Akademia Narodowa

Edelweissische Nationale Stiftung to edelweisska fundacja na rzecz nauki, kultury, sztuki i historii... Już sama nazwa brzmi na tyle poważnie, że każdy kto przekroczy jej progi powinien sobie zdawać sprawę, że o błahych sprawach tutaj się nie rozmawia. Nie bądź jednak sceptycznie nastawiony, naukowcy, artyści i inne osoby pracujące w fundacji to bardzo sympatyczni ludzie i skorzy do pomocy.

Wcześniej fundacja znana pod nazwą Edelweissische Wissenschaftsstiftung (do 14 czerwca'22)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Akademia Narodowa

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Piotr Romanow pisze: 30 czerwca 2022, 23:32 Oczywiście!

Co do samego prowadzenia w formacie panelu dyskusyjnego nie ma sensu robić tego na niższych szczeblach, bo de facto te unteroffiziry tak nie bardzo panimajut o co chodzi, ale na szczeblu oficerów, sztabu, czy rodzajów sił zbrojnych to jak najbardziej. Tutaj zależy mi na silnej kadrze oficerskiej, która mam nadzieję z czasem się wyklaruje.
Za tą wypowiedź +1 do szacunku a także (być może ;) ) awans o jeden stopień. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Akademia Narodowa

Post autor: Joachim Cargalho »

Femme Mystere pisze: 30 czerwca 2022, 22:21 Koncepcja ogólna wydaje mi się realizowalna. Rola wykładowców jasna. A co ze studentami? Mają być tylko wolnymi słuchaczami? Czy przewidujemy jakiś rodzaj nagrody za ich zaangażowanie w dyskusje? Może jakieś odznaczenia za odbyte kursy?
Bardzo ważne pytania, bo w ogóle nie zostało to poruszone w części wstępnej! @Piotr Romanow proponował już temat odznak absolwenckich i na pewno warto ten pomysł wykorzystać.
Choć rzeczywiście w moim zamyśle zajęcia mają odbywać się w formie paneli dyskusyjnej z wolnymi słuchaczami, to rzeczywiście można prowadzić ranking uczestników według zaangażowania. Powiedzmy, za prelekcję w panelu dajemy 5 punktów, za uczestnictwo 1. Za dodatkowe jakieś wypowiedzi 3. Po zebraniu odpowiedniej ilości punktów możemy stopniować tytuły.
Piotr Romanow pisze: 30 czerwca 2022, 23:32
Oczywiście!

Co do samego prowadzenia w formacie panelu dyskusyjnego nie ma sensu robić tego na niższych szczeblach, bo de facto te unteroffiziry tak nie bardzo panimajut o co chodzi, ale na szczeblu oficerów, sztabu, czy rodzajów sił zbrojnych to jak najbardziej. Tutaj zależy mi na silnej kadrze oficerskiej, która mam nadzieję z czasem się wyklaruje. ;)
Cieszę się z tej entuzjastycznej oczywistości!
W moim zamiarze panele dyskusyjne miałyby być nakierowane bardziej na tematy praktycznego wykorzystywania wojska w mikroświecie. Nie miałyby one być pokrywane specjalistyczną wiedzą z zakresu wojskowości i obronności, a raczej luźną debatą nad tym w jaki sposób można kształtować wojska w formacie mikroświatowym.
Takie panele to ma być okazją do szukania nowych pomysłów i rozwiązań w skali mikro - bardziej kwestie organizcyjne, nie zaś uzyskiwanie wiedzy specjalistycznej.

Ponieważ w Twoich planach kursy specjalistyczne miały odgrywać rolę, będziemy robić taką hybrydę, w której dostępne byłyby u nas oba warianty edukacyjne. Oczywiście Akademia Wojskowa działałaby w większości na Twoich warunkach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Akademia Narodowa

Post autor: Femme Mystere »

Ok, koncepcja punktacji dla wolnych słuchaczy jest ok.

Zastanawiam się jeszcze nad tym, czy chcemy skupiać się tematycznie tylko na mikroświecie czy też rozważamy prelekcje z tematów realnych, takich jak np. Kurs baristy, jaki prowadziła Iza? Przyznam szczerze, że takie coś znacznie bardziej by mnie interesowało niż skupianie się tylko na mikroświecie. A już np. temat: Praktyczne użycie php na potrzeby mikronacyjne wykładane np. Przez Helwetyka! To by była gratka! A gdyby jeszcze było to połączone z praktycznymi ćwiczeniami, spełnienie moich marzeń. I praktyczne i teoretyczne.

Dlatego zastanawiam się, czy forma dyskusji jest aby na pewno najkorzystniejsza. Osobiście bardziej skupiam się na wiedzy i ćwiczeniach niż osobistym opiniotwórstwie.

Jak wyobrażasz sobie również dobór tematów na panele dyskusyjne?
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Akademia Narodowa

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 01 lipca 2022, 08:28 Praktyczne użycie php na potrzeby mikronacyjne wykładane np. Przez Helwetyka! To by była gratka! A gdyby jeszcze było to połączone z praktycznymi ćwiczeniami, spełnienie moich marzeń. I praktyczne i teoretyczne.
Taki wykład to oczywiście złoto tu nie ma co narzekać, tu trzeba działać.

A odnosząc się do dalszej części wypowiedzi. Będąc słuchaczem można przecież dopytywać. Nie wszystko będzie zrozumiałe. To właśnie rozumiem poprzez panel dyskusyjny. Pamiętajmy, że wykładowca wcale nie musi mieć100% racji, wtedy dyskusja jest wręcz nieunikniona.
Są pewnie też tematyki, które niekoniecznie będzie trzeba komentować, no bo nie da się polemizować na niektóre z nich. Natomiast dajmy na to "mikroświat umiera czy nie" rozbudzi jednak dwa obozy. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Akademia Narodowa

Post autor: Joachim Cargalho »

Dziękuję za zaangażowanie w dyskusję, bo poruszamy tutaj bardzo ważne wątki!
Femme Mystere pisze: 01 lipca 2022, 08:28Zastanawiam się jeszcze nad tym, czy chcemy skupiać się tematycznie tylko na mikroświecie czy też rozważamy prelekcje z tematów realnych, takich jak np. Kurs baristy, jaki prowadziła Iza? Przyznam szczerze, że takie coś znacznie bardziej by mnie interesowało niż skupianie się tylko na mikroświecie. A już np. temat: Praktyczne użycie php na potrzeby mikronacyjne wykładane np. Przez Helwetyka! To by była gratka! A gdyby jeszcze było to połączone z praktycznymi ćwiczeniami, spełnienie moich marzeń. I praktyczne i teoretyczne.
Nawet Szanowna sobie nie wyobraża jakbym chciał, żeby właśnie takie elementy pojawiały się w mikronacyjnych murach uczelnianych. Czerpanie wiedzy od innych jest doskonałą formą pozyskiwania nowych umiejętności, dlatego gdyby ktoś chciał się podzielić swoimi umiejętnościami i doświadczeniem, byłaby to wspaniała gratka dla wszystkich zainteresowanych. A nóż widelec @Helwetyk byłby chętny na przeprowadzenie takich zajęć? :D

O ile dotychczasowe moje doświadczenia wskazywały na mniejsze zainteresowanie naukami "urealnionymi", tak w Edelweiss dobór tematów jest na tyle trafny, iż wzbudza on zainteresowanie. Dlatego tez powtarzam, że możemy śmiało postawić na hybrydową działalność Akademii, czyli nauki "urealnione" oraz panele dyskusyjne.

Poniżej wrzucam kilka przykładów tematów do dyskusji teoretycznych:
Akademia Wojskowa: Silne wojsko - element ludzki, czy dobry opis?
Akademia Wychowania Fizycznego: Sport w mikroświecie - sposoby na rozwój
Akademia Nauk Społecznych: Fabularyzacja - sposoby urozmaicenia życia mikronautów

A jeśli chcemy praktyczne szkolenia, to na szybko:
Akademia Geografii Mikroświata: Interaktywne mapy - projektowanie i praktyczne wykorzystywanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Akademia Narodowa

Post autor: Femme Mystere »

Ze swojej strony mogę zaoferować podzielenie się wiedzą z zakresu:

Obsługi programu gimp na potrzeby grafiki w mikroświecie albo bardziej ogólnie- metody tworzenia grafiki na potrzeby mikroświata - choć w tym zdecydowanie lepszy jest ode mnie @Heinz-Werner Grüner. W każdym razie im więcej wśród nas grafików tym lepiej.

Profesjonalna obsługa programów pakietu Office- word, Excel, PowerPoint

Kurs j.niemieckiego?

Fabularyzacja w mikroświecie.

A tematy, jakie by mnie interesowały to programowanie, wybrane zagadnienia z prawa, wybrane zagadnienia z medycyny, polityka.

Chętnie wypowiem się również w tematach dot kultury, filozofii, samorozwoju, światopoglądowych.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Akademia Narodowa

Post autor: Isabella Swann »

Wybaczcie moje opóźnienia w odpowiedzi.

Co do Akademii Medycznej - myślałam też by właśnie prowadzić coś na zasadzie panelu dyskusyjnego. Chociaż ja np chciałabym fabularnie wraz z Babinką pokazywać jakieś zagadnienia oraz dołączyć do tego ćwiczenia interaktywne.

Oczywiście ja realnie jestem w stanie pomóc z zagadnień medycznych (zdrowa żywność czy przygotowywanie różnych rzeczy) jeśli byście powiedzieli co was interesuje - mogę pod tym katem coś tam uczyć. W planach miałam podziałać trochę w dziale zdrowego żywienia czy podstawowych zagadnień, które każdy powinien znać - jak np czytać ekg, czy inne badania. Co na co wpływa itp.

Kulturalnie ja też mogę pomóc. Chociaż za wiele chyba tym temacie wam nie mogę.

Co do pomysłu @Femme Mystere planuję jeszcze kurs wiedzy o winie. Niestety nie mam tak bogatej wiedzy jak inni tutaj w zakresie mikronacja. I mnie będzie ciężko się adoptować w tym zakresie. Natomiast z "urealnionych" może coś by się udało ogarnąć.

Natomiast sama chętnie bym wzięła udział w niektórych panelach :)
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Akademia Narodowa

Post autor: Piotr Romanow »

Akademia Wojskowa: Silne wojsko - element ludzki, czy dobry opis?

Bardzo ciekawy pomysł na dyskusję, ale tu się pojawia mały problem. Co dowódca to inne widzi mi się. ;)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Akademia Narodowa

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Piotr Romanow pisze: 01 lipca 2022, 20:09 Akademia Wojskowa: Silne wojsko - element ludzki, czy dobry opis?

Bardzo ciekawy pomysł na dyskusję, ale tu się pojawia mały problem. Co dowódca to inne widzi mi się. ;)
My patrzymy tylko i wyłącznie na nasze opcje. Jakie warianty są najlepsze dla Edelweiss.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Akademia Narodowa

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Isabella Swann pisze: 01 lipca 2022, 19:48
Co do pomysłu @Femme Mystere planuję jeszcze kurs wiedzy o winie. Niestety nie mam tak bogatej wiedzy jak inni tutaj w zakresie mikronacja. I mnie będzie ciężko się adoptować w tym zakresie. Natomiast z "urealnionych" może coś by się udało ogarnąć.

Natomiast sama chętnie bym wzięła udział w niektórych panelach :)
Co do wina i alkoholi ogólnikowo to ja mogę pomóc.
Zakładam, że domeną Kotliny jest przemysł browarniczy, ale i odkryjemy na pewno regionalne wina i oczywiście "schnappsy". Aczkolwiek w tym ostatnim to poszedł bym w odpowiednik jakiegoś bimberku niż tym czym dokładnie jest w realu.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fundacja Narodowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość