Kwestia dotycząca Nowej Kurlandii...

Jak każde szanujace się państwo, także i Edelweiss posiada oddziały zbrojne, by bronić swojego terytorium. To właśnie poniżej znajdziesz wszelkie informacje w sferze wojskowości.

Moderatorzy: Albert Fryderyk de Espada, Ronon Dex, Piotr Romanow

Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 718
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Kwestia dotycząca Nowej Kurlandii...

Post autor: Ronon Dex »

W dniu dzisiejszym wydano rozkaz dotyczący manewrów dotyczących Nowej Kurlandii.

Jako Szef Uzbrojenia i Logistyki oraz Dowódca 2. Pułku Lotniczego nie bardzo rozumiem jakie oczekiwania ma wydająca rozkaz?

Nowa Kurlandia (dawniej La Palma) znajduje się w odległości około 6500 km od Edelweiss, a więc:

1. Żaden samolot będący w posiadaniu lotnictwa Edelweiss nie jest w stanie tam dolecieć... o powrocie to nawet nie wspominam.

Samoloty KB2TE (myśliwsko-bombowe) z 2. Jagdbomberstaffel mają duży zasięg... tylko, że o ile w idealnych warunkach mogą się przebazować na 3500-4000 km (ale to ekstremum, lecą bez uzbrojenia i zabierają maksymalny ładunek paliwa + 3 zbiorniki dodatkowe) to ich promień bojowy wynosi nieco ponad 500 km.

Samoloty K4HZ (myśliwce dalekiego zasięgu) z 4. Jagdstaffel mają jeszcze większy zasięg... ale do przebazowania to 5300 km, ale promień bojowy "tylko" niecałe 1000 km (zasięg bojowy 2100 km).

2. Do jakichkolwiek działań operacyjnych nad rzeczoną wyspą (w zasadzie wyspami) byłaby konieczność posiadania jakieś bazy na tamtym kontynencie (nic nie wyczytałem by jakieś zabiegi dyplomatyczne to umożliwiły). Inaczej jakiekolwiek działania lotnicze nad sugerowanym terenem są po prostu niemożliwe.

Oczywiście wyjściem byłoby posiadanie okrętu lotniczego (KB2TE są do takich działań przystosowane, podobnie jak rezerwowe K1TE (są w eskadrze fabrycznej RAT) - tylko, że Edelweiss w ogóle nie ma floty, a nawet dostępu do morza.

3. Jednymi jednostkami morskimi, z których możemy skorzystać (mieszczą się w czasach Edelweiss) są moje prywatne jednostki ewakuowane swego czasu z mojego lenna w Bialenii... czyli jeden statek transportowy (fakt nadaje się do zadań desantowych) i jeden niszczyciel.

Jednak nie są to jednostki Edelwiess... co prawda udostępniam je do wykorzystania, ale nie wchodzą w skład Sił Zbrojnych Edelweiss. Mogą być wykorzystane na zasadzie PMC.

4. Jako Szef Uzbrojenia i Logistyki mogę oczywiście wybudować nam jakąś flotę... od dawna jestem na to przygotowany. Jednak co najwyżej można by takie jednostki zamówić gdzieś, bo własnych stoczni nie mamy. Nie mamy nawet portu, w którym mogłyby bazować, bo nawet dostępu do morza nie mamy.

Obawiam się, że jakiekolwiek działania wojskowe na rzeczonych wyspach są poza zasięgiem naszych Sił Zbrojnych. Co najwyżej można przewieźć tam grupę żołnierzy piechoty za pomocą użyczonego statku transportowego i wesprzeć lądowanie za pomocą jednego niszczyciela.

W sumie gdybym udostępnił te jednostki wraz z załogami jako PMC to jest to wykonalne... biorąc pod uwagę, że RON, który zajmuje wyspy jest jakoś tak w okolicach XVII wieku. Gładkolufowe karabiny i takież XVII-wieczne armaty nie wytrzymają konkurencji z bronią z połowy XX wieku. Ale to by niezły cyrk z tego wyszedł... :lol:

@Heinz-Werner Grüner @Femme Mystere @Piotr Romanow @Albert Fryderyk de Espada @Joachim Cargalho
Awatar użytkownika
Ludwig Tomović Stempel
Posty: 196
Rejestracja: 01 marca 2022, 19:08
Lokalizacja: Wschód Orientyki
Kontakt:

ODZNACZENIA

Re: Kwestia dotycząca Nowej Kurlandii...

Post autor: Ludwig Tomović »

Zawsze możemy się dogadać i np. Slawonia może wydzierżawić Edelweiss jakieś miejsce pod port ;)
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kwestia dotycząca Nowej Kurlandii...

Post autor: Piotr Romanow »

Moi drodzy, całym szacunkiem ale ta cała operacja pasuje mi jak pięść do oka, czyli wcale.

Po co Kotlinie Edelweiss jakieś terytoria zamorskie, gdy sami nie posiadamy dostępu do morza? Nie chodzi mi tu o to, żeby siać jakiś defetyzm, Boże broń! Ale jak dla mnie powinnismy się najpierw zabrać za zdobycie linii brzegowej, a nie „zdobywać” terytoria za morskie. ;)
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 718
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kwestia dotycząca Nowej Kurlandii...

Post autor: Ronon Dex »

Femme Mystere pisze: 11 lipca 2023, 08:49 @Ronon Dex z mojej strony jak najbardziej OK. Moglibyśmy zająć. Nie znam tylko obecnego stanowiska Oberhaupta w tej kwestii. Czy miał coś przeciw?
Dyskutowaliśmy z Oberhauptem nt. jakiejś pobliskiej wyspy i w sumie był na tak, może po prostu poczekamy na wodza?
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kwestia dotycząca Nowej Kurlandii...

Post autor: Femme Mystere »

@Ronon Dex dobrze. Z tym tematem rzeczywiście wstrzymajmy sie do powrotu Oberhaupta, ponieważ będą to wiążące sprawy dla Edelweiss. Kwestia La Palmy to inny temat, bo się nam po prostu należy.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 718
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kwestia dotycząca Nowej Kurlandii...

Post autor: Ronon Dex »

Femme Mystere pisze: 12 lipca 2023, 10:40 Kwestia La Palmy to inny temat, bo się nam po prostu należy.
Tego nie wiem... odszedłem (fakt... nieformalnie, ale faktycznie mnie tam wtedy nie było) z La Palmy zanim zakończyła swoją działalność, a więc nie znam uzgodnień co do tego terenu oraz jego statusu gdy został przejęty przez RON. Nie wypowiadam się więc w tej materii i raczej poczekam na Oberhaupta nim wyrobie sobie jakiekolwiek zdania na temat tego co się komu tam należy.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kwestia dotycząca Nowej Kurlandii...

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

No to wszyscy poczekali na mój powrót i nie robili nierwowych ruchów...

Dzięki!

Moje oświadczenie w sprawie prac Edelwajskiego Rządu Zastępczego zostanie wydane wkrótce.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siły Zbrojne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości