Odbiór aktów własności

W tym miejscu załatwisz wszelkie sprawy związane z obywatelstwem. Składanie wniosków, zapomogi, inne nurtujące cię kwestię i pytania...
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 20860
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Odbiór aktów własności

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Szanowni Państwo,

Departament Obywatelski to nie jest "Pensjonat Pod Różą", który rozdaje swoje wizytówki tu i ówdzie, a raczej miejsce, które respektuje prawa i rozporządzenia oberhahupata. Nawet jakby to było milion postów, to z racji tego, że nie mamy takich kompetancji nie przydzielimy nic ponadto co przysługuje obywatelowi. I akurat Szanowni Państwo doskonale o tym wiedzą, będąc w strukturach Centrali do lat już kilku...
Jeśli czujecie, że naley się Wam siękawałek plaży w miejscu podległym innej nacji, serdecznie zapraszam do dysputy, choćby i w ramach Departamentu Obywatelskiego, ale z osobą kompetentą do reprezentowania Kotliny Edelweiss na arenie międzynarodowej.

DW: @Femme Mystere @Joachim Cargalho
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Graue Eminenz
Posty: 5834
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Odbiór aktów własności

Post autor: Joachim Cargalho »

Szanowny Oberhauptcie,
zgodnie z umową z Rzeczpospolitą Obojga Narodów, mamy możliwość wykorzystywać La Palmę w swoich narracjach na forum. Tym samym, moje zapytanie nie staje się kwestią roszczeniową, ale faktycznym wykorzystywaniem podpisanych umów. Niestety wiele z nich jest nieaktywnych (Pakt Bundżadarski, Przymierze Narodów, Pakt Nowobrzeski), a ten możemy wykorzystać realnie. Tym samym, można uruchomić eksport cygar palmowych.
Moje zapytanie ma więc głębokie uzasadnienie, którego nie ma oberhauptowskie oburzenie. Dlatego raz jeszcze zachęcam do analizy faktycznych przesłanek i udzielenia zgody i przydzielenia środków na tworzenie nieruchomości w tym klimacie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 20860
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Odbiór aktów własności

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 29 lipca 2025, 23:17 Szanowny Oberhauptcie,
zgodnie z umową z Rzeczpospolitą Obojga Narodów, mamy możliwość wykorzystywać La Palmę w swoich narracjach na forum. Tym samym, moje zapytanie nie staje się kwestią roszczeniową, ale faktycznym wykorzystywaniem podpisanych umów. Niestety wiele z nich jest nieaktywnych (Pakt Bundżadarski, Przymierze Narodów, Pakt Nowobrzeski), a ten możemy wykorzystać realnie. Tym samym, można uruchomić eksport cygar palmowych.
Moje zapytanie ma więc głębokie uzasadnienie, którego nie ma oberhauptowskie oburzenie. Dlatego raz jeszcze zachęcam do analizy faktycznych przesłanek i udzielenia zgody i przydzielenia środków na tworzenie nieruchomości w tym klimacie.
Czy Kotlina Edelweiss ma z Rzeczpospolitą Obojga Narodów jakikolwiek pakt o treści zbliżonej do Pańskich żądań? Jeśli tak, to proszę o przytoczenie mi tych warunków. Pewnie w obliczu działań jakie chciałbym podjąć, a nie mogę, bo zajmuje się własnie Pańskimi roszczeniami o coś, co nie należy do moich kompetencji, prosiłbym o sprawdzenie, czy jednak nie ma przeciwskazań by sobie cokolwiek w La Palmie postawić.
Ja również bardzo chętnie chciałbym mieć hacjendę w tych rejonach, ale wybaczy mi Szanowny, odkąd mam tylko jednego faktotum, nie nadążam ze sprawami urzędowymi.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Graue Eminenz
Posty: 5834
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Odbiór aktów własności

Post autor: Joachim Cargalho »

Jesteśmy zdania, iż Nowa Kurlandia powinna funkcjonować w niezmienionym formacie, jako integralna część Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Jednocześnie, zezwala się na korzystanie z ziem La Palmy do narracyjnych działań w domenie edelweiss.org.pl
Potwierdzamy, iż na wymienionych terenach obowiązuje jurysdykcja Rzeczypospolitej, a wszelkie zmiany powinny być ujednolicone za porozumieniem stron.
Ja również bardzo chętnie chciałbym mieć hacjendę w tych rejonach, ale wybaczy mi Szanowny, odkąd mam tylko jednego faktotum, nie nadążam ze sprawami urzędowymi.
Słabe przeprosiny.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 20860
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Odbiór aktów własności

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 29 lipca 2025, 23:31
Jesteśmy zdania, iż Nowa Kurlandia powinna funkcjonować w niezmienionym formacie, jako integralna część Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Jednocześnie, zezwala się na korzystanie z ziem La Palmy do narracyjnych działań w domenie edelweiss.org.pl
Potwierdzamy, iż na wymienionych terenach obowiązuje jurysdykcja Rzeczypospolitej, a wszelkie zmiany powinny być ujednolicone za porozumieniem stron.
Ja również bardzo chętnie chciałbym mieć hacjendę w tych rejonach, ale wybaczy mi Szanowny, odkąd mam tylko jednego faktotum, nie nadążam ze sprawami urzędowymi.
Słabe przeprosiny.
Sam przywołał Szanowny fragment, że obowiązuje tam jurysdykcja RON, to co ja miałbym zmienić i ingerować?
Prosiłbym o nieeskalowanie emocji negatywnych. Czasem naprawdę żart, nie zawsze jest żartem.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Graue Eminenz
Posty: 5834
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Odbiór aktów własności

Post autor: Joachim Cargalho »

Tak jak pisałem wyżej, chciałbym wykorzystać tę umowę do celów narracyjnych i oczekuję zgody Oberhaupta na te działania, ponieważ chciałbym, by wszelkie koszta zostały poniesione w imię państwa. Resztę postaram się sam załatwić zgodnie z umową międzynarodową którą sam projektowałem.

Wtrącenia z żartem nie rozumiem. Nie ma go tutaj nigdzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 20860
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Odbiór aktów własności

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 29 lipca 2025, 23:36 Tak jak pisałem wyżej, chciałbym wykorzystać tę umowę do celów narracyjnych i oczekuję zgody Oberhaupta na te działania, ponieważ chciałbym, by wszelkie koszta zostały poniesione w imię państwa. Resztę postaram się sam załatwić zgodnie z umową międzynarodową którą sam projektowałem.

Wtrącenia z żartem nie rozumiem. Nie ma go tutaj nigdzie.
Jak dobrze Szanowny wie, Nowa Kurlandia vel La Palma, jak my to zwiemy jest mi bardzo bliska. Chciałbym by trafiła w całej rozciągłości w nasze ręce, ale obawiam się, w zasadzie od samego początku inicjatywy, że nie mamy mocy przerobowych na to by działać w "dwóch innych sferach". Tu nie chodzi o niechęć do działania, ani o szanse powodzenia, a raczej o możliwości. Realizuje się obecnie jako zimny przodek społeczności edelweisskiej, nijak mam to historycznie połaczyć z palmową przeszłością. Chciałbym, ale nie umiem. Jeśli Szanowny Pan ma takie chęci, czas i siły to jeszcze dziś (czysto w przenośni, bo nie mogę nadrobić postów z całego dnia) nadam Szanownemu Panu prawomocną władzę by palmiarką i palmowcom nadać edelweisska kulturę i całą tą otoczkę. jedyne ograniczenie to brak użycia siły, bo tego to mi na ten moment chyba w ogóle nie trzeba.
Nie wiem czy się rozumiemy, ale proponuje Szanownemu stanowisko (nadam jak dostanę akcept) Pełnomocnika do Spraw Ludności Palmowej.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Graue Eminenz
Posty: 5834
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Odbiór aktów własności

Post autor: Joachim Cargalho »

Ja nie chcę tam pracować, tylko odpoczywać.
Jak już Oberhaupt ją z powrotem przygarnie, wtedy wrócimy do tematu. Dziękuję. Odezwę się na 6000 postów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 20860
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Odbiór aktów własności

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 30 lipca 2025, 07:36 Ja nie chcę tam pracować, tylko odpoczywać.
Jak już Oberhaupt ją z powrotem przygarnie, wtedy wrócimy do tematu. Dziękuję. Odezwę się na 6000 postów.
Słuchaj no, Mój Ulubiony Marudo, Były Lewy Faktotum, Szara Eminencjo, a co byś powiedział na te 6000 postów do końca miesiąca? Wtedy wyrwę La Palmę z rąk Rzeczpospolitej i oddam Tobie, byś mógł odpoczywać gdziekolwiek zechcesz. Podejmujesz się wyzwania? ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Graue Eminenz
Posty: 5834
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Odbiór aktów własności

Post autor: Joachim Cargalho »

Dałbym radę to zrobić, a Ty byś został z problemem.
Jako, że od zawsze i na zawsze nawołuję do pokoju, nie chcę, żeby Rzeczpospolita poczuła się w jakikolwiek sposób narażona. Może kiedyś znajdziemy inną wyspę...
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Departament Obywatelski”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość