Przemówienia Szefa Sztabu

Jak każde szanujace się państwo, także i Edelweiss posiada oddziały zbrojne, by bronić swojego terytorium. To właśnie poniżej znajdziesz wszelkie informacje w sferze wojskowości.

Moderatorzy: Albert Fryderyk de Espada, Ronon Dex, Piotr Romanow

Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11790
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Przemówienia Szefa Sztabu

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Dziś otrzymaliśmy pierwsze awanse wojskowe. Przepraszam, że są zaniżone, ale dzięki temu będziemy mogli prowadzić stałą narrację, która będzie podtrzymywała naszą aktywność.
Chciałbym serdecznie podziękować fw.de Espadzie za znaczną pomoc w rozwoju uzbrojenia całej armii, a także za obranie pewnej drogi w lotnictwie, jako wzór pilotażu i przede wszystkim za czynny udział w życiu wojskowym ES.
Kolejne podziękowania śle dla fw.Romanowa, który w sposób znaczny przyczynił się do zobrazowania mundurów naszej armii. Projekt cały czas jest oczywiście rozwijany i wierzę, że uda sie doprowadzic do końca.
Ukłony należą się także za wzorowe pełnienie służby w ramach piechoty górskiej, której niewątpliwie jest wizytówką.
Nie mogłem także pominąć, co prawda nieaktywnego w ostatnim czasie, cpl.Ebe-Grünera, którego pomysłowość ukierunkowała nas na pewne rozwiazania technologiczne i wyznaczyła standardy współpracy na linii zakłady przemysłowe (broń, pojazdy) - wosjko edelwajskie.
Pozostałych, których nie wymieniłem zachecam do dalszej pracy. Awanse na pewno nastąpią. Być może dopiero po okresie skoszarowania pierwszej grupy Wiosna'22, a może nieco później. Proszę jednak o pomoc w pewnym względzie.
Na dzień dzisisjeszy w armii potrzebne są dwa stanowiska do obrania.
Jako, że nie mamy wśród nas (jeszcze! to już naprawde kwesta czasu) oficerów to pragnę zastanowić się i nieco na wyrost chciałbym przekazać zarząd nad RKA (pilnownaie WKU) i zarząd nad Sztabem (pilnowanie działalności armii). Widzę tu dwa nazwiska obecnie, ale wiem, że jest wśród nas wielu, którzy z tymi zadaniami poradziliby sobie także.
Nikogo nie chcę zmuszać, ale jeśli któryś z nowo mianowanych sierżantów miałby ochotę pomóc co nieco, to ja tą pomoc bardzo chętnie przyjmę. W drugiej kolejności jeśli ktoś inny zechciałby coś od siebie dodać, to również zapraszam do współnych rozmów...

@Piotr Romanow @Albert Fryderyk de Espada
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Przemówienia Szefa Sztabu

Post autor: Piotr Romanow »

Jeżeli stanowisko szefa sztabu, mimo że jest to etat Pułkownika dalej będzie nieobsadzone mógłbym je pełnić, ale tutaj niestety chciałbym zarzucić swoje warunki jakimi byłaby pełna autonomia działań w zakresie szkolenia, a także uzbrojenia żołnierzy. Dlaczego? A otóż, dlatego że XX-lecie między wojenne jest moim małym bakcylem i chciałbym je przedstawić zarówno społecznie jak i wojskowo w sposób, który jest jeszcze nieznany tutaj obecnym.

Poza tym planuję przygotować regulamin wzorując się na KuK Armee oraz Deutsches Heer (Deutsches Kaiserreich), aby nie było takich zwątpień, czy to sytuacji, że żołnierz nie jest pewien jak ładnie opisać post. Wiem, że dużo wymagam, ale wydaje mi się, że dużo dałem, a mogę dać jeszcze wiele wiele więcej naszej malutkiej cichej Kotlinie. :)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11790
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Przemówienia Szefa Sztabu

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Piotr Romanow pisze: 02 czerwca 2022, 15:56 Jeżeli stanowisko szefa sztabu, mimo że jest to etat Pułkownika dalej będzie nieobsadzone mógłbym je pełnić, ale tutaj niestety chciałbym zarzucić swoje warunki jakimi byłaby pełna autonomia działań w zakresie szkolenia, a także uzbrojenia żołnierzy. Dlaczego? A otóż, dlatego że XX-lecie między wojenne jest moim małym bakcylem i chciałbym je przedstawić zarówno społecznie jak i wojskowo w sposób, który jest jeszcze nieznany tutaj obecnym.

Poza tym planuję przygotować regulamin wzorując się na KuK Armee oraz Deutsches Heer (Deutsches Kaiserreich), aby nie było takich zwątpień, czy to sytuacji, że żołnierz nie jest pewien jak ładnie opisać post. Wiem, że dużo wymagam, ale wydaje mi się, że dużo dałem, a mogę dać jeszcze wiele wiele więcej naszej malutkiej cichej Kotlinie. :)
Myślę, że na pułkownika to jeszcze za wcześnie, sam chyba z resztą feldwebel rozumie jak to powinno działać.
P.O. Szefa Sztabu - takiego realizacyjnego, nie fabularnego jestem w stanie nadać całkiem szybko, ale ja też mam swoje warunki. Moje zdanie jest ostateczne, a nie Wasze.
Bierzemy pod uwagę realia/rozwój/trzymanie kontroli i zarząd nad armią - tu jest wolna wola Szanownego, ale..
1. po okresie minimalnym w koszarach (1 miesiąc) - zostanie nadanie oficerskie na złote kwiaty szarotki (w/g pagonów)
2. w sprawach lotnictwa ostateczne zdanie należy do @Albert Fryderyk de Espada i mojej skromnej osoby. Przynajmniej na dzień dzisiejszy.
3. ukończenie spraw mundurów... - według własnego uznania.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siły Zbrojne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości