Podarunek dla rządu Edelweiss

Władzę zwierzchnią w Edelweiss posiada Oberhaupt. To on czuwa, by "państwo rosło w siłę, a ludziom żyło się dostatniej". W tym miejscu znajduje się jego siedziba. Jeśli masz jakąś sprawę do niego, to dobrze trafiłeś.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Podarunek dla rządu Edelweiss

Post autor: Isabella Swann »

Powiem tak - macie przerąbane @Joachim Cargalho i @Femme Mystere za brak dobrej obstawy :lol:
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Podarunek dla rządu Edelweiss

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Isabella Swann pisze: 12 maja 2022, 21:49 Powiem tak - macie przerąbane @Joachim Cargalho i @Femme Mystere za brak dobrej obstawy :lol:
To się dopiero okaże. :)
Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Podarunek dla rządu Edelweiss

Post autor: Piotr Romanow »

Dargije druzja, przypominam że to ja tutaj broniłem naszego Herr Oberhaupta i was wszystkich.
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Podarunek dla rządu Edelweiss

Post autor: Joachim Cargalho »

Proszę dać nam chwilę na przygotowanie raportu. Pierwsze wnioski nasuwają się same, ale nie będę wypominał zbyt nachalnego dopominania się o organizację lotu, kiedy sugerowaliśmy zluzowanie terminów i danie czas na działanie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1475
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Podarunek dla rządu Edelweiss

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Heinz-Werner Grüner pisze: 12 maja 2022, 21:34 Frau @Femme Mystere i Herr @Joachim Cargalho skoro już temat został tutaj poruszony, to nie będę ściągał bezpośrednio do Der Sitz, a oczekiwał tylko na to co lubicie najbardziej - obszerny raport.

Za bezpieczeństwo głowy państwa i organizacje służb działających w Edelweiss odpowiadają dwie osoby, krótko mówiąc prawa i lewy. I doskonale o tym wiecie. Jesteście jedynymi osobami, które nie dopilnowały swoich obowiązków podczas tego "wydarzenia", które mogóo zszargać dobre imię zarówno pomysłodawcy podarunku Herr de Espady, a takze zagrażało bezpieczeństwu ogromnej rzeczy "uprzywilejowanych" obywateli Edelweiss, którzy postanowili, że polecą maszyną razem z Wami, a także moją nadwyraz skromną osobą.

Oczekuję zatem wyjaśnień:
1. Kto zabezpieczał lotnisko? Jakie służby ochraniają ten obiekt?
2. Dlaczego "osobisty samolot oberhauptowski" (w skrócie "OSO") nie był przeszukany przed podróżą?
3. Kto pełnił rolę ochrony osobistej "VIP'a nr 1" (w tajnym kodzie edelwajskiej służby znany jako "Orzeszek")?
4. Dlaczego na pokład wpuszczono ludzi z bronią? (nawet Herr Romanow dopuścił się strzelania ostrą amunicją)?
5. Kto sprezentował Frau Swann taki wypasiony bajer, że może wysyłać sms'y z niego będąc sto lat wstecz i dlaczego ja muszę słać telegramy alfabetem morse'a
6. Dlaczego Herr Romanowi i Herr Wagnerowi nie zabroniono rzucać markowymi butelkami wybornego edelwajskiego alkoholu!
7. Czy luk bagażowy nie kryje czasem jeszcze wielbłąda z Samundy i dinozaura z Pierdziszewa? Sądząc po tym ile terrorystów stamtąd wychodziło,a mieli oni pewnie tam nawet telewizor 65'', a o "wyjściu zmroku" Frau Sophie nie wspomnę to i boisko piłkarskie się tam wmieściło.
Herr Oberhaupt zalecałbym osobiście rozpatrzenie w szerszym zakresie wzmocnienie ochrony najważniejszych osób w państwie oraz kluczowych obiektów.
Jestem przekonany że z pomocą @Piotr Romanow wojsko będzie w stanie wyznaczyć najlepszych żołnierzy w celu sformowania stosownej jednostki która podołałaby temu zadaniu.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Podarunek dla rządu Edelweiss

Post autor: Isabella Swann »

Joachim Cargalho pisze: 12 maja 2022, 23:44 Proszę dać nam chwilę na przygotowanie raportu. Pierwsze wnioski nasuwają się same, ale nie będę wypominał zbyt nachalnego dopominania się o organizację lotu, kiedy sugerowaliśmy zluzowanie terminów i danie czas na działanie.
Przepraszam ja nie ponaglałam Was :lol:
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Podarunek dla rządu Edelweiss

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 12 maja 2022, 23:44 Proszę dać nam chwilę na przygotowanie raportu. Pierwsze wnioski nasuwają się same, ale nie będę wypominał zbyt nachalnego dopominania się o organizację lotu, kiedy sugerowaliśmy zluzowanie terminów i danie czas na działanie.
Niestety tutaj się nie zgodzę, bo nie chodzi o sam lot, a o pojawienie się Zbuntowanych Aniołów, a te jak mi wiadomo z "pokątnego żródła" zostały sprowadzone do Edelweiss na zamówienie. ;)
Ciekawe czy o tym też będzie w raporcie.


Co do terminu raportu, nie ma co sie spieszyć. Byle do wiosny.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Podarunek dla rządu Edelweiss

Post autor: Joachim Cargalho »

Heinz-Werner Grüner pisze: 13 maja 2022, 09:27
Niestety tutaj się nie zgodzę, bo nie chodzi o sam lot, a o pojawienie się Zbuntowanych Aniołów, a te jak mi wiadomo z "pokątnego żródła" zostały sprowadzone do Edelweiss na zamówienie. ;)
Ciekawe czy o tym też będzie w raporcie.


Co do terminu raportu, nie ma co sie spieszyć. Byle do wiosny.
Tutaj sprawa tez jest prosta, gdyż napastnicy sami sugerowali, że są Rotryjską Organizacją Terrorystyczną. Pozostaje zbadać w takim razie co chcieli osiągnąć i dlaczego chcieli okup akurat w libertach sarmackich.
W nocie pojawił się aspekt OPM, dlatego przypuszczamy, iż rozpoczęła się już "nieoficjalna część kampanii wyborczej". Tym samym należy chyba uruchomić dodatkowe środki ostrożności wobec Oberhaupta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka Stempel
Posty: 723
Rejestracja: 01 marca 2022, 20:28

ODZNACZENIA

Re: Podarunek dla rządu Edelweiss

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

Czekamy na komentarz Rotrii w tej sprawie.. :karo
( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2691
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Podarunek dla rządu Edelweiss

Post autor: Femme Mystere »

Herr Oberhaupt @Heinz-Werner Grüner,

Z mojej strony mogę jeszcze dodać, że strój stewardessy jest opięty pod pachami, a szpilki niewyprofilowane.

A odnośnie poszczególnych punktów:

Ad. 1 Jako, że w Edelweiss nie funkcjonuje jeszcze państwowa organizacja ochroniarska, ochrona została wynajęta i wyłoniona w drodze przetargu. Być może jest to jakiś trop, że przetarg wygrała poprzez najniższą cenę (zaproponowali "co łaska"...) uwaga uwaga... firma ochroniarska z ... Rotrii!!!

Wnioski z mojej strony - nalezałoby zadbać o własną firmę ochroniarską.

Ad. 2 Otóż został przeszukany przez wspomnianą organizację ochroniarską.

Ad. 3 Oczywiście ochronę osobistą sprawuję ja, choć rekomendowałabym na przyszłość Herr @Piotr Romanow

Ad. 4 Wybaczy Oberhaupt, ale nie chciałam Herr @Piotr Romanow przeszukiwać i tym samym nachalnie obmacywać...

Ad. 5 Frau @Isabella Swann najwidoczniej zdecydowanie za dużo wypiła i ma wybujałą wyobraźnię.

Ad. 6 Za to oczywiście zafakturujemy... @Piotr Romanow @Kurt Wagner

Ad. 7 Po lądowaniu osobiście przeszukałam luk bagażowy i znalazłam tam tylko ... świerszczyka, który chyba został tam jeszcze z czasu produkcji... Być może Herr @Albert Fryderyk de Espada mógłby powiedzieć coś więc.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siedziba Oberhaupta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość