Prace nad koleją transorientycką

Władzę zwierzchnią w Edelweiss posiada Oberhaupt. To on czuwa, by "państwo rosło w siłę, a ludziom żyło się dostatniej". W tym miejscu znajduje się jego siedziba. Jeśli masz jakąś sprawę do niego, to dobrze trafiłeś.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel

ODZNACZENIA

Re: Prace nad koleją transorientycką

Post autor: Anastasia Windsachen »

Heinz-Werner Grüner pisze: 07 lipca 2024, 21:14 No to w sumie mamy to... Najważniejszy dla mnie jest ten zestaw dla EdelExpress (wzorowany na OrientExpressie). Full wypas, drogi i w ogóle. Trasa zostanie podana do publicznej wiadomości jak tylko ustalimy co i jak.
Chciałbym by to byla trasa najbardziej Orientycka jak to możliwe, ale też bez przesady. Na pewno Slawonia, MAW, Winktown etc... Nie wiem jak zachód, ale pewnie do ZSKHiW i coś głębiej, może Urbino etc.
Zacznę od końca - Urbino jest teraz przeniesione na Vaarland na Półwysep Apeniński, więc można je wykreślić z trasy EdelExpress. Natomiast wracając do początku - w takim razie skład, który będzie służyć jako EdelExpress musi być największym, posiadać bardzo mocną lokomotywę, która zdoła uciągnąć wszystkie wagony, rozpędzić się do prędkości, które zapewnią mu prawie idealną punktualność. Wagonów byłoby jakieś... 17? Tak wychodzi po kopaniu w internecie. Co do samej trasy - kto ma się tym zająć (na terenie Kotliny)? Edelweiß czy Voxland?
Mamy zatem 1+5+ jakiekolwiek 5 towarowych, chyba głównie na trasie G.Ametystowa-Stadt-Kopalnia. Węgiel z tych regionów to nasze główne zaopatrzenie.
Glanzberg chyba też? Złoto przewozić w specjalnym pociągu. Coś na kształt tych strzeżonych pociągów w Afryce czy na Dzikim Zachodzie. Pytanie drugie brzmi - jakiego rodzaju ma być te pięć pasażerskich składów? Byle jakie jak z towarowymi czy jakieś takie drabinki standardów?
Jeśli chodzi o elektrykę, to bym się nie bawił na razie w to... Nasz "Planer-Elektryk" @Fabio Rhyner aktualnie jest w wysokich górach więc nie chciałbym kombinować.
Cóż to luźna propozycja, ale na moją wiedzę macie elektrownię, prąd płynie. Kładzeniem, konstrukcją, możemy się zająć my. Miałam początkowo proponować to jako pociąg dla EE, ale jednak to przechodzi przez inne kraje i no. Może jakaś trasa Stadt-Wolkenband? Jakaś krótka, eksperymentalna, szybsza niż wszystkie.
Natomiast tak, zielone światło daję na wszystko, z rekomendacją do barw wagonów w kolorach Waxpress, a dla EdelExpress coś unikatowego. :)
EE dostanie ładne logo, coś się tam spersonalizuje, zadziała ładnie. Jednym zdaniem - będzie Pan zadowolony.

P.S. Jak już wszystko będzie ustalone tj. dokładne zapotrzebowanie sprzętowe, ilość wagonów, jakość lokomotyw, trasy... To zapraszam do Voxlandu by złożyć zamówienie. No i jeszcze wcześniej jakaś umowa, co to ładnie spisze wszystkie szczególiki. Umowa pomiędzy Edelweiß a Voxlandem gdzie podwykonawcą jest Schmidt ans Wagner AG.
Königin des Voxland-Königreiches, Generalissima der Pfalz Leotia

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Prace nad koleją transorientycką

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Odniosę się do wszystkiego punktując.

1.Urbino, fakt.
2.Lokomotywa musi dawać sobie radę we wszelkich warunkach. Trasa w granicach Edelweiss jest chyba i tak jedną z trudniejszym, bo wysokie góry, więc da radę. :) EE ma być przede wszystkim luksusowa.
17 wagonów, trochę dużo, ale zakłądam jeszcze jakieś dla personelu i tak dalej... No niech będzie z 15. :) A trasa, to już moja rola. Muszę ponegocjować z chętnymi, ale nie było mnie 4 dni.
3.Tak jest, specjalny wagon "pancerny" też się przyda. Jeśli chodzi o pasażerskie, to preferuje wyższy standard niż zwykły. Niech Edle wiedzą, że oberhaupt na nich nie oszczędza. :)
4.Elektryka, no można pokombinować na tej krótkiej trasie Stadt-Wolkenbad, ale to in tak zostawmy na koniec ok?
5. Logotypy wierzę, że będą trafione w nasze gusta. :)

Zamówienie właśnie składam. Ja nie umiem od dwóch lat tego zliczyć. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siedziba Oberhaupta”