Biuletyn Nazw Państw w systemie micro-3.

W tym miejscu wszyscy dyplomaci zagraniczni mogą składac prośby, wnioski, zażalenia i inne nie cierpiące zwłoki zapytania.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11641
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Biuletyn Nazw Państw w systemie micro-3.

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Robert Drenin pisze: 06 czerwca 2022, 20:11
Heinz-Werner Grüner pisze: 06 czerwca 2022, 19:25 Kamerad @Robert Drenin czy to już ostateczne i zakończone głosowanie? Jeśli tak to zaraz poprawię w pierwszym poście.
Muszę stwierdzić, że tak. Skoro obywatele też uważają, a dodatkowo jak było widać, to Tow. Molotin jest też skłonny do RSC, więc nic nie sugeruje zmiany oraz też tak jak mówiłem wcześniej, pokreślałem jak zwyczajowo się tworzy skróty, jednakże większość jednak preferuje skrót trzyliterowy "RSC".
Niech zatem będzie RSC.

/POPRAWIONE
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Helwetyk Stempel
Posty: 324
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:06

ODZNACZENIA

Re: Biuletyn Nazw Państw w systemie micro-3.

Post autor: Helwetyk »

Robert Drenin pisze: 06 czerwca 2022, 20:11
Heinz-Werner Grüner pisze: 06 czerwca 2022, 19:25 Kamerad @Robert Drenin czy to już ostateczne i zakończone głosowanie? Jeśli tak to zaraz poprawię w pierwszym poście.
Muszę stwierdzić, że tak. Skoro obywatele też uważają, a dodatkowo jak było widać, to Tow. Molotin jest też skłonny do RSC, więc nic nie sugeruje zmiany oraz też tak jak mówiłem wcześniej, pokreślałem jak zwyczajowo się tworzy skróty, jednakże większość jednak preferuje skrót trzyliterowy "RSC".
Oczywiście, to będzie musztarda po obiedzie, ale mam wrażenie, że w toku dyskusji pojawił się pewien nieporządek w terminach. Punktem wyjścia i propozycją Herr Oberhaupta było określenie trzyliterowych kodów dla krajów. Już w drugiej wypowiedzi pojawiło się określenie skrót (skrótowiec).

Nie budzi najmniejszej wątpliwości to, że jedynym poprawnym skrótowcem Republiki Socjalistycznej Czesnoradu jest „RSC”, podobnie jak jedynym poprawnym skrótowcem Rzeczypospolitej Polskiej jest „RP”, a Kotliny Edelweiss „KE”. Takie są reguły języka. We wszelkiego rodzaju dokumentach i, ogółem, w słowie pisanym, posługujemy się skrótowcami, trzyliterowe kody byłyby tutaj cokolwiek osobliwe; chyba tylko kody walut weszły, o tyle o ile, do języka potocznego.

Trzyliterowe kody spełniają jednak inną funkcję, o czym zresztą wspomniał tow. Drenin przed trzema dniami: „tak jak w nieistniejącym realu Polska posiada PL lub POL, to bardziej w programach, szeroko pojętej informatyce i kategoryzacji można by stosować skrót CZR/CZS”. Nie znaczy to, że formy rządów nie mogą się pojawiać w kodach — przykładem jest dwuliterowy kod Serbii — ale jest to wyjątek od reguły. Szkoda, że nie mamy tutaj konsekwencji CZ/CR + CZR/CZS, ale damy radę. 😉

Post Scriptum: I ja dołączę się do wyrazów uznania — nazwa „Czesnorad” jest wspaniała.
(—) Helwetyk Romański, Dyniowy Padawan
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11641
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Biuletyn Nazw Państw w systemie micro-3.

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jedynym dla mnie podparciem "wyjątku" dla Czesnoradu jest tutaj nawiązywanie do ZSRR(USSR), który w wersji kodowanej, nie skrótu korzystał z "USR" lub "URS" (wydaje mi się, że oba, ale mogę się mylić), co było skrótem pierwszych liter nazwy(z resztą niepełnym), zamiast np. SOV, SOU (od Soviet Union).
Niech więc i będzie RSC...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Biuletyn Nazw Państw w systemie micro-3.

Post autor: Joachim Cargalho »

Bez znaczenia, czy to skrót, czy kod. Jeśli Czesnorad chciałby mieć RSC, to nie widzę problemów, żeby na siłę wciskać im inny. W końcu to kody są dla państwa, a nie państwa dla kodów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11641
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Biuletyn Nazw Państw w systemie micro-3.

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 07 czerwca 2022, 12:10 Bez znaczenia, czy to skrót, czy kod. Jeśli Czesnorad chciałby mieć RSC, to nie widzę problemów, żeby na siłę wciskać im inny. W końcu to kody są dla państwa, a nie państwa dla kodów.
Zgadza się, dlatego nie zamierzam polemizować, ewentualnie nakierować jak to widzę. A że lubię "kodowanie" na trzy literki to zbieram dane. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 544
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Biuletyn Nazw Państw w systemie micro-3.

Post autor: Sophie »

Heinz-Werner Grüner pisze: 05 czerwca 2022, 22:19
Robert Drenin pisze: 05 czerwca 2022, 21:55
Heinz-Werner Grüner pisze: 05 czerwca 2022, 21:15 Swoją drogą, nie wiem kto wymyślił, ale nazwwa jest dla mnie "w pytkę" (znaczy się fajnusieńka ;) ).
Nazwa "Czesnorad" była wymyślana przeze mnie i Tow. Molotina. Trochę czasu zeszło nam na wymyślanie jej i próbowaliśmy to robić metodą eliminacji. Dla przykładu próbowaliśmy ustalić stałe elementy nazwy, które na pewno musiały się znaleźć w niej. Oczywiście zanim też stworzyliśmy ostatecznie "Czesnorad", to z dwa dni około zeszły nam na ostateczną nazwę. :)
Szanuję. A czy da się Kamerad namówić na opowieść o czym świadczą słowa: Czesny i rad?

Sophie pisze: 05 czerwca 2022, 22:10 W sumie to powoli zaczynam Nowe Porządki. Tylko nie wiem jak to jeszcze będzie wyglądało
Fraulein von Anhalt, czy to dobra droga? Nie żebym zniechęcał, ale pamiętam poprzedni "ekscesy" xorphijskie. Czy to jest Szanownej potrzebne?
Teraz podchodzę do tego z nastawieniem, że będzie jak najgorzej. Latwiej będzie zaakceptować porażkę. Po za tym do nowego startu poczekam do momentu ogarnięcia paru spraw oraz znalezienia kilku chętnych do działania. Niech Herr Oberhaupt się tak o mnie nie obawia!
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11641
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Biuletyn Nazw Państw w systemie micro-3.

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Sophie pisze: 07 czerwca 2022, 22:41
Heinz-Werner Grüner pisze: 05 czerwca 2022, 22:19
Robert Drenin pisze: 05 czerwca 2022, 21:55

Nazwa "Czesnorad" była wymyślana przeze mnie i Tow. Molotina. Trochę czasu zeszło nam na wymyślanie jej i próbowaliśmy to robić metodą eliminacji. Dla przykładu próbowaliśmy ustalić stałe elementy nazwy, które na pewno musiały się znaleźć w niej. Oczywiście zanim też stworzyliśmy ostatecznie "Czesnorad", to z dwa dni około zeszły nam na ostateczną nazwę. :)
Szanuję. A czy da się Kamerad namówić na opowieść o czym świadczą słowa: Czesny i rad?

Sophie pisze: 05 czerwca 2022, 22:10 W sumie to powoli zaczynam Nowe Porządki. Tylko nie wiem jak to jeszcze będzie wyglądało
Fraulein von Anhalt, czy to dobra droga? Nie żebym zniechęcał, ale pamiętam poprzedni "ekscesy" xorphijskie. Czy to jest Szanownej potrzebne?
Teraz podchodzę do tego z nastawieniem, że będzie jak najgorzej. Latwiej będzie zaakceptować porażkę. Po za tym do nowego startu poczekam do momentu ogarnięcia paru spraw oraz znalezienia kilku chętnych do działania. Niech Herr Oberhaupt się tak o mnie nie obawia!
Ja się nie obawiam. Życzę Szanownej jak najlepiej!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Biuletyn Nazw Państw w systemie micro-3.

Post autor: Isabella Swann »

Heinz-Werner Grüner pisze: 07 czerwca 2022, 12:16
Joachim Cargalho pisze: 07 czerwca 2022, 12:10 Bez znaczenia, czy to skrót, czy kod. Jeśli Czesnorad chciałby mieć RSC, to nie widzę problemów, żeby na siłę wciskać im inny. W końcu to kody są dla państwa, a nie państwa dla kodów.
Zgadza się, dlatego nie zamierzam polemizować, ewentualnie nakierować jak to widzę. A że lubię "kodowanie" na trzy literki to zbieram dane. :)
Takie samo mam podejście jak herr @Joachim Cargalho . Nie ma co narzucać jeśli już wybrali jako lud sami
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11641
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Biuletyn Nazw Państw w systemie micro-3.

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Isabella Swann pisze: 08 czerwca 2022, 12:46
Heinz-Werner Grüner pisze: 07 czerwca 2022, 12:16
Joachim Cargalho pisze: 07 czerwca 2022, 12:10 Bez znaczenia, czy to skrót, czy kod. Jeśli Czesnorad chciałby mieć RSC, to nie widzę problemów, żeby na siłę wciskać im inny. W końcu to kody są dla państwa, a nie państwa dla kodów.
Zgadza się, dlatego nie zamierzam polemizować, ewentualnie nakierować jak to widzę. A że lubię "kodowanie" na trzy literki to zbieram dane. :)
Takie samo mam podejście jak herr @Joachim Cargalho . Nie ma co narzucać jeśli już wybrali jako lud sami
A czy ja napisałem, że coś narzucam? Zakończmy już temat Czesnoradu. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Departament Dyplomatyczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość