Mapy Edelweiss a ich rozmiar rzeczywisty

Edelweissische Nationale Stiftung to edelweisska fundacja na rzecz nauki, kultury, sztuki i historii... Już sama nazwa brzmi na tyle poważnie, że każdy kto przekroczy jej progi powinien sobie zdawać sprawę, że o błahych sprawach tutaj się nie rozmawia. Nie bądź jednak sceptycznie nastawiony, naukowcy, artyści i inne osoby pracujące w fundacji to bardzo sympatyczni ludzie i skorzy do pomocy.

Wcześniej fundacja znana pod nazwą Edelweissische Wissenschaftsstiftung (do 14 czerwca'22)
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 715
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapy Edelweiss a ich rozmiar rzeczywisty

Post autor: Ronon Dex »

Femme Mystere pisze: 31 października 2022, 18:27 Ciężko mi wypowiadać się merytorycznie, Herr @Ronon Dex , ponieważ kompletnie się na tym nie znam. Jednak ufam, że nikt tego lepiej nie zrobi niż Herr @Ronon Dex. Moje stanowisko jest tylko jedno - wielkość maksymalna EDL powinna oscylować w okolicach "połowy Szwajcarii", jeśli mogę posłużyć się tym obrazowym porównaniem. Luxemburg natomiast to moim zdaniem za mało.
Kwestia wielkości Edelwess to jedno, a kwestia wielkosci kontynentu to drugi. Wielkość kontynentu musi być zgodnie określoan przez państwa na niejs się znajdujące, a wielkość samego Edelweiss to już twórczość Oberchaupta na terenie dotychczasowego OBPP.

Jakl na razie dostosowałem wielkość kontynentu wg wielkości przewidywanej dla MAW, jednak największego tutaj kraju. Czekamy na potwierdznei tej informacji przez władze tego kraju (realowo na wyjeździe), albo się potrwierdzi, albo nie i wtedy będą kolejne poprawki (mamy "misję" by wrescie mapa zostala zrobiona dobrze i była zgodna z ustaleniami lokalnymi). Kwestie wielkości Edelweiss odłożyłbym do tego momentu... na razie wg powyższego Edelweiss ma wielkość realowaego województwa opolskiego, jak to założył Oberhaupt. Czyli jest nieco mniej niż 1/4 Szwajcarii.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapy Edelweiss a ich rozmiar rzeczywisty

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Żeby nie było, że nie poczyniłem żadnych kroków, dostałem od JCKM Franza Leopolda info o takowej treści:
"ja osobiście nie nalegam na trzymanie się realowej skali, ale założę wątek na forum, ok?"

No cóż, przed momentem przypomniałem o naszej wspólnej prośbie.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 715
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapy Edelweiss a ich rozmiar rzeczywisty

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 01 listopada 2022, 19:52 Żeby nie było, że nie poczyniłem żadnych kroków, dostałem od JCKM Franza Leopolda info o takowej treści:
"ja osobiście nie nalegam na trzymanie się realowej skali, ale założę wątek na forum, ok?"
Przy czy "nie nalegam" może oznaczać, że gdybyśmy chcieli inaczej to nie będzie się upierał przy skali odrealowej.

Przy czym ja wcale nie chcę by musiał cokolwiek robić na zasadzie "nie upierania się", chciałbym właśnie zrobić to w takich wielkościach jakie mieszkańcy tego kontynentu uznają za słuszne. Dla mnie jest absolutnie wszystko jedno, jak wielkość kontynentu zostanie tutaj uznana za właściwą - bylem dostał informację jakiej wielkosci ma być. Wtedy odpwiednio przeskaluję i naniosę tak jak być powinno.

Proszę, abyś to własnie tak przekazał... nie chce niczego narzucać (tak robił ten nieszczęsny KIK), chce prawidłowo odwrazować to się na tym kontynencie uznaje za słuszne i prawidłowe wielkościowo.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapy Edelweiss a ich rozmiar rzeczywisty

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Już nie wiem czy pisać tutaj czy w Leocji, bo wątków jest tyle, że idzie oszaleć. :D
Ok. Na razie odniosę się do leockiej dyskusji tamże.

p.s. czekam na info ostateczne od MAW.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 715
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapy Edelweiss a ich rozmiar rzeczywisty

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 02 listopada 2022, 12:52 Już nie wiem czy pisać tutaj czy w Leocji, bo wątków jest tyle, że idzie oszaleć. :D

p.s. czekam na info ostateczne od MAW.
Czy są już jakieś uzgodnienia z MAW odnośnie wielkości kontynentu? Bo mnie jest to w sumie wszystko jedno, co uzgodnicie - byle jakieś uzgodnienia były... w zasadzie Orientyka jest ostatnim kontynentem do uzgodnienia.

Nordata miała takie uzgodnienia od wielu lat, Vaarland sobie to też poukładał i nawet jakiś kongres w tej materii mieli w zeszłym roku (efekty uzgodnień przekazali), Morenika i przyległości uznają rozmiary KIK. Jeszcze tylko Orientyka...
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapy Edelweiss a ich rozmiar rzeczywisty

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 07 listopada 2022, 14:34
Heinz-Werner Grüner pisze: 02 listopada 2022, 12:52 Już nie wiem czy pisać tutaj czy w Leocji, bo wątków jest tyle, że idzie oszaleć. :D

p.s. czekam na info ostateczne od MAW.
Czy są już jakieś uzgodnienia z MAW odnośnie wielkości kontynentu? Bo mnie jest to w sumie wszystko jedno, co uzgodnicie - byle jakieś uzgodnienia były... w zasadzie Orientyka jest ostatnim kontynentem do uzgodnienia.

Nordata miała takie uzgodnienia od wielu lat, Vaarland sobie to też poukładał i nawet jakiś kongres w tej materii mieli w zeszłym roku (efekty uzgodnień przekazali), Morenika i przyległości uznają rozmiary KIK. Jeszcze tylko Orientyka...
Dyskusja trwa i z tego co widzę, JCKW FJII, który chyba może być tutaj "wyrocznią", niejako jako cichy projektant tego konynentu jest za wizualizacją i realizmem.
Ja zaproponowałem swoją wersję, która chyba będzie idealna w takiej i takiej postaci.
https://forum.austro-wegry.org/viewtopi ... 819#p24819
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 715
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapy Edelweiss a ich rozmiar rzeczywisty

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 07 listopada 2022, 20:37 Dyskusja trwa i z tego co widzę, JCKW FJII, który chyba może być tutaj "wyrocznią", niejako jako cichy projektant tego konynentu jest za wizualizacją i realizmem.
Ja zaproponowałem swoją wersję, która chyba będzie idealna w takiej i takiej postaci.
https://forum.austro-wegry.org/viewtopi ... 819#p24819
Wrzucilem tam aktualną wersję mapy, aby zobaczyli, że sąsiedni Vaarland też przybrał rozmiary odrealowe, bo takowe informacje, wraz z aktualną mapą uzgodniona na ichnim kongresie kontynetu mi w między czasie przekazano.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapy Edelweiss a ich rozmiar rzeczywisty

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 07 listopada 2022, 21:37
Heinz-Werner Grüner pisze: 07 listopada 2022, 20:37 Dyskusja trwa i z tego co widzę, JCKW FJII, który chyba może być tutaj "wyrocznią", niejako jako cichy projektant tego konynentu jest za wizualizacją i realizmem.
Ja zaproponowałem swoją wersję, która chyba będzie idealna w takiej i takiej postaci.
https://forum.austro-wegry.org/viewtopi ... 819#p24819
Wrzucilem tam aktualną wersję mapy, aby zobaczyli, że sąsiedni Vaarland też przybrał rozmiary odrealowe, bo takowe informacje, wraz z aktualną mapą uzgodniona na ichnim kongresie kontynetu mi w między czasie przekazano.
Jak dla mnie wygląda to o wiele lepiej, choć ziem powstałych na południu i na północnym-wschodzie nie znam.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 715
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapy Edelweiss a ich rozmiar rzeczywisty

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 07 listopada 2022, 22:19 Jak dla mnie wygląda to o wiele lepiej, choć ziem powstałych na południu i na północnym-wschodzie nie znam.
Szczerze mówiąc to też nie kojarzę tego lądu na północnym-wschodzie... ale był na mapach Pel Nandera (sprawdzone), stąd mamy co do niego z Joahimem nieco wątpliwości. Jednak to, że tego nie kojarzę, to o niczym nie świadczy... coś tam kiedyś było, a że ładnie uzupełnia "pustkę oceanu" w tym rejonie to postanowiłem go przywrócić.

Z drugiej strony to znikanie lądów uważam za duży błąd... jak coś upadło, zlikwidowało się itd. - to powinno właśnie zostać OBPP - niech młodzi mikronauci mają gdzie kombinować, zamiast "usypywać" od razu nowe lądy (bo to zawsze jest kontrowersyjne).

Natomiast na południu, na tym większym lądzie (Hiperborea to się nazywało) to jeszcze doskonale pamiętam jak tam był Aryun i Trimudzia oraz Siedmiogród (po tym jak się wynieśli z Nordaty... a że "przez chwilę" współpracowałem z Siedmiogrodem militarnie, to nie mam wątpliwości co do tego lądu i samego Siedmiogrodu). Ten obok z tymi wieloma wyspami... to coś mi tam świta, ale pamięć zawodzi... ale też coś tam było, choć może przed moim pojawieniem się w mikroświecie.
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapy Edelweiss a ich rozmiar rzeczywisty

Post autor: Joachim Cargalho »

Nie uczestniczę czynnie w temacie, ale zastanawia mnie na jakim etapie jest aktualnie ustalanie szczegółów dotyczących nowej mapy.

Znikanie lądów zdecydowanie nie jest dobrą praktyką, choć doskonale wiemy, że wykorzystanie ich również nie zawsze jest takie proste, albo że względu na sentymentalnych dawnych mieszkańców terenów, albo przez nieprzychylnych sąsiadów.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fundacja Narodowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości