Grünes Herrenhaus - Zielony Dworek

Aleja Willowa - Życie w Dolinie toczy się swoim spokojnym rytmem, ale czasem człowiek tak się zafrasuje, albo zwyczajnie przemęczy, że należy się mu długo wyczekiwany odpoczynek. A gdzie jak nie we własnych czterech ścianach... Herrenhausgasse to strefa mieszkalna, gdzie można ze spokojem zasiąść na przydomowej ławeczce i bez pośpiechu wypić przepyszną herbatkę z szarotki.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3967
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Grünes Herrenhaus - Zielony Dworek

Post autor: Joachim Cargalho »

Ostatnie tygodnie nie rozpieszczały wszystkich członków rodu, a górskie wędrówki dawały się we znaki, nieustannie tasując elementy rodzinnej układanki. Joachim wracał z podróży, która dopiero co sprowadziła go z powrotem do Kotliny. Kroki swoje skierował od razu do Zielonego Dworku. Już z daleka zauważył, iż @Femme Mystere nie próżnowała w czasie jego nieobecności, a dworek gościł właśnie jakiś przybyszy.

Dopiero podjeżdżając bliżej, spostrzegł, iż u drzwi dworku czeka @Roman Schädel, który dobija się do drzwi, jednak nikt mu nie otwiera.
- Witaj Biskupie! - krzyknął mu na przywitanie z daleka, dając znać, by nie odchodził zrezygnowany.
- Nikogo nie ma? - zapytał upewniając się i dodał - proszę chwilę poczekać, zaraz temu zaradzimy.

Każdy dom posiada te konkretne miejsce, w którym schowany jest klucz do drzwi. Joachim obszedł więc dworek, przy okazji spostrzegając, iż w stajni brakuje koni. To dawało mu odpowiedź na pytanie gdzie podziała się Pani Augentrost. Odwrócił się jeszcze za sobą upewniając się, że Roman nie podgląda gdzie on szuka klucza. Niby wiedział to duchowny, jednak i pan piekieł miał bywać kiedyś aniołem... Nigdy nic nie wiadomo, a przezorny zawsze ubezpieczony.

- Co sprowadza Ciebie tutaj, Biskupie? - zapytał, otwierając drzwi - z tego co kojarzę, kolęda to raczej zimowa tradycja - nie powstrzymał się oczywiście od nowego, autorskiego dowcipu.

Później zaprosił gościa do środka, samemu lustrując wnętrze, nie wiedząc czego się tam spodziewać. Mimo, iż Zielony Dworek traktował jako dom, miał wrażenie, iż Pani Augentrost może nie być zadowolona z kolejnego "włamania" tam, pod jej nieobecność.

Kiedy @Roman Schädel wszedł do środka, Joachim ostentacyjnie zerknął na wniesione przez niego podarki, z trudem powstrzymując się od zainicjowania momentu ich przekazania.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 12186
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Grünes Herrenhaus - Zielony Dworek

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Drobne kropelki zaczęły spadać na ramiona oberhaupta. Na szczęscie o tej porze roku, to całkiem przyjemne doznanie. Ten usłyszawszy słowa i czyny kompanki podróży, wymamrotał pod nosem, tak, że Lieselotte nie mogła tego usłyszeć.
-Może i jesteś wampirem, ale za to najwspanialszym...
Cmoknął głośno, poruszył konia, wydał komendę i ruszył w pogoń za Frau Augentrost.

Oboje byli dobrymi jeźdzcami, co prawda uczuli się w zupełnie innych zakątkach mikroświata, ale dobrze "siedzieli w siodle". Gnali jak opętani, by zdążyć przed potężną ulewą, która najwidoczniej nie liczyła się z romantycznymi i szczerymi wyznaniami owej pary. Jeszcze chwila, jeszcze moment...

Być może zdążą przed prawdziwym oberwaniem chmury...
ObrazekZdążyli... nieco tylko przemoczeni w końcu dotarli do Zielonego Dworku. Całą drogę nie zamienili już ze sobą słowa...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Grünes Herrenhaus - Zielony Dworek

Post autor: Roman Schädel »

-Przyszedłem podzielić się darami Bożymi. - odparł biskup. -A także porozmawiać, bo zebrało mi się na wspominki z okresu osamotnienia w górach. Ale widzę, że przyszedłem nie w porę, za co przepraszam. - po tych słowach spuścił wzrok.
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 580
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Grünes Herrenhaus - Zielony Dworek

Post autor: Sophie »

W końcu nadszedł ten dzień. I choć roztopy już za nami, to takowe dopiero teraz zawitały u Sophie. A przynajmniej takie metaforyczne. Powiewy coraz cieplejszego, prawie już letniego, powietrza oraz słońce - rozbudzające, dające energię, ale też zmuszające do wstania, aby zasłonić okna słońce - dały jej chwilę spokoju od realiozy. Już respirator tu nie był potrzebny, o ile kiedykolwiek potrzebny był, już była w stanie podróżować bez zawrotów głowy i chwilowych zasłabnięć.

Okazję tą postanowiła należycie wykorzystać, to znaczy tak jak ona uważała za słuszne. Pierwszym jej punktem odwiedził okazał się więc dom jej rodziców. Kiedy szofer wiózł ją w rodzinne strony zastanawiała się: a może lepiej nie? Co jeśli się wkurzą, że ich nie odwiedzam? Jednak myśli te uleciały tak szybko, jak tylko się pojawiały.

W końcu jednak ta chwila nastała. Chwila, w której Sophie ujrzała drzwi. *Puk, puk*

Drzwi otworzył młodzieniec, na oko bliski pełnoletności, choć do mężczyzny jeszcze trochę mu brakowało.
Obrazek
U progu domu ujrzał kobietę ubraną dość niekonwencjonalnie: kremowe szpilki oraz dżinsy co prawda nie były niczym dziwnym, ale sweter, który wybrała do zestawu był co najmniej zastanawiający. Wyglądało to, jakby niedawno dopiero otworzyła prezenty świąteczne. Kompletnie nie pasowało to do panującej pogody, ale mało które stroje, które Sophie nosiła pasowały do czegokolwiek.

Ujrzawszy kobietę młody lokaj wiedział od razu z kim ma doczynienia i gestem ręki "zezwolił na wejście". Sophie weszła więc za próg, a zaraz za nią, po zamknięciu drzwi wszedł młodzieniec. Udał się on... Gdziekolwiek się udał Sophie nie wiedziała, gdzie obecnie przebywa, sama jednak udała się w stronę pokoju gościnnego, gdzie usłyszała dość głośne rozmowy.

-Witaj mamo! Witaj tato! Tęskniliście?
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Grünes Herrenhaus - Zielony Dworek

Post autor: Femme Mystere »

Od dłuższego już czasu Lieselotte pracowała wraz z odpowiednimi wykonawcami nad ogrodem na tyłach Zielonego Dworku. Wszystko to owiane było mgiełką tajemnicy, ponieważ nikomy, nawet @Joachim Cargalho , nie zamierzała zdradzać wszystkich jego sekretów, tajemnych ścieżek, zaułów i zakątków. Nie było żadnej wątpliwości, że miała tam coś do ukrycia. A z pewnością chciała stworzyć dla siebie, rodziny i przyjaciół prawdziwą magię, jakiej trudno szukać w codziennym życiu…

Ten dzień zamierzała poświęcić na czytanie utworów pewnej zyskującej na popularności autorki, która zaczęła dopiero zdobywać poklask w hermatycznym, edelweisskim społeczeństwie. W związku z tym zajęła wygodne miejsce na leżance, jaką zaprojektowała dla siebie i postawiła nieopodal murów od strony tarasu.

Obrazek

Z widokiem na pamiętne jezioro, zaczęła lekturę, zapominając o bożym świecie. O tym, że ktoś chyba dzwonił do drzwi i byłą to chyba @Sophie i o tym, że @Krzysztof Windsor przysłał powiadomienie o swoim przybyciu do Fuchsbau.

„Poczekam na @Joachim Cargalho . Pojedziemy razem.” – pomyślała, gdy kukanie kukułki wybiło ją z kłębiących się myśli…
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3967
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Grünes Herrenhaus - Zielony Dworek

Post autor: Joachim Cargalho »

- Nie wiem skąd on to wszystko bierze - mówił, niosąc skrzynkę pełną nowych roślin, które niedawno odebrał od Jensa z Grata.

Choć był już środek lata, pogoda w Edelweiss pozwalała na nasadzenia przez cały rok, a to z kolei powodowało, że pracę w ogrodzie trwały nieustannie. Wielu z Edli lubiło ta zajęcia, a troska o ich przydomowe ogrody, dawała im ogromną satysfakcję, choć powodowała, iż musieli ubrudzić sobie ręce. Z tego powodu, niektórzy woleli tylko przyglądać się, jak ich ogrody zamieniają się w prawdziwy raj.

@Femme Mystere zajęła miejsce na leżance, a w dłoni trzymała książkę, w której treści była niezwykle zagłębiona. Joachim otrzepał ręce z kurzu i przysiadł się na skraju, zerkając na okładkę.
- Co czytasz? - zapytał nieco zdziwiony, iż nie jest to pozycja opatrzona logo wydawnictwa Edelweiss. Później dodał żartobliwie - Mam nadzieję, że nie jest to żadna z ksiąg zakazanych.

Na materacu leżał telegram od @Krzysztof Windsor, który ponownie zawitał do Kotliny. Całe szczęście, że tym razem @Sophie również krzątała się po okolicy. Wiele wskazywało na to, że nadchodzące Edeliebe przyciąga wszystkich w ten uroczy zakątek Mikroświata.
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Grünes Herrenhaus - Zielony Dworek

Post autor: Femme Mystere »

Zatem Pani z Zielonego Dworku wróciła. I choć nikt nie spostrzegł momentu, gdy przeszła przez próg, całe Stadt Edelweiss odczuwało powrót jej efemerycznej natury. Odczuwali ulgę, gdyż wbrew chwiejności natury, nadawała Edelweiss ulotne wrażenie stabilizacji. A jednocześnie obawiali się, czym tym razem uraczy ich społeczność. Czy będzie to skandal? Czy będzie to szaleństwo?

Obrazek

Wyszła więc ze swojej sypialni, jak zawsze nienagannie przygotowana. Wiele miała w planach, ile musiała nadrobić! Lecz… nie zamierzała się tłumaczyć ze swojej nieobecności. Już taka była.

Wyszła przed domek i czekała na transport.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 12186
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Grünes Herrenhaus - Zielony Dworek

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

A czerwony dywan sam się rozwijał przed jej szalenie zgrabnymi nogami...

Witaj w domu!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth Stempel
Posty: 287
Rejestracja: 30 marca 2022, 13:36

ODZNACZENIA

Re: Grünes Herrenhaus - Zielony Dworek

Post autor: Ignats ik Ruth »

Z okazji turnieju i kuracji w Sanatorium Quelle przebywam w kraju. Wpadnę do Pani! :D
(—) Ignats Urban ik Ruth
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Grünes Herrenhaus - Zielony Dworek

Post autor: Femme Mystere »

Zapraszam. Będzie tym razem po Teutońsku.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Herrenhausgasse - willowa strefa mieszkalna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości