Kulturhaus Edelweiss - dyskusja

Władzę zwierzchnią w Edelweiss posiada Oberhaupt. To on czuwa, by "państwo rosło w siłę, a ludziom żyło się dostatniej". W tym miejscu znajduje się jego siedziba. Jeśli masz jakąś sprawę do niego, to dobrze trafiłeś.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 554
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Kulturhaus Edelweiss - dyskusja

Post autor: Sophie »

Eszyscy wiemy w jaką stronę chcemy dąrzyć rozwijając Edelweiss. Sfera sportowa ostatnio dobrze prosperuje (edelweisskie zawody narciarskie, projekt ligi, rajdy, czy też uczestnictwo w zagranicznych turniejach), wojskowość rozwija nad się pod czujnym okiem @Piotr Romanow i miejmy nadzieję, nie będzie potrzeby jej wykorzystywać. Jednak mnie osobiście martwi lekko obecny zastuj, jeśli chodzi o kulturę (co prawda opinia ta może być efektem nieobecności, ale ten fakt pomijam). Prawda: mamy wiele inicjatyw kulturalnych, lecz wydają mi się one lekko chaotyczne.

Wychodzę więc z propozycją stworzenia czegoś na wzór Domu Kultury. Byłaby to instytucja państwowa, która pomagałaby w organizacji wydarzeń kulturowych, przez np. udostępnianie sali, czy pomoc w promocji. Byłby to też budynek, w którym organizowaćby można było przeróżne bale, czy imprezy.

Pytanie brzmi. Czy Edelki tego chcą? I jakie Edelki mają pomysły?
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kulturhaus Edelweiss - dyskusja

Post autor: Roman Schädel »

Miałbym tam dawać pokazy taneczne?
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fabio Rhyner Stempel
Posty: 135
Rejestracja: 20 września 2022, 17:04

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kulturhaus Edelweiss - dyskusja

Post autor: Fabio Rhyner »

Bardzo zacna inicjatywa, jeśli chodzi o stronę kulturalną faktycznie moglibyśmy nadać temu taki szerszy nie mniej jednak określony kierunek. Z kolei jeśli chodzi o wsparcie mogę pomóc tutaj w tym zakresie literacko. Może moglibyśmy zorganizować jakiś dzień poezji myślę że wraz z @Femme Mystere udałoby się przygotować coś ciekawego s:)
Ps. Herr @Roman Schädel bardzo chętnie bym zobaczył Szanownego w akcji :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kulturhaus Edelweiss - dyskusja

Post autor: Femme Mystere »

Według mnie to ciekawa inicjatywa. Pozostaje pytanie, jak miałby ten Kulturhaus działać? Czy powierzamy komusrolę dyrektora/rady nadzorczej, która proponuje jakieś inicjatywy kulturalne np. na miesiąc?
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 554
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kulturhaus Edelweiss - dyskusja

Post autor: Sophie »

Femme Mystere pisze: 27 grudnia 2022, 12:06 Według mnie to ciekawa inicjatywa. Pozostaje pytanie, jak miałby ten Kulturhaus działać? Czy powierzamy komusrolę dyrektora/rady nadzorczej, która proponuje jakieś inicjatywy kulturalne np. na miesiąc?
Taki właśnie jest plan, aby to dyrektor/ktoś kto to nadzoruje aktywizował kulturalną sferę życia Szarotek, nie chodzi tu też o milion inicjatyw na miesiąc, wystarczy kilka drobnych.
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kulturhaus Edelweiss - dyskusja

Post autor: Femme Mystere »

Jestem jak najbardziej za. Moglibyśmy z dyrektorem zbierać pomysły inicjatyw na dany miesiąc i publikować jakiś rodzaj harmonogramu. A jeśli nie każdą uda nam się zrealizować, może przejść na następny okres albo zostać wykreślona z listy.

Czekam na info od @Heinz-Werner Grüner i @Joachim Cargalho .
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kulturhaus Edelweiss - dyskusja

Post autor: Piotr Romanow »

Dziękuję za miłe zwrócenie uwagi na moją pracę na rzecz Kotliny, chociaż nie zrobiłem jeszcze wiele dla naszego kraju. :)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11821
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kulturhaus Edelweiss - dyskusja

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Nie powiem, cieekawa propozycja, ale czy taki Kultuhaus nie pokrywałby się z rolą Fundacji Narodowej. Oczywiście nie w całości, tamta ma wymiar bardziej naukowy, ale to może da się jakoś połączyć lub choćby własnie wyodrębnić. Dobry pomysł, wystarczy go doszlifować, jak diament. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3917
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kulturhaus Edelweiss - dyskusja

Post autor: Joachim Cargalho »

Zdecydowanie Fundacja Narodowa próbowała w minionym miesiącu wypełnić zadanie wsparcia kulturalnego Edelweiss. Nawet miała zamiar zmieścić się w opisywanym tutaj zadaniu dla Kulturhaus'u:
Femme Mystere pisze: 27 grudnia 2022, 12:06 Według mnie to ciekawa inicjatywa. Pozostaje pytanie, jak miałby ten Kulturhaus działać? Czy powierzamy komusrolę dyrektora/rady nadzorczej, która proponuje jakieś inicjatywy kulturalne np. na miesiąc?
Sophie pisze: 27 grudnia 2022, 12:11 Taki właśnie jest plan, aby to dyrektor/ktoś kto to nadzoruje aktywizował kulturalną sferę życia Szarotek, nie chodzi tu też o milion inicjatyw na miesiąc, wystarczy kilka drobnych.
Niestety, inicjatywy ZABAW GRUDNIOWYCH nie zyskały większego zainteresowania, dlatego jestem skłonny przerzucić te zadanie na jakąś inną instytucję - grupę osób - która będzie inicjować takie przedsięwzięcia, przede wszystkim, zyskujące uwagę społeczeństwa.

Czy to będzie osobny byt, czy też kolejna instytucja podpięta pod Fundację Narodową - bez znaczenia, jeśli jest na to konkretny pomysł.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11821
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kulturhaus Edelweiss - dyskusja

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 03 stycznia 2023, 20:18 Zdecydowanie Fundacja Narodowa próbowała w minionym miesiącu wypełnić zadanie wsparcia kulturalnego Edelweiss. Nawet miała zamiar zmieścić się w opisywanym tutaj zadaniu dla Kulturhaus'u:
Femme Mystere pisze: 27 grudnia 2022, 12:06 Według mnie to ciekawa inicjatywa. Pozostaje pytanie, jak miałby ten Kulturhaus działać? Czy powierzamy komusrolę dyrektora/rady nadzorczej, która proponuje jakieś inicjatywy kulturalne np. na miesiąc?
Sophie pisze: 27 grudnia 2022, 12:11 Taki właśnie jest plan, aby to dyrektor/ktoś kto to nadzoruje aktywizował kulturalną sferę życia Szarotek, nie chodzi tu też o milion inicjatyw na miesiąc, wystarczy kilka drobnych.
Niestety, inicjatywy ZABAW GRUDNIOWYCH nie zyskały większego zainteresowania, dlatego jestem skłonny przerzucić te zadanie na jakąś inną instytucję - grupę osób - która będzie inicjować takie przedsięwzięcia, przede wszystkim, zyskujące uwagę społeczeństwa.

Czy to będzie osobny byt, czy też kolejna instytucja podpięta pod Fundację Narodową - bez znaczenia, jeśli jest na to konkretny pomysł.
Nie udało się zrealizować bo siadła nam w grudniu aktywność. To był główny powód. Nie miał kto kogo nakręcać i zachecać. Mimo wszystko jestem zszokowany, bo z reguły grudzień był aktywnościowo bardzo dobry, ale sam po sobie wiem, że w tym roku był wyjątkowo zaskakujący.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siedziba Oberhaupta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości