Umowa na dostawę węgla

Krajowa Agencja Rolna
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Umowa na dostawę węgla

Post autor: Joachim Cargalho »

Powiem Wam tak... dla mnie te kwoty są wysoce abstrakcyjne i nie do zaakceptowania.
Licząc od początku grudnia, do aktualizacji za 11 grudnia - skarb państwa został zasilony zawrotną kwotą 715,00 klubecków. Czy więc nadal wydaje się sensowne płacić za dostawę 750K/m-c? To jest połowa naszego budżetu, a trzeba wziąć pod uwagę jeszcze inne wydatki, które budżet będą obciążać.

Oczywiście jestem zwolennikiem tego typu kontraktów i jestem przekonany, że należy nad tym popracować, jednak musimy brać pod uwagę, ze choć bank daje nam możliwości, to nie możemy wypruć się z kasy w ciągu kilku miesięcy, gdy nie jesteśmy w stanie jej generować.

Będziemy płacić za posty narracyjne, to jest duży plus i warto dlatego negocjować, ale musi to mieć ręce i nogi. Wydaje się logiczne, że 80 000 kg zboża powinno swoje kosztować. To prawda, ale musimy przeskalować to przez ilość pieniądza w obiegu. Co innego, gdyby były tego miliony, a co innego gdy są dziesiątki tysięcy.
Heinz-Werner Grüner pisze: 12 grudnia 2022, 09:48 Tona węgla w Edelweiss winna być dostępna w przystępnej cenie dla przeciętnego mieszkańca. Skoro samoloty chodzą po 650klubeków, to ile moze zarobić taki Edel? 20K/mc? Zakładając, że rodzina 2+2 ma 40klubeków miesięcznie, a na opał idzie 1/4(tyle samo na jedzenie i opłaty prąd etc, to zostanie im jeszcze 1/4 na cokolwiek :D), troszkę to dużo, ale jest to tylko moja "wyliczanka) to 10 klubeków kosztuje 1 tona węgla.
Przeciętnie Edle zarabiają na samej aktywności jakieś 200-250K miesięcznie.

* * *

Gdybyśmy mieli zapłacić np. Muratyce 80t x 150K = 12 000K, to jest 1/3 naszego obecnego budżetu, co po przewalutowaniu na jordy daje kwotę sięgającą mniej więcej połowy wartości obecnego stanu konta skarbu państwa Muratyki.

W tych negocjacjach musimy wyzbyć się trochę logiki i wprowadzić ceny dużo mniejsze. Może bardziej dostosowane procentowo do obecnego budżetu. Np. za węgiel możemy dać 10% budżetu. Wtedy łatwiej będzie liczyć cenę.

Może warto w takim razie zasugerować coś, co mogłaby sprzedawca zboża brać od nas? By ten pieniądz był cały czas w obiegu?
Obrazek
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Posty: 237
Rejestracja: 08 kwietnia 2022, 11:59

ODZNACZENIA

Re: Umowa na dostawę węgla

Post autor: Anastasia Windsachen »

Joachim Cargalho pisze: 12 grudnia 2022, 07:39 I w jakim wymiarze czasu to się dzieje?
Od wypłaty do wypłaty czyli kalendarzowy miesiąc. Każda wypłata jest w wieczór ostatniego dnia (na początku pierwszego dnia msc, ale zmieniłam). Także aktywny Gwardzista bez premii jest w stanie z samej GPL zarobić 250 palatynów msc, a 3 tyś. rocznie. Jak doliczyć jeszcze jakąś aktywność ogólnie w Leocji to nawet więcej, a premie są rzędu 50 - 100 palatynów.
Königin des Voxland-Königreiches, Generalissima der Pfalz Leotia

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Umowa na dostawę węgla

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 12 grudnia 2022, 18:46 Powiem Wam tak... dla mnie te kwoty są wysoce abstrakcyjne i nie do zaakceptowania.
Licząc od początku grudnia, do aktualizacji za 11 grudnia - skarb państwa został zasilony zawrotną kwotą 715,00 klubecków. Czy więc nadal wydaje się sensowne płacić za dostawę 750K/m-c? To jest połowa naszego budżetu, a trzeba wziąć pod uwagę jeszcze inne wydatki, które budżet będą obciążać.
No, ale ja to doskonale wiem. Własnie dlatego to zaniżyłem, ale nie policzyłem ile spodziewamy się przychodu w miesiąc. Dodam, że cały czas liczymy ile, mówiąc kolokwialnie, my im damy za naszą aktywność na naszym forum.
Ja jednak poszedłbym dalej i oczekuje, że nasz kontrakhent, w tym wypadku Muratyka, odpowie nam tym samym, albo chociażby w podobnym zakresie kwot.
Joachim Cargalho pisze: 12 grudnia 2022, 18:46 Oczywiście jestem zwolennikiem tego typu kontraktów i jestem przekonany, że należy nad tym popracować, jednak musimy brać pod uwagę, ze choć bank daje nam możliwości, to nie możemy wypruć się z kasy w ciągu kilku miesięcy, gdy nie jesteśmy w stanie jej generować.
To jest oczywiste. Te 30k "nadpłaty" wykorzystałbym na podziękowania, pensje czy cokolwiek innego. Moze dorobimy się czego co "pożre" naszą kasę bardziej - choćby i udział w naszej lidze piłkarskiej. ;)
Joachim Cargalho pisze: 12 grudnia 2022, 18:46 Będziemy płacić za posty narracyjne, to jest duży plus i warto dlatego negocjować, ale musi to mieć ręce i nogi. Wydaje się logiczne, że 80 000 kg zboża powinno swoje kosztować. To prawda, ale musimy przeskalować to przez ilość pieniądza w obiegu. Co innego, gdyby były tego miliony, a co innego gdy są dziesiątki tysięcy.
Oczywiście, że trzeba pzreskalować. To nie ma racji bytu... W sumie to 80 ton jest nie jest potrzebne do życia nam, tylko dla naszych wyimaginowanych mieszkańców, także i kwoty mogą takie być.
Joachim Cargalho pisze: 12 grudnia 2022, 18:46 Przeciętnie Edle zarabiają na samej aktywności jakieś 200-250K miesięcznie.
Edle, ale te "oryginalne",ludzkie, a nie fabularni.
Joachim Cargalho pisze: 12 grudnia 2022, 18:46 dybyśmy mieli zapłacić np. Muratyce 80t x 150K = 12 000K, to jest 1/3 naszego obecnego budżetu, co po przewalutowaniu na jordy daje kwotę sięgającą mniej więcej połowy wartości obecnego stanu konta skarbu państwa Muratyki.

W tych negocjacjach musimy wyzbyć się trochę logiki i wprowadzić ceny dużo mniejsze. Może bardziej dostosowane procentowo do obecnego budżetu. Np. za węgiel możemy dać 10% budżetu. Wtedy łatwiej będzie liczyć cenę.

Może warto w takim razie zasugerować coś, co mogłaby sprzedawca zboża brać od nas? By ten pieniądz był cały czas w obiegu?
Dlatego trzeba to przeskalować.
Procentowo bym tego nie wyliczał, aczkolwiek zostawił to na negocjacje(zakłądam, że co miesiąc/raz na kwartał) dogadamy się z kontrahentem. Niech i tu będą "wrota otwarte" do zabawy. Jak Muratyku "poczuje pinionc" przy np. wzmożonej aktywności u nas, to moze stwierdzić, że chyba nam zapotrzebowanie w tym miesiącu na węgiel wzrosło.

Co do trzeciego akapitu, to rozmowy zakulisowe trwają...na razie ustalamy w czym my możemy być najlepsi. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Umowa na dostawę węgla

Post autor: Femme Mystere »

@Heinz-Werner Grüner trafił oczywiście w punkt. Zastanówmy się, co możemy zaoferować Muratyce. Może moglibyśmy ująć to jako transakcję wiązaną.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Umowa na dostawę węgla

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 12 grudnia 2022, 21:41 @Heinz-Werner Grüner trafił oczywiście w punkt. Zastanówmy się, co możemy zaoferować Muratyce. Może moglibyśmy ująć to jako transakcję wiązaną.
Wiązana, o tak owszem, ale skoro mamy już MBP to czysty barter jest niewskazany. Lepiej "dać" im 750, a oni nam choćby i tyle samo, ale jest przepływ gotówki.

Co do tego co możemy zaoferować to:
-wyroby odzwierzęce (koza, owca, krowa)- nabiał tj. sery, mleko (myślę, że nasze sery są jak szwajcarskie, holenderskie i francuskie razem wzięte w wersji mikronacyjnej, bo nikt tak bardzo nie rozwonął tematyki jak my - a "Leszek Special" jest niczym wysokojakościowa "gouda" na stole każdego mikronauty)
-wyroby mięsne odzwierzęce (gwarancja jakości, czyste powietrze etc.)
-przetwórstwo leśne (być może nawet tanie produkty z drewna - IKEĄ Pollinu, nie jeseśmy, ale być możemy :P )
-metale szlachetne - złoto...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Umowa na dostawę węgla

Post autor: Joachim Cargalho »

Heinz-Werner Grüner pisze: 12 grudnia 2022, 21:48 Wiązana, o tak owszem, ale skoro mamy już MBP to czysty barter jest niewskazany. Lepiej "dać" im 750, a oni nam choćby i tyle samo, ale jest przepływ gotówki.
Właśnie dlatego to zaproponowałem.
Wtedy te wysokie ceny już nie wydają się zaporowe, bo nie ogołocimy sobie budżetu w miesiąc.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Umowa na dostawę węgla

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 12 grudnia 2022, 22:23
Heinz-Werner Grüner pisze: 12 grudnia 2022, 21:48 Wiązana, o tak owszem, ale skoro mamy już MBP to czysty barter jest niewskazany. Lepiej "dać" im 750, a oni nam choćby i tyle samo, ale jest przepływ gotówki.
Właśnie dlatego to zaproponowałem.
Wtedy te wysokie ceny już nie wydają się zaporowe, bo nie ogołocimy sobie budżetu w miesiąc.
Takie wymiany dla mnie od początku miały być dwustronne, inaczej jedni nabijają "kabzę" kosztem nie swojego forum. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Posty: 237
Rejestracja: 08 kwietnia 2022, 11:59

ODZNACZENIA

Re: Umowa na dostawę węgla

Post autor: Anastasia Windsachen »

Rozmawiacie o planie rolnym dla Edelweiss. W zamian za węgiel w atrakcyjnej cenie możecie oferować zboże dla nich. Jestem przeciwniczką mikronacji, co mają wszystko, ale nie jestem również zwolenniczką tych, które nie mają niczego. Edelweiss pasuje taki przemysł rolny w dole kotliny. Daje Wam to właśnie możliwość do narracyjnego uzasadnienia niższej ceny skupu węgla i ogólnie pole do zabawy z Muratyką niby w barter, ale nie do końca bo oba państwa zarabiają.
Königin des Voxland-Königreiches, Generalissima der Pfalz Leotia

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Umowa na dostawę węgla

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Anastasia Windsachen pisze: 12 grudnia 2022, 22:27 Rozmawiacie o planie rolnym dla Edelweiss. W zamian za węgiel w atrakcyjnej cenie możecie oferować zboże dla nich. Jestem przeciwniczką mikronacji, co mają wszystko, ale nie jestem również zwolenniczką tych, które nie mają niczego. Edelweiss pasuje taki przemysł rolny w dole kotliny. Daje Wam to właśnie możliwość do narracyjnego uzasadnienia niższej ceny skupu węgla i ogólnie pole do zabawy z Muratyką niby w barter, ale nie do końca bo oba państwa zarabiają.
Zboże też skupujemy od Muratyki. Nasza produkcja zbóż jest zbyt mała, by zaspokoić dwustu-trzystutysięczne społeczeństwo. Niestety tereny zalewowe w dolinach, kiedy tworzą się roztopy powodują duże zniszczenia.

Waerto też zaznaczyć, że dyskutujemy o tym równolegle w innym miejscu.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nationale Landwirtschaftsagentur”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości