Słuchowiska - dział roboczy

Edelweissische Nationale Stiftung to edelweisska fundacja na rzecz nauki, kultury, sztuki i historii... Już sama nazwa brzmi na tyle poważnie, że każdy kto przekroczy jej progi powinien sobie zdawać sprawę, że o błahych sprawach tutaj się nie rozmawia. Nie bądź jednak sceptycznie nastawiony, naukowcy, artyści i inne osoby pracujące w fundacji to bardzo sympatyczni ludzie i skorzy do pomocy.

Wcześniej fundacja znana pod nazwą Edelweissische Wissenschaftsstiftung (do 14 czerwca'22)
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka Stempel
Posty: 727
Rejestracja: 01 marca 2022, 20:28

ODZNACZENIA

Re: Słuchowiska - dział roboczy

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

Lepiej nie.. potem ludzie będą mieć koszmary xD
( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Słuchowiska - dział roboczy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Isabella Swann pisze: 27 kwietnia 2022, 14:23
Heinz-Werner Grüner pisze: 27 kwietnia 2022, 13:28
Fatima Marcjan-Chojnacka pisze: 27 kwietnia 2022, 13:19 Jestem za!
U nas w Sarmacji przez chwilę właśnie były takie słuchowiska ale niestety pomysł upadł. A czasami człowiek woli posłuchać przyjemnego głosu z fajną treścią niż ciągle czytać ;p
To fakt. To własnie największa zmora mikronacji, że ciężko zastąpić czasem tekst pisany. Niech no tylko przypomne sobie zeszłoroczny marzec... ugh...ale po miesiącu już rajd robiłem. Trzeba się mobilizować nawzajem.
A może ja Boogie Zeitung zrobie jako film i wywiad z toba nagram 🤣
W sumie, jakbym się "przebrał, to nawet i na kamerach można by nas uchwycić. :)
Ostatnio dla tzw. "beki" kupiłem sobie za 15zł kurtkę oficerską z AMW, także ubiór już jest. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Słuchowiska - dział roboczy

Post autor: Isabella Swann »

No to pomyślimy 😁
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Słuchowiska - dział roboczy

Post autor: Joachim Cargalho »

Wrzucam Wam takie robocze scenariusz wraz z mocno amatorskim nagraniem. Przydałoby się chyba nieco więcej dźwięków. Choć jak polecielibyśmy na kilka głosów, to też byłoby ciekawie. Cała historia oparta na realnych wydarzeniach :D


LAWINA
wyprawa po nadzieję

WSTĘP


[narrator]
Nieustająca zima zbliża się ku końcowi. Śniegi powoli zaczynają topnieć, a ludzie z radością wyglądają na ulice ze swoich domów i oczekują, aż kamienie, którymi są wyłożone drogi zaczną być widoczne. Czas wiosny, czas roztopów. Czas wyprawy po szarotkę.

AKT I
Przygotowania


[narrator]
W sklepie obsługiwał Jens - brodaty facet w wieku pod czterdziestkę. Wyglądał jak prawdziwy człowiek z lasu. Nie był może zbyt rozmowny, ale z pewnością znał się na rzeczy i nie dał się łatwo oszwabić. Krzątał się gdzieś na zapleczu pomiędzy kartonami świeżo dostarczonego towaru. Marzec był czasem, kiedy co chwila ktoś nowy pojawiał się na zapleczu i przynosił ciekawe przedmioty, którymi później sprzedawca GRATa mógł handlować. Teraz, był już gotowy na pierwszych klientów. Zbliżał się bowiem czas wyprawy w góry. Sanie, raki, mapy i przewodniki. To wszystko stało już na półkach. Gdzieś tam pod ladą schowane były inne „specjały”, którymi nie wypadało się chwalić. Wszyscy jego goście wiedzieli o co pytać.

*dzwonek drzwi sklepowych*

[Joahim von Ribertrop]
Dżem dober, poproszem mapę, taśmę, porcję żywnościową, kompas i przewodnik.

*dzwonek drzwi sklepowych*
[narrator]
W międzyczasie do sklepu wchodzili kolejni klienci…

*dzwonek drzwi sklepowych*
[narrator]
Gdy wszedł Joahim von Ribertrop, sprzedawca bez słowa zaczął wykładać mu sprzęt. Położył na ladę zwitek podartego papieru, który wyglądał jak zużyta mapa, szarą taśmę klejącą do montażu, puszkę z gulaszem angielskim, kompas wyciągnął z tylnej kieszeni spodni, a przewodnik zdjął z okurzonej półki. Potem wziął od niego pieniądze, przeliczył i rzekł(krzyknął):

[Jens]
Zwrotów nie przyjmuję. Zrozumiano? Następny!

[Alfred Fabian]
Dzień dobry! Przeglądałem Waszą gazetkę! Dwie mapy, narty i śpiwór, poproszę! Resztę jakoś się ogarnie…

[narrator]
Jens podrapał się po zadku, słysząc zamówienie i widocznie lekko zakłopotany odparł:

[Jens]
Nart nie ma na składzie. Śpiwora też... Narty żona połamała mi na głowie. A gdzieś spać muszę, więc wziąłem śpiwór... sorry. Zastanów się jeszcze raz, co chcesz. Ale patrz, czy jest na stanie, dobra?
NASTĘPNY!

[Joachim Cargalho]
Poproszę sanie i proszę naładować do nich: Pelerynę, przewodnik, racę, jedną porcję żywności, talizman, saperkę, pistolet i dwa naboje, no i grzybki może.

[narrator]
Sprzedawca naszykował dla niego sanie, pakując do nich pelerynę swojego pradziadka, stary przewodnik, race, puszkę z sardynkami i składaną saperkę. Talizman zawiesił mu prosto na szyję. Był nieco cięższy, niż można się było spodziewać.

[Jens]
Z bronią uważać. Można sprowokować lawinę. A te grzybki… Niezły z Pana aparat! Jeszcze pieniądze… Zgadza się. NASTĘPNY!

[narrator]
Ruch w sklepie był olbrzymi jak na realia Edelweiss. Niektórzy nawet chwilowo rezygnowali z zakupów i postanowili wrócić nieco później. W końcu, oczom Jensa ukazała się dziewczyna, która również postanowiła spróbować swoich sił w górach.

[Sophie]
-Poproszę... pelereynę... Eeee... Hmmm... mapę, czekany, raki oraz kask. A jeszcze broń i trochę naboi. O! Jeszcze dodatkowo uprząż z liną oraz jakiś nóż, byle ostry. W sumie plecak też się przyda i ta saperka, co tam jest. Jedzenie… na pewno w górach będzie potrzebne! Proszę również coś dać oraz z dwie race jakbym się zgubiła.

[Jens]
- Freulein... Tyle sprzętu, to nawet ja nie uniosę. Z takim bickiem.

[narrator]
Jens zaprezentował dziewczynie swój imponujący mięsień, mrugając do niej oczkiem. Cały czas rubasznie się uśmiechając.

[Jens]
Poza tym pistoletu już nie ma na składzie. Zastanów się jeszcze, co jesteś w stanie ze sobą zabrać. W razie potrzeby, służę pomocą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Słuchowiska - dział roboczy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Mowę mi odjęło. A achy i ochy poszły drogą prywatną, toteż nie będę powtarzać, ale sam Szanowny wie co o tym "słuchowisku" sądzę...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka Stempel
Posty: 727
Rejestracja: 01 marca 2022, 20:28

ODZNACZENIA

Re: Słuchowiska - dział roboczy

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

No, no.. miło się słucha Szanownego. :D
( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Słuchowiska - dział roboczy

Post autor: Joachim Cargalho »

Super, bardzo mnie to cieszy. Oby było jak najwięcej okazji do słuchania :D
A co jeśli chodzi o treść i "dodatki"? W ogóle to jeszcze nie jest koniec tej historii. Jakie macie odczucia, do ilu minut można przedłużyć "odcinek", żeby nie był zbyt długi?
Obrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Słuchowiska - dział roboczy

Post autor: Isabella Swann »

Joachim Cargalho pisze: 29 kwietnia 2022, 13:45 Super, bardzo mnie to cieszy. Oby było jak najwięcej okazji do słuchania :D
A co jeśli chodzi o treść i "dodatki"? W ogóle to jeszcze nie jest koniec tej historii. Jakie macie odczucia, do ilu minut można przedłużyć "odcinek", żeby nie był zbyt długi?
wiesz co, max 10 min :) bo Heinz już na 15 przynudzał :D a jak dodać innych to będzie dobra robota :D
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Słuchowiska - dział roboczy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Isabella Swann pisze: 29 kwietnia 2022, 17:15
Joachim Cargalho pisze: 29 kwietnia 2022, 13:45 Super, bardzo mnie to cieszy. Oby było jak najwięcej okazji do słuchania :D
A co jeśli chodzi o treść i "dodatki"? W ogóle to jeszcze nie jest koniec tej historii. Jakie macie odczucia, do ilu minut można przedłużyć "odcinek", żeby nie był zbyt długi?
wiesz co, max 10 min :) bo Heinz już na 15 przynudzał :D a jak dodać innych to będzie dobra robota :D
Słuchowisko, a informacje o rajdowych zmianach to jednak zupełnie inne wrażenie artystyczne. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Słuchowiska - dział roboczy

Post autor: Isabella Swann »

Tak ale i tak człowiek dłużej nie skupi uwagi - o to mi chodzi. Jednak robota dobra :) i z chęcią pomogę po naszych nocnych pogaduchach
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fundacja Narodowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości