Reforma

Jak każde szanujace się państwo, także i Edelweiss posiada oddziały zbrojne, by bronić swojego terytorium. To właśnie poniżej znajdziesz wszelkie informacje w sferze wojskowości.

Moderatorzy: Ronon Dex, Piotr Romanow, Albert Fryderyk de Espada

Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Reforma

Post autor: Piotr Romanow »

Offiziere,
Unteroffiziere,
Soldaten,
Zwracam się w dniu dzisiejszym do was w celu poinformowania was o wielu nadchodzących zmianach w naszej armii, bowiem z biegiem czasu i ta musi się zmieniać. Od dłuższego czasu z Herr Dexem oraz naszym Oberhauptem prowadzimy rozmowy dotyczące nowego umundurowania, a także sprzętu, który będzie używany w siłach zbrojnych, dlatego postawiłem też na małą reorganizacje naszych sił. Na chwile obecną jesteśmy zaledwie garstką żołnierzy, którzy muszą bronić naszej kotliny. Już niedługo planuje ruszyć z tematem Legionów Ochotniczych i dać możliwość każdemu Podoficerowie zza granic naszej kotliny dowodzić oddziałami złożonymi z wojsk ochotniczych.

Chociaż największym zadaniem, które stoi przed nami to oczywiście wykonanie wzorów wszystkich dokumentów wojskowych od awansów, przez rozkazy, aż do kontraktów na pełnienie służbę. Czeka nas także przygotowanie mapy wojskowej, która będzie zwierała garnizony, poligony, strzelnice wojskowe i inne tego typu obszary zajmowane właśnie przez nas. Na dzień dzisiejszy widzę 4 garnizony w 4-rech znanych nam częściach Edelweiss. Jest nimi oczywiście Garnizon Stołeczny, Grunerwaldzki, Wolkenbadzki, a także nasz zapomniany już Sandżak.

Kolejnym krokiem ma być sfinalizowany podział na rodzaje wojsk, tj. ELaK, ELuK i widzę jeszcze Landwehrę, która byłaby swojego typu obroną terytorialną. Żołnierz broniący swojego domu będzie o wiele lepszym żołnierzem w ewentualnej wojnie obronnej.

Krokiem zamykającym reformę będzie przygotowanie regulaminów Sił Zbrojnych Edelweiss, w którym zawarte będą oczywiście w naszym Kotlinowym języku meldunki, komendy, ale także inne warte uwagi sposoby pełnienia służb czy wart. Wisienką na torcie będzie wprowadzenie nowej broni, którą to Herr Dex zaprezentował już nie raz.
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 667
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Reforma

Post autor: Ronon Dex »

Piotr Romanow pisze: 09 lutego 2023, 11:49 ... dlatego postawiłem też na małą reorganizacje naszych sił.
Dodam do tego, że wraz ze sprzętem i uzbrojeniem reorganizacja będzie dotyczyła też schematów organizacyjnych, które muszą ulec pewnym zmianom ze względu na:
1/ nowe uzbrojenie żołnierzy;
2/ przejście z "owsianego napędu" na motoryzację - choć oczywiście będzie to motoryzacja taborów, a nie całej piechoty (na takie coś to jeszcze za wcześnie);
3/ planów wprowadzenia symbolicznego elementu pancerno-motorowego.

W tej chwili opracowuję nowe schematy organizacyjne, które ze względu na zaakceptowanie nowego umundurowania i obecne możliwości prezentacyjne, nie będą już tylko "suchymi tabelkami" z ilustracją w postaci czarnych sylwetek.
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Reforma

Post autor: Piotr Romanow »

Herr Feldwebel, czy zostały pomyślane patki dla Landwehry? Chyba, że sądzi Feldwebel inaczej, że nie są one potrzebne to oczywiście wysłucham pańskiej propozycji.

Co do samych żółtych patek dla Żandarmerii jestem jak najbardziej za, tak jak się wypowiedziałem wcześniej. :)
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1473
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Reforma

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

No skoro idą reformy sprzętowe to może by jakiś przetarg na nowe wyposażenie gdyż osobiście miałbym kilka pomysłów. Niestety ale moje pikselowe mundury dość mocno gryzłyby się wizualnie z tymi jakie mamy przyjemność oglądać ale z uzbrojeniem nie tylko piechoty już mógłbym coś poczarować.


Dodatkowo tu już sprawa bezpośrednio do @Piotr Romanow i @Heinz-Werner Grüner odnośnie jeszcze innego przetargu na nową maszynę. Mowa tu konkretnie o naszym podstawowym samolocie bombowym którego jako jego twórca uważam za lekko mówiąc niewypał i jestem przekonany że znajdzie się na jego miejsce coś lepszego.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11631
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Reforma

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Widzę, że idziecie Oberleutnant w ilość...

a) ELaK
b) ELuK
c) Legiony Ochotnicze
d) Żandarmeria

Nie za dużo jak na 300-stutysięczne państwo?
Piotr Romanow pisze: 09 lutego 2023, 11:49 Na dzień dzisiejszy widzę 4 garnizony w 4-rech znanych nam częściach Edelweiss. Jest nimi oczywiście Garnizon Stołeczny, Grunerwaldzki, Wolkenbadzki, a także nasz zapomniany już Sandżak.
Powinno się jeszcze znaleźć miejsce dla glanzbergskiego.

I może ustalmy jak ma brzmieć Sandżak po edelwajsku -Sandjak czy Sandschak?


Co do reszty garnizonowanie bardzo mi się podoba. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Reforma

Post autor: Piotr Romanow »

Herr Oberhaupt, skąd podejrzenie że idziemy w ilość jeżeli mamy raptem 2 rodzaje wojska, a 3-cim byłaby Landwehra jako WOT? Sama Żandarmeria nie będzie rodzajem wojsk a wchodząca w skład całej armii policja.

Co do Sandjak było przyjęte. ;)
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 667
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Reforma

Post autor: Ronon Dex »

Piotr Romanow pisze: 09 lutego 2023, 16:41 Herr Feldwebel, czy zostały pomyślane patki dla Landwehry? Chyba, że sądzi Feldwebel inaczej, że nie są one potrzebne to oczywiście wysłucham pańskiej propozycji.
W sumie "wolnych" już nie ma... ale może po prostu użyć tych ogólnych? Czyli zieloną z białą obwódką. W zasadzie napisałem je jako ogólne nieco "na siłę" bo były trzy kolory "piechoty". Ale w zasadzie mamy piechotę (zielony z żółtą obwódką), piechotę górską (zielony z pomarańczową obwódką), artyleria i saperzy mają swoje, dla formacji pancerno-motorowych też są - to można te "ogólne" wykorzystać jako Landwehra. W sumie to też będzie przecież formacja piechoty.
Heinz-Werner Grüner pisze: 09 lutego 2023, 19:19 Widzę, że idziecie Oberleutnant w ilość...

a) ELaK
b) ELuK
c) Legiony Ochotnicze
d) Żandarmeria

Nie za dużo jak na 300-stutysięczne państwo?
No faktycznie jest tego sporo... ja bym się najpierw skupił na reformie i opracowaniu wszelkich detali dla pułku piechoty, pułku piechoty górskiej i tego batalionu pancerno-motorowego. Resztę formacji lądowych może z czasem, bo wszystkiego nie ogarniemy w krótkim czasie... można zasygnalizować powstanie formacji Landwehry, ale samo formowanie odłożył bym na później... po reformie zasadniczej części wojsk lądowych, bo wtedy też powstanie problem co zrobić ze starszym uzbrojeniem, które zastąpimy nowszym. taka formacja mogłaby je spożytkować.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11631
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Reforma

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 09 lutego 2023, 19:31 No faktycznie jest tego sporo... ja bym się najpierw skupił na reformie i opracowaniu wszelkich detali dla pułku piechoty, pułku piechoty górskiej i tego batalionu pancerno-motorowego. Resztę formacji lądowych może z czasem, bo wszystkiego nie ogarniemy w krótkim czasie... można zasygnalizować powstanie formacji Landwehry, ale samo formowanie odłożył bym na później... po reformie zasadniczej części wojsk lądowych, bo wtedy też powstanie problem co zrobić ze starszym uzbrojeniem, które zastąpimy nowszym. taka formacja mogłaby je spożytkować.
I tak bym i ja to widział.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 667
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Reforma

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 09 lutego 2023, 19:55 I tak bym i ja to widział.

Na razie tworze zestawy (tzw. kompozycje zapisywane w Armie3) dla pododdziałów np.

Drużyna strzelców uzbrojona w ukm i karabiny samopowtarzalne (mam też wersję w powtarzalnymi):

Obrazek

Poczet dowódcy plutonu strzelców:

Obrazek

Do tego trzeba wszelkie problemy logistyczne rozwiązać... wszystko policzyć itd. Dla przykładu to tylko bagaż dla niecałej kompanii strzelców (trzy plutony po 46 ludzi i pluton wsparcia 30 ludzi... bez dowództwa kompanii i drużyny gospodarczej)... już teraz to 168 plecaków, 4 skrzynie oficerskie i 4 skrzynie narzędziowe (te pm-y na skrzyniach to brońn zapasowa dla strzelca karabinu przeciwpancernego, w czasie gdy jego użycie nie będzie potrzebne) ...

Obrazek

... a trochę jeszcze dojdzie... 22 jak na razie mi wychodzi ludzi dodatkowo. Licząc 190 plecaków po 12 kg to już daje prawie 2,3 tony. Do tego bagaż oficerski w sumie ze 100 kg, narzędzia etc.. Do tego trzeba 2 ciężarówek LKW-3 (po 1,5 tony w terenie). Trzecia wyjdzie na amunicję, a czwarta na kwestie gospodarcze... żarcie, woda... dziennie na żołnierza schodzi ze 2-2,5 kg. Kupa roboty...
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11631
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Reforma

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

@Piotr Romanow, @Ronon Dex i @Albert Fryderyk de Espada prosiłbym tylko o jedną rzecz, przy braniu pod uwagę całego planowania armii...
Maulwurf... wiem, że dla Ronona to pewnie czarna magia, ale chciałby by o nich nie zapominać, pomimo, że one odbiegają od technologii realnej.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siły Zbrojne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość