SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Jak każde szanujace się państwo, także i Edelweiss posiada oddziały zbrojne, by bronić swojego terytorium. To właśnie poniżej znajdziesz wszelkie informacje w sferze wojskowości.

Moderatorzy: Ronon Dex, Piotr Romanow, Albert Fryderyk de Espada

Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11640
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

"Skoszarowani"

Obrazek
Dział fabularny imitujacy "życie w armii" i jak sama nazwa wskazuje w grunerwaldzkich koszarach.

W tym dziale opisujemy ogólne przeżycia, przemyślenia, prowadzimy dialogi z innymi żołnierzami Edelweiss Streitkrafte.
Pamiętaj, że złe zachowanie i nieodpowiednia tytulatura do przełożonych nie umknie ich uwadze...
Dowództwo i przełożeni:

Obrazek
Major Hans-Jürgen Matteschitz
Dowódca Koszarów Grünerwaldzkich. Nieco oschły mężczyzna z "wyższych sfer". Pedant. Czyste trzewiki to podstawa w jego codziennych zasadach. Lubi czytać, szczególnie powieści kryminalne, skrycie kocha się w śpiewaczce Irenkah*

Obrazek
Stabsfeldwebel Mathilde Hermann
Odpowiedzialna za damską część koszar. Podkochuje się w majorze Matteschitz, nagminnie mu się podlizuje. Oczekuje pełnej uległości od męskiej części. Zapalona feministka

Obrazek
Oberfeldwebel Ottmar Popierdolka
Nieco gapkowaty, ale doświadczony wiarus. Do swoich zadań podchodzi całkowicie obojętnie. Nałogowy palacz zagranicznych "Namiestnikowskich". Lubi popijać na służbie

Obrazek
Feldwebel Dietrich Marko
Trzymający się wszelakich procedur. Karierowicz. Donosiciel i lizus. Niezbyt rozmowny

*edelwajski odpowiednik Sanah
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Post autor: Piotr Romanow »

Z jednej strony zgadzam się Herr Oberhaupt, ale z drugiej niestety ja osobiście nie szedłbym na coś takiego, bo musiałby mi Herr Oberhaupt przypinać medale co dwa dni. Jednak wolałbym skupić się na zaangażowaniu w narrację i wspólnego tworzenia armii, a samą kwestię manewrów rozstrzygałbym w ogólnodostępnych grach parasymulatorach, w których można polatać samolotami. pojeździć czołgami, czy też popływać statkami. Jeżeli zależy nam na jakości armii nie mam nic przeciwko, wręcz sam bym chciał widzieć bogate opisy zmagań naszych wojaków na międzynarodowym polu walki. ;)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11640
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Piotr Romanow pisze: 04 lipca 2022, 21:55 Z jednej strony zgadzam się Herr Oberhaupt, ale z drugiej niestety ja osobiście nie szedłbym na coś takiego, bo musiałby mi Herr Oberhaupt przypinać medale co dwa dni. Jednak wolałbym skupić się na zaangażowaniu w narrację i wspólnego tworzenia armii, a samą kwestię manewrów rozstrzygałbym w ogólnodostępnych grach parasymulatorach, w których można polatać samolotami. pojeździć czołgami, czy też popływać statkami. Jeżeli zależy nam na jakości armii nie mam nic przeciwko, wręcz sam bym chciał widzieć bogate opisy zmagań naszych wojaków na międzynarodowym polu walki. ;)
Jak co dwa dni. Wyraźnie sugerowałem "rozliczenie" za kwartał. Co do narracji i manewrów, to tak, oczywiście są one o wiele ciekawsze...
Przy okazji naszła mnie myśl, że może udałoby mi się, przy współpracy z @Femme Mystere stworzyć system walk nieco wzorowany (ale tylko w teorii) na tym jaką bitwę prowadzili w RON z Zaporożem. Ja już mam jednak podwaliny swojego. Gdyby tak jeszcze kiedyś do tego jakąś apkę zrobić... Na razie jednak pozwólcie, że się przygotuje i rozpiszę z tematem.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2695
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Post autor: Femme Mystere »

@Heinz-Werner Grüner w razie czego czekam na dalsze wieści.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11640
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 05 lipca 2022, 09:56 @Heinz-Werner Grüner w razie czego czekam na dalsze wieści.
Ok. W zasadzie to nie wiem czego od Szanownej wymagać. Ja sobie coś tam nakreślę i zobaczymy czy to się spina.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Post autor: Piotr Romanow »

Kwestia Frau Angetrost wydaje mi się bardzo prosta, przejdzie przeszkolenie podstawowe, czyt. Poligon. Zawnioskuje o awans na pierwszy stopień podoficerski i trafi do sztabu, zajmie się wsparciem kadry dowodzące i nie będziemy usiała się brudzić w błocie, No chyba że planuje posty opisowe czy prowadzenie narracji dowódcy najpierw drużyny rozpoznania, plutonu piechoty, kompanii, No ale to zależy oczywiście od upodobań.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11640
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Z dniem 26 sierpnia 1922 rpku minął okres służby zasadniczej dla żołnierzy płci damskiej oraz takich, którzy identyfikują się z tą płcią z poboru wiosennego 1922.

Poniżej lista:
-Corporal Lieselotte Augentrost

Nakazuje się Herr Leutnant @Piotr Romanow dokonanie weryfikacji służby Frau Corporal@Femme Mystere i ustalenie czy żołnierz przechodzi do rezerwy czy dalej będzie służył w naszej Edelweiss Streitkrafte.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Post autor: Piotr Romanow »

Herr Oberhaupt, wydałem rozkaz personalny w stosunku do Frau Augentrost, jak do dzisiaj nie został on przez nią podpisany, dlatego sam nie wiem, czy traktować Frau jako żołnierza zawodowego, czy teraz już rezerwiestę. Pozostaje mi tylko czekać, aż @Femme Mystereodniesie się do rozkazu. Poniżej zostawiam teczkę z rozkazem.

viewtopic.php?f=28&t=510
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11640
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Piotr Romanow pisze: 29 sierpnia 2022, 10:02 Herr Oberhaupt, wydałem rozkaz personalny w stosunku do Frau Augentrost, jak do dzisiaj nie został on przez nią podpisany, dlatego sam nie wiem, czy traktować Frau jako żołnierza zawodowego, czy teraz już rezerwiestę. Pozostaje mi tylko czekać, aż @Femme Mystereodniesie się do rozkazu. Poniżej zostawiam teczkę z rozkazem.

viewtopic.php?f=28&t=510
Dziękuje za przypomnienie. Czekamy zatem na Corporal Augentrost.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 573
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Post autor: Roman Schädel »

Stawiam się w koszarach. Czas na dobry trening.
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11640
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SKOSZAROWANI - fabularyzacja życia w koszarach

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jako, że tymczasowo Herr Leutnant Romanow jest niiedostępny proszę Herr Fahnrich @Albert Fryderyk de Espada o przejęcie jego obowiązków i przygotowanie pierwszych dni służby dla Soldat Schädela. Z góry dziękuję.

Herr de Espada, gdyby to było utrudnione proszę o info, sam pokieruje.




DW: @Piotr Romanow
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siły Zbrojne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość