Innowacja Horace Richelieu- Szpony Wspinaczkowe.

Edelweissische Nationale Stiftung to edelweisska fundacja na rzecz nauki, kultury, sztuki i historii... Już sama nazwa brzmi na tyle poważnie, że każdy kto przekroczy jej progi powinien sobie zdawać sprawę, że o błahych sprawach tutaj się nie rozmawia. Nie bądź jednak sceptycznie nastawiony, naukowcy, artyści i inne osoby pracujące w fundacji to bardzo sympatyczni ludzie i skorzy do pomocy.

Wcześniej fundacja znana pod nazwą Edelweissische Wissenschaftsstiftung (do 14 czerwca'22)
Awatar użytkownika
Horace Richelieu Stempel
Posty: 206
Rejestracja: 04 kwietnia 2022, 14:42

ODZNACZENIA

Innowacja Horace Richelieu- Szpony Wspinaczkowe.

Post autor: Horace Richelieu »

Horace Richelieu po zaleceniach Drogiego Heinza-Wernera Grünera udał się na czysto Edelweisską Uczelnię Narodową, gdzie zainteresowanie zostało schwytane niemalże natychmiastowo nietypowymi czekanami Horace Richelieu, które zostały przyczepione...do jego specjalnych, grubych i ciasno zapinanych rękawic z skóry i kurtki. Drogi podróżnik się cieszy, iż może opowiedzieć o swoim wynalazku.
Stało się dla mnie jasne, iż nie jestem przyzwyczajony do używania zwykłych czekanów i wolę polegać na sile swoich całych rąk, a nie tylko dłoni. Wydałem dużo grosza, że tak ujmę na najlepszy ekwipunek jaki mieli, i te rękawice mają zapinanie oraz wiązanie, co okazało się bardzo przydatne przy tym wynalazku. Przy pierwszym przystanku rozpaliłem piecyk na drewienko i z czasem udało mi się rozczłonkować ostrza z podstawy, używając czystej siły z młotkiem. Używając noża, młotka oraz palnika na nowo połączyłem ostrza z rękojeścią, ale prosto. I nowy sposób "trzymania", małe haczyki po górze i na dole rękojeści. Zasnąłem, aby pozwolić kauczukowi zastygnąć. Jedne oparcie wpiłem w Rękawice, a drugie w swą kurtki. Zaryzykowałem wiele, ale się opłaciło. To oczywiście jest w bardzo surowym stanie- może ktoś wpadnie jak je ładniej wyprodukować.
Sa Chevalerie Horace de la Maison de La Rocque; Hauptarchitekt EdelBau.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Innowacja Horace Richelieu- Szpony Wspinaczkowe.

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Cóż za wyjątkowy wynalazek! Jeśli w przyszłości Szanowny pozwoli to my z wielkim zaciekawieniem spróbujemy rozwinąć ten patent. Nasi naukowcy, choć ich niewielu to są niezwykle zdolni.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Innowacja Horace Richelieu- Szpony Wspinaczkowe.

Post autor: Joachim Cargalho »

Bardzo chętnie ujrzałbym rysunek techniczny tego wynalazku! Możemy na to liczyć?
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Innowacja Horace Richelieu- Szpony Wspinaczkowe.

Post autor: Femme Mystere »

Ciekawy wynalazek. Czy można nim również drapać się po plecach?
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Innowacja Horace Richelieu- Szpony Wspinaczkowe.

Post autor: Joachim Cargalho »

Zawsze intrygowało mnie życie modernistycznych mikronacji. My tu się ciągle musimy zmagać z przeciwnościami losu, a oni sobie wchodzą jak chcą i używają jakiś jetpacków. Dobrze, ze nasza służba graniczna działa sprawnie i respektuje nasze prawa czasowe.
Jeszcze trochę, a by nam tu pod kamienicami jeździli na jakiś hulajnogach elektrycznych! Wyobrażacie to sobie? Hulaj nogi? A co to takiego w ogóle?
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Innowacja Horace Richelieu- Szpony Wspinaczkowe.

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 06 kwietnia 2022, 19:32 Hulaj nogi? A co to takiego w ogóle?
Jest takie przysłowie "hulaj dusza, hulaj noga"!


Joachim Cargalho pisze: 06 kwietnia 2022, 18:52 Bardzo chętnie ujrzałbym rysunek techniczny tego wynalazku! Możemy na to liczyć?
hmm? @Horace Richelieu nie wiem czy o takie coś chodziło, ale w sumie "w pytkę". :D
Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Horace Richelieu Stempel
Posty: 206
Rejestracja: 04 kwietnia 2022, 14:42

ODZNACZENIA

Re: Innowacja Horace Richelieu- Szpony Wspinaczkowe.

Post autor: Horace Richelieu »

Obrazek

Horace Richelieu szybko nauczył się używać telegramu i odpowiedział jak najszybciej mógł
Tak, coś w tym stylu. Jak mówiłem, wolę polegać na sile swoich rąk niż dłoni podczas wspinaczki. Ważne jest również zapięcie, aby ostrza nie ześlizgnęły się podczas wiszenia, dlatego to co jest na obrazku nie pasuje mi, gdyż nie wydaje się stabilne.
Sa Chevalerie Horace de la Maison de La Rocque; Hauptarchitekt EdelBau.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Innowacja Horace Richelieu- Szpony Wspinaczkowe.

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Horace Richelieu pisze: 06 kwietnia 2022, 20:28 Obrazek

Horace Richelieu szybko nauczył się używać telegramu i odpowiedział jak najszybciej mógł
Tak, coś w tym stylu. Jak mówiłem, wolę polegać na sile swoich rąk niż dłoni podczas wspinaczki. Ważne jest również zapięcie, aby ostrza nie ześlizgnęły się podczas wiszenia, dlatego to co jest na obrazku nie pasuje mi, gdyż nie wydaje się stabilne.
Dobrze, w takim razie wspólnymi siłami opracujemy jakieś specjalne rozwiązania do tego Pańskiego patentu. Jeśli oczywiście Szanowny nie będzie miał nic przeciwko!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Horace Richelieu Stempel
Posty: 206
Rejestracja: 04 kwietnia 2022, 14:42

ODZNACZENIA

Re: Innowacja Horace Richelieu- Szpony Wspinaczkowe.

Post autor: Horace Richelieu »

Proszę bardzo. To jest innowacja, nie patent. Wierzę, że będziecie mieli wiele wspaniałych pomysłów.
koniec telegramu
Sa Chevalerie Horace de la Maison de La Rocque; Hauptarchitekt EdelBau.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Innowacja Horace Richelieu- Szpony Wspinaczkowe.

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

TELEGRAM
środa, 6 kwietnia 1922r.


DZIĘKUJEMY ZA INNOWACJE.STOP.WYKORZYSTAMY I ROZWINIEMY.STOP.BĘDZIEMY WSPÓLNIE KREOWAĆ.STOP.CZEKAMY NA INNE.STOP.HWG

(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fundacja Narodowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość