Prace nad koleją transorientycką

Władzę zwierzchnią w Edelweiss posiada Oberhaupt. To on czuwa, by "państwo rosło w siłę, a ludziom żyło się dostatniej". W tym miejscu znajduje się jego siedziba. Jeśli masz jakąś sprawę do niego, to dobrze trafiłeś.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Prace nad koleją transorientycką

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Erwin von Beckendorff pisze: 22 marca 2022, 09:30 Zgłaszam się Herr Oberhaupt!
Czyli @Erwin von Beckendorff jesteś w stanie poprowadzić rozmowy według wytyczonego przez nas konceptu? Całość ustaleń będzie pewnie wymagała zalogowania się w Muratyce i reprezentowanie Edelweiss w tym względzie, tak by osiągnąć końcowy sukces w rozmowach.
Mogę na to liczyć?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Prace nad koleją transorientycką

Post autor: Joachim Cargalho »

Cóż za wejście smoka, Erwinie!
Stęskniłem się za Tobą! :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Prace nad koleją transorientycką

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 22 marca 2022, 17:33 Cóż za wejście smoka, Erwinie!
Stęskniłem się za Tobą! :D
Bo Szanowny myśli, że ja to żartuje, że mam kontakt z Herr Erwinem. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Prace nad koleją transorientycką

Post autor: Joachim Cargalho »

W żadnym wypadku. Tylko, że my też chcemy mieć kontakt.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Prace nad koleją transorientycką

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 22 marca 2022, 17:55 W żadnym wypadku. Tylko, że my też chcemy mieć kontakt.
Też bym chciał, żebyście i Wy mieli kontakt. Natomiast ja po prostu "męczę bułę" i stąd ten kontakt. Myślę, że Her von Beckendorff potwierdzi, że jestem nadaktywny w tym temacie, ba, sam Herr Joachimie wiesz jak sprawa wygląda. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Prace nad koleją transorientycką

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

No to nieco odgrzewany kotlet, ale aktualnie dość powiało świeżością w tej tematyce.

Kolej, bo o niej mowa, na razie na mapach widnieje jako połączenie ze Stadt do kopalni żelaza, tak oficjalnie. Nieoficjalnie mamy tego nieco więcej, w sensie położonych torów.

Warto więc przyjąć co mamy, nawet jak to woła o pomstę do nieba.

-Połączenie - Lemberg(Lwów)w MAW aż do Stadt via Grünerwald - to jest nawet na mapach
-Połączenie z Góry Ametysta do kopalni żelaza
-Połączenie kolejowe pomiedzy Stadt a Wolkenbad
O tym pisaliśmy na pewno. Jak to narysować? Mniej więcej coś takiego?

Obrazek

Celowo nie ma przebicia przez Glanzberg, bo nie było, ale to da się zmienić. Co sądzicie?
Na początek myślę, że to wystarczy. Teraz pozostaje kwestia ustalić trasy pociągów, czy zapotrzebowanie lokomotyw i wagonów. Nie wspomnę o ustaleniu docelowej linii EdelExpress...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Gaetano Kohlmeise
Posty: 281
Rejestracja: 03 grudnia 2023, 20:26

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Prace nad koleją transorientycką

Post autor: Gaetano Kohlmeise »

Jak dla mnie git. Taka ilośc linii jest jak najbardziej wystarczająca i łączy wszystkie wieksze miasta ze Stadt. Można by jeszcze się pobawić w tunele wydrążone w górach i zaznaczyć, w których miejscach na mapie się znajdują.
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1491
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Prace nad koleją transorientycką

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Heinz-Werner Grüner pisze: 28 marca 2024, 22:28 Celowo nie ma przebicia przez Glanzberg, bo nie było, ale to da się zmienić.
Ja mam nadzieję że to "da się zmienić" to retoryczne stwierdzenie gdyż no delikatnie dziwne by było jakby się tego nie zmieniło żeby jednak zahaczało przez Glanzberg lub przynajmniej zaraz obok.
No ale przynajmniej muszę przyznać że dobry wybór miejsca przeprawy przez rzekę, chyba że chcemy zamiast jednego mostu budować dwa to można pójść dalej na północ przez tą wyspę.
Trzeba też mieć na uwadze czy taki most nie będzie jakoś przeszkadzał w żegludze śródlądowej więc warto mieć to z tyłu głowy. (Czytaj, tak czy owak most tam będzie i nie ważne czy duży czy mały bo już w taki realizm nie trzeba wchodzić, w końcu nie jesteśmy inżynierami z wykształcenia zajmującymi się takimi rzeczami ale zawsze można taki fakt dodać przy jego budowie. :) )
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Prace nad koleją transorientycką

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 29 marca 2024, 00:11
Heinz-Werner Grüner pisze: 28 marca 2024, 22:28 Celowo nie ma przebicia przez Glanzberg, bo nie było, ale to da się zmienić.
Ja mam nadzieję że to "da się zmienić" to retoryczne stwierdzenie gdyż no delikatnie dziwne by było jakby się tego nie zmieniło żeby jednak zahaczało przez Glanzberg lub przynajmniej zaraz obok.
No ale przynajmniej muszę przyznać że dobry wybór miejsca przeprawy przez rzekę, chyba że chcemy zamiast jednego mostu budować dwa to można pójść dalej na północ przez tą wyspę.
Trzeba też mieć na uwadze czy taki most nie będzie jakoś przeszkadzał w żegludze śródlądowej więc warto mieć to z tyłu głowy. (Czytaj, tak czy owak most tam będzie i nie ważne czy duży czy mały bo już w taki realizm nie trzeba wchodzić, w końcu nie jesteśmy inżynierami z wykształcenia zajmującymi się takimi rzeczami ale zawsze można taki fakt dodać przy jego budowie. :) )
Ciekawe uwagi.
1. Miejsce przeprawy nie było przypadkowe, tam przeprawa jest najmniej kłopotliwa.
2. Most faktycznie trzeba wielkością dopasować do realiów żeglugi środlądowej - to zostawiam już oberstammowi. Dopasuje coś Szanowny wizualnie?
3. Tory kolejowe, skoro jest taka wola zostaną poprowadzone przez południowe rubieże Glänzbergu. Pozostawima już sobie notatkę by nanieść na plany miejskie.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Prace nad koleją transorientycką

Post autor: Femme Mystere »

Według mnie ok.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siedziba Oberhaupta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości