Grünes Herrenhaus - Zielony Dworek

Aleja Willowa - Życie w Dolinie toczy się swoim spokojnym rytmem, ale czasem człowiek tak się zafrasuje, albo zwyczajnie przemęczy, że należy się mu długo wyczekiwany odpoczynek. A gdzie jak nie we własnych czterech ścianach... Herrenhausgasse to strefa mieszkalna, gdzie można ze spokojem zasiąść na przydomowej ławeczce i bez pośpiechu wypić przepyszną herbatkę z szarotki.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Grünes Herrenhaus - Zielony Dworek

Post autor: Femme Mystere »

Impreza trwała długo, goście bawili się i tańczyli do białego rana. Gdyby mogła, trwałaby wiecznie, lecz niestety wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Tak też nad ranem większość osób wróciło do swoich domów. Niektórzy zostali, lecz następnego dnia w końcu zwalczyli ból głowy i również mogli powrócić do codzienności... Służba szybko uporała się ze sprzątaniem i już wkrótce dworek wyglądał znów doskonale...
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Grünes Herrenhaus - Zielony Dworek

Post autor: Isabella Swann »

Z samego rana Bella wraz z Babinką i Dziadkiem wyruszyli w drogę powrotną do Wolkenbad. Bella nie chcąc budzić domowników zostawiła liścik dla nich.
Kochani!
Dziękuję za wspaniałe przyjęcie i za dobrą zabawę. Ale przede wszystkim dziękuję za przyjęcie mnie do rodziny! Wybaczcie, że nie żegnam się osobiście, ale obowiązki w Wolkenbad mnie wzywają, a wracam z Babinką i Dziadkiem, więc będzie to długa podróż. Zapraszam was do Siebie, kiedy tylko chcecie. Moje progi są zawsze dla Was otwarte (chociaż nie w nocy Mamo i Tato).
Kocham was!
(-) Bella
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3916
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Grünes Herrenhaus - Zielony Dworek

Post autor: Joachim Cargalho »

Obsługa dawała już powoli znaki, że czas zawijać manatki. Tym samym Cargalho rozlał panom po jeszcze jednym kieliszku na rozchodniaczka i zmuszeni byli udać się każdy w swoją stronę.
- Towarzyszu @Robert Drenin to bardzo ciekawe co Pan mówi. Problemy z zaopatrzeniem na pewno mogą być problemem nie tylko dla nauki, ale całego łańcucha gospodarki - czy to planowanej, czy też nie. - opowiedział szybciutko. - Muszę polecić, aby akademia utworzyła miejsce na luźne rozmowy o nauce i z chęcią Pana tam zaproszę! - zaoferował i powoli zaczęli się żegnać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka Stempel
Posty: 724
Rejestracja: 01 marca 2022, 20:28

ODZNACZENIA

Re: Grünes Herrenhaus - Zielony Dworek

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

Wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć. Bankiet powoli kończył się. Fatima również powoli wstała do wyjścia. Czuła już zmęczenie oraz trochę szum w głowie. Ale mimo to była w dobrym nastroju. Imprezy w Edelweiss zawsze były najlepsze. Ale czas już było zbierać się bo przede wszystkim Księciulek na nią czekał w domu. Przed wyjściem pożegnała się ze wszystkimi i podziękowała za zaproszenie. Po chwili znikła.
( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11787
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Grünes Herrenhaus - Zielony Dworek

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

A Oberhaupt coś obiecał i zapomniał... :/
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 550
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Grünes Herrenhaus - Zielony Dworek

Post autor: Sophie »

Heinz-Werner Grüner pisze: 21 sierpnia 2022, 20:52 A Oberhaupt coś obiecał i zapomniał... :/
Jeszcze jest czas. Dworek jest otwarty na gości :D
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11787
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Grünes Herrenhaus - Zielony Dworek

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Sophie pisze: 21 sierpnia 2022, 22:31
Heinz-Werner Grüner pisze: 21 sierpnia 2022, 20:52 A Oberhaupt coś obiecał i zapomniał... :/
Jeszcze jest czas. Dworek jest otwarty na gości :D
Oczywiście... Myślę jak to rozegrać. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth Stempel
Posty: 287
Rejestracja: 30 marca 2022, 13:36

ODZNACZENIA

Re: Grünes Herrenhaus - Zielony Dworek

Post autor: Ignats ik Ruth »

Nie jestem w stanie nadrobić tych kilkunastu stron, ale słyszałem, że w dzielnicy krążą na mój temat ploteczki...
Femme Mystere pisze: 04 sierpnia 2022, 23:43 Na ulicach miasta można było już napotkać automobile, lecz były one przeznaczone dla ekstrawaganckich przyjezdnych, takich jak na przykład @Ignats ik Ruth, którzy jeździli nimi w okolicach Grandhotelu, by udowodnić swoją wartość w oczach wybrednych Edelek.
...wysyłam zatem ze Scholandji, w której bawię na Rajdzie Oberhauptańskim, gońca, by rozjaśnił sprawę. Goniec zaś puszcza kontrplotki, wskazujące, jak należy i jak następuje: (primo) Herr ik Ruth Junior nigdy nie sypiał w Granhotelu, ani jego okolicach, wypoczywać najbardziej lubi bowiem w Sanatorium Quelle w Wolkenbad, dokąd jeździ przeważnie prosto z lotniska. (Dopuszczalne są jednak przystanki na trasie — vide: secundo). (secundo) Herr ik Ruth Junior chętnie udowodnia swoją wartość w oczach niewybrednych Edelek.

;)
(—) Ignats Urban ik Ruth
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krzysztof Windsor Stempel
Posty: 183
Rejestracja: 28 marca 2022, 19:31

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Grünes Herrenhaus - Zielony Dworek

Post autor: Krzysztof Windsor »

Około godziny 15:00 na lotnisku w Edelweiss wylądował samolot z Angemontu. Z pierwszej klasy wysiadł Krzysztof Windsor-Windsachen, który skierował się od razu do samochodu, który zamówiony czekał na niego przed lotniskiem. Samochód prowadził go przez Stadt Edelweiss wprost do Grünes Herrenhaus.

Wreszcie dojechał. Dość nieporadnie wyciągnął dwie walizki. Zawsze w podróż brał swojego adiutanta, lecz tym razem zarządził wolne w cały Zamku Windsor i w konsekwencji swoich słów musiał odbyć podróż samotnie. Stanął na chwilkę przed wejściem. Wziął wdech czystego górskiego powietrza i ruszył zadzwonić do drzwi.



-----------
@Femme Mystere @Joachim Cargalho
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3916
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Grünes Herrenhaus - Zielony Dworek

Post autor: Joachim Cargalho »

- Dzwonek może tutaj w niczym nie pomóc, Panie Windsor - krzyknął z daleka Cargalho, który czystym przypadkiem obserwował okolicę. Faktycznie jednak, jego dworek znajdował się całkiem nieopodal, więc jego obecność tutaj nie była żadnym zaskoczeniem.
Podszedł do niespodziewanego gościa i przywitał się serdecznie. Do dziś w rozmowach z @Femme Mystere wspominają gościnność jaka spotkała ich w Pałacu Arcybiskupim. Wychodziło na to, że nadszedł czas rewanżu.
- Pani Augentrost może nie być w środku - powiedział spokojnie, po czym dodał - Ogrodnik mówi, że najpewniej dostała wezwanie do koszar. Wyczekał chwilę na reakcję gościa, bowiem chciał za chwilę stać się bohaterem wobec jego rozczarowania.
- W każdym razie, proszę chwilę poczekać... Znam jedno ważne miejsce, gdzie może być coś, co nam pomoże. - i lekkim truchtem udał się za budynek, by za chwilę...

... otworzyć drzwi od środka.
- Zazwyczaj jakaś służka powinna się tu kręcić, ale wychodzi na to, że dzisiaj mają wolne - opowiadał dalej - chętnie zaprosiłbym Cię do siebie, ale tam jeszcze niczego nie mam. Ledwo jeden obraz powiesiłem i stół postawiłem, ale to nie jest jeszcze miejsce do goszczenia takich osób - uśmiechnął się, chcąc zrobić dobre wrażenie. W sumie, @Krzysztof Windsor był osobą, którą należy ugościć godnie, bowiem stawał się ważną personą w kulturalnym światku Edelweiss.
- Ach, gadamy w tym progu... Zapraszam do środka - powiedział jakby był u siebie. - A mój dworek, no jest na wynajem, więc jakby co, naprawdę szybko się go urządzi i każdego ugości. Polecam serdecznie - gadał dalej wciągając walizkę Windsora do środka.
- Siadaj śmiało - rzucił mimochodem, po czym odwrócił się - chyba znasz to wnętrze, co nie? - zapytał, przypominając sobie,jednak, że Krzysztof nie pojawił się na bankiecie organizowanym z okazji adopcji Isabelli i Sophie. Trudno, teraz powinien się wytłumaczyć.
- Pani Augentrost nic nie wspominała, ze spodziewa się gościa. Co więc w takim razie się wydarzyło, Krzysztofie? - dopytywał.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Herrenhausgasse - willowa strefa mieszkalna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość