jako, że działamy w ramach jednego discorda, jednego systemu wojennego i jednego serwera, który to integruje, to wciąż, jak sądze, mogą one czerpać z tego radość, wciąż mają mase interakcji z innymi.
(-) abp Piwski Żmij-Sroczyński, Arcybiskup Osieka, Sługa Sług Bożych
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Aktywność forumowa Edelweiss

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Piwski Sroczyński pisze: 08 lipca 2023, 19:08
Heinz-Werner Grüner pisze: 06 lipca 2023, 10:56 Choć w zasadzie to nie wiem czy Osiek jest jednoosobowy i na Pollinie) i jego kolegów
Co do Osieka, tutaj może zaskoczę, ale regularnie bawiących się u nas osób jest 5-6. Do tego można gdzieś tam dopisać Argoza, który prowadzi AKS Czarnych Osiek w lidze sarmackiej, a u nas raportuje o wynikach i nie jest źle.

Inne państwa działające u nas w "ekosystemie" Kompasu to różnie, jest z 5 osobowa Republika Kogalii, podobnie licznie Królestwo Sosnos. Jest trochę bytów jednoosobowych, ale jako, że działamy w ramach jednego discorda, jednego systemu wojennego i jednego serwera, który to integruje, to wciąż, jak sądze, mogą one czerpać z tego radość, wciąż mają mase interakcji z innymi.
Dziękuje za wyjaśnienie. Ekosystem Kompasu to jednak nie "nasz" pollinowski, prawda? Szanowny reprezentuje Osiek w mikronacjach w pojedynkę? Czy jeszcze jakiś obywatel działa (poza wspomnianym Argozem), udziela informacji na temat tego co się dzieje w Osieku, czy w ogóle w "mincraftowym świecie"? Ja bym z chęcią poczytał także u nas. Co prawda, na ten moment, nie jestem w stanie zawitać do Was, gdyż w ogóle nie ogarniam tej gry, to nie wykluczam, że tak się stanie.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siedziba Oberhaupta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość